Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Prawica chce legalizacji medycznej marihuany


weeed

Recommended Posts

Poseł klubu Zjednoczonej prawicy Patryk Jaki składa projekt ustawy dopuszczającej stosowanie oleju konopnego w celach leczniczych.

 

- Mamy już zebrane podpisy pod poselskim projektem nowelizacji ustawy legalizującej stosowanie medycznej marihuany - mówi "Rzeczpospolitej" poseł Patryk Jaki z klubu Zjednoczonej Prawicy. - Podpisali się pod nim parlamentarzyści niemal wszystkich klubów poselskich, a także wielu niezależnych - podkreśla.

Zgodnie z proponowanymi przez Jakiego zmianami, legalna w Polsce miałaby się stać terapia substancjami zawierającymi olej konopny, czyli olej RSO. Poseł Zjednoczonej Prawicy chciałby umożliwić stosowanie leków na bazie tego olejku w terapii paliatywnej lub w terapii pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, padaczkę, miażdżyce czy AIDS, po wydaniu przez lekarza stosownego zaświadczenia lub recepty z adnotacją, że występują wskazania medyczne do jej zastosowania.

- Leki dostępne byłyby tylko na receptę i pod pełnym nadzorem lekarza - mówi nam poseł. To ma zapobiec bezprawnemu posiadaniu i obrotowi substancji zawierających olej RSO.

Inicjatywa Jakiego to nowość. Do tej pory prawica była raczej niechętna liberalizacji prawa antynarkotykowego. Co się zmieniło? - Przekonali mnie lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka. Ich zdaniem taka terapia przynosi znakomite efekty, a potwierdzają to liczne badania - tłumaczy nam poseł Zjednoczonej Prawicy. - Nie mam powodu, by im nie wierzyć - dodaje.

Jego zdaniem nieludzkie jest karanie rodziców za próbę ratowania swoich dzieci. - To często ostatnia nadzieja na normalne życie dla dzieci chorych na epilepsję - przyznaje. - Są przypadki, w których taki niemowlak ma nawet sto ataków dziennie. Po zastosowaniu terapii ich liczba spada nawet do trzech w miesiącu - wyjaśnia.

Rzeczywiście, kilka miesięcy temu polskie media obiegła historia pięcioletniego Maksa z lekooporną padaczką, leczonego w Centrum Zdrowia Dziecka. W najgorszych dniach miał od stu do trzystu ataków dziennie. Po zastosowaniu terapii z zastosowanie medycznej marihuany, ich liczba spadła o 90 proc. Chłopiec, który przez chorobę nie był w stanie się normalnie rozwijać, teraz próbuje normalnie żyć. Maksem w Centrum Zdrowia Dziecka opiekował się dr Marek Bachański, neurolog. Do zainteresowania terapia z użyciem medycznej marihuany skłonił go przypadek dziewięcioletniej Amerykanki Charlotte Figi, o której mówi się, że zmieniła amerykańskie prawo. Charlotte miała nawet kilka tysięcy napadów w miesiącu, po zastosowaniu oleju konopnego jest ich najwyżej kilka, a dziewczynka powróciła do normalnego funkcjonowania. Po nagłośnieniu jej przypadku na Florydzie zalegalizowano stosowanie konopi u pacjentów cierpiących na padaczkę i raka.

Problem braku możliwości stosowania medycznej marihuany w Polsce nie jest nowy. Konferencje w tej sprawie organizowała już m.in. wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Jak dotąd, do żadnych zmian jednak nie doszło. - Liczę, że teraz się to zmieni - mówi nam Jaki przyznaje, że generalnie jest przeciwnikiem liberalizacji prawa antynarkotykowego. - Jestem wręcz za zaostrzeniem przepisów i skuteczniejszą walką z używaniem tzw. miękkich narkotyków w celach rekreacyjnych. Ale dlatego też, w przypadku legalizacji marihuany do celów medycznych jestem jeszcze bardziej wiarygodny. Nie można wylewać dziecka z kąpielą - podkreśla.

Wsparcie inicjatywy Jakiego już zapowiedziała Nowicka. - Muszę się zapoznać dokładniej z tym projektem, ale jestem za. Od lat o tym mówię - przyznaje "Rzeczpospolitej".

 

 

Źródło: rp.pl

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem , na jakieś radykalne kroki musimy poczekać do wyborów (bardziej po wyborach) ,Zobaczymy co z tego wyniknie, dla mnie całkowita legalizacja to nie jest do końca dobry pomysł :) wolałbym mieć możliwość hodowania dla siebie 4-8 krzaków w domowym zaciszu, bo nie chce aby ktoś narzucał mi swoje ziele (w tym przypadku byłby to rząd) poza tym marihuana wśród małoletnich nie powinna być wogóle dostępna... :)

No ale wiadomo,że lepsza legalizacja niż ściganie/wsadzanie/karanie...

peace :zen:

Link to comment
Share on other sites

Od stosowania lekow ktore sa z olejem rso do uprawy kilku krzakow w domu na swoje potrzeby dluga droga... A jedno i drugie to dwie rozne sprawy... Ale dobrze ze cos sie zmienia... Ludzie beda mogli normalnie zyc a nie brac leki garsciami i nie widziec efektow...

Link to comment
Share on other sites

Tu chodzi o to by państwo mogło trzymać łapę na zarobku, nie na tym aby każdy mógł sobie sam lek wytworzyć. Jaką to by im korzyść przyniosło? Gdyby z ośrodków nagle ludzie znikali. Medyczna marihuana kontrolowana i sprzedawana przez apteki= przybliża wolność dla konopi.

:indiana:

Link to comment
Share on other sites

@Amaba , dokładnie. Mam takie samo zdanie. A uprawa domowa nawet krzaczka z przewagą CBD to wciąż daleeeeka przyszłość (o ile wogóle kiedykolwiek w PL do tego dojdzie) , ale jak to mówią lepszy rydz (nie mylić z Rydzykiem ;)  ) niż nic.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+