Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 96W | White Russian Auto


Recommended Posts

Nie tam jest sam cukier a cukier jest zasadowy. 1/1 rozrobiona z wodą :)

 

Chyba trochę przesadzasz z tym 100% cukru w melasie ;) . Ja pamiętam, ze sacharoza jest obojętna. I nawet teksty zrobiłem z zwykłym białym cukrem Ph się nie zmieniło wcale. Mam melase z wodą 1 do 1 wymieszać ? I co z tym zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chyba trochę przesadzasz z tym 100% cukru w melasie ;) . Ja pamiętam, ze sacharoza jest obojętna. I nawet teksty zrobiłem z zwykłym białym cukrem Ph się nie zmieniło wcale. Mam melase z wodą 1 do 1 wymieszać ? I co z tym zrobić ?

Melasa jest zasadowa , obojętna i bywa kwasowa. Wszystko zależy od procesu technologicznego i z czego jest wytwarzana. Akurat to co masz Ty jest zasadowa bo jest w trzciny jak sam wspomniałeś. A z trzciny właśnie ma odczyn zasadowy. Umówmy się że zwykłe papierki do mierzenia ph wody nie do końca się sprawdzają , albo po prostu nadają się na sznur.

Sam uja się na tym znam ale żona jak najbardziej i tak się składa że całkiem niedawno zajmowała się melasą z tąd wiem.

A co masz zrobić z rozrobiona melasą ? Podlać roślinę ;) a nawet więcej niż raz :) Ale lepsze są "Emy" zbiór dobrych bakterii które potrafią nawet metale ciężkie "przerobić" na substancje przyswajalne przez rośliny np. cukry , wapń , magnez. Ja używam narazie do innych kwiatów i jest bajka. Po nich nie reguluje się w ogóle ph bo nie ma takiej potrzeby. Z tego co sprawdziłem są dostępne na naszym rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+