Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

NIEMCY: Ministerstwo Zdrowia ogłasza uprawy marihuany kontrolowane przez państwo


Scooby-Doo

Recommended Posts

NIEMCY: Ministerstwo Zdrowia ogłasza uprawy marihuany kontrolowane przez państwo

 

 

 

Na początku listopada dziennik Die Welt poinformował, że po długich debatach niemieckie Ministerstwo Zdrowia w końcu zdecydowało się pozwolić na powstanie upraw marihuany kontrolowanych przez państwo.

Ministerstwo wraz z Marlene Mortler (CSU) sprawującą funkcję pełnomocnika do spraw narkotyków już kilka miesięcy temu ogłosiło, że większa liczba pacjentów leczonych marihuaną uzyska dostęp do tak niezbędnego dla nich lekarstwa. Ponieważ w przeszłości nieliczni uznani przez państwo pacjenci leczeni marihuaną nie tylko musieli płacić za leki z własnej kieszeni, lecz również stale musieli borykać się z problemami z dostawą od holenderskiego dostawcy, zdecydowano, aby w przyszłości uprawy znajdowały się w Niemczech.

W tym celu planuje się utworzenie tzw. Agencji Marihuany, która będzie sprawować funkcję państwowego dealera. Uprawy będą kontrolowane przez BfArM (Federalny Instytut Leków i Produktów Medycznych).

Agencja Marihuany przedstawi przewidywane zapotrzebowanie na konopie medyczną zgodnie z wytycznymi odnośnie przepisywania pacjentom tego typu leku, rozpisze przetarg na zlecenie odnośnie dostawy marihuany medycznej dla rolników i zawrze z nimi umowę cywilno-prawną”, podaje Welt cytując uzasadnienie tekstu ustawy. Agencja Marihuany ma następnie dalej sprzedawać plony uprawy producentom leków, hurtownikom oraz aptekom. Zostaną również ustalone koszty, które w przyszłości wezmą na siebie kasy chorych.

Krok ten jest bardzo chwalebny i wydaje się, że pani pełnomocnik do spraw narkotyków wreszcie odzyskała rozum, przynajmniej w kwestii praw i potrzeb osób chorych, mimo iż zwykle spieszno jej było do przeklinania marihuany nazywając ją niebezpiecznym narkotykiem, od którego wszystko się zaczyna, zaś spożywające je osoby są według niej uzależnione od narkotyków. W nadchodzących miesiącach parlament poczyni konieczne poprawki w ustawie narkotykowej. W tym momencie nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy pacjenci faktycznie będą mogli otrzymać swoje lekarstwo za pośrednictwem instytucji państwowych.

 

źródło: Spliff.pl

 

Polska brać przykład i uczyć się

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+