Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja, budowa, pomoc w ukończeniu.


kapulater

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Był niedokończony GL sporo czasu temu lecz uprawa bardzo dobrze się skńczyła.

Było także kilka planów ponownego startu lecz wiadomo jakie jest życie.

Teraz nareszcie znalazło się miejsce więc zaczynam. Jestem aktualnie na etapie skompletowania braków w osprzęcie i materiałach a następnie budowy.

Lecz doświadczenie troszkę wyblakło choć podtrzymywane czytaniem forów, nie to samo co ciągła praktyka, więc potrzebna będzie pomoc i weryfikacja.

A więc ];->

 

1. Box

2. Wentylacja

3. Oświetlenie

4. Podłoże 

5. Nawozy

6. Kontrola i pozostałe

 

 

AD1. Szykowane miejsce będzie pod box 100(110)x60(70)x190(200) - 0,6/0,8m2 - 1,1/1,5m3 z płyt meblowych i OSB. 

Obity folią diamond, białą-czarną bądź biała farba. 

Będzie stał w garażu (pas około 20 garaży mój jest w środku, znaczy po bokach ma inne garaże, tylna ściana nieocieplana) 

Obstawiam folię Diamond z racji izolacji termicznej, chociaż farba czy folia biało-czarna wychodzi ekonomiczniej i lepiej w lecie. 

Na dniach zakupię stację meteo i sprawdzę aktualne warunki. Na oko w lecie może być dość ciepło. Teraz przy temp zew. powyzej 30 w środku jest dość ciepło i "duszno".

 

AD2. Filtr węglowy Eco 360-480m3 Fi125 muszę tylko zrobić coś na filtr wstępny. 

Wentylator promieniowy Prima Clima z Regulacją obrotów i Temperatury Fi 125 420m3/h 60w

Nie wiem czy wystarczy ten wentyl czy będę zmuszony kupić coś większego jeśli chcę 400w wstawić a do tego nagrzewanie się od słońca w okresie letnim.

Posiadam jeszcze dospelka 100m3 na osobne chłodzenie cooltuby bądź wlot powietrza.

Na zimę chyba folia diamond i odwróconą wentylacja, z kontrolą temp/obrotów

 

Ad3 .Posiadam HPS 250W dual w cooltubie z balastem magnetycznym Gib a więc na tym wystartuję. Możliwe że dojdzie na start pożyczony led lecz nie znam jeszcze dokładnych danych jedynie że ma 40cm.

Potem dokupię 400w lumateka czy coś podobnego jakościowo aby mieć własny osprzęt. 

 

Jeśli jednak wyjdzie najgorszy scenariusz pozostając na 250w to czy jest możliwe aby podłączyć pomocnicznie źródło światła w postaci świetlówek liniowych na jednym gniazdku z HPS. Nie będą się gryźć balasty/startery ??

 

 

Ad4. Donice 15-20L własne. Ziemia Biobizz All-mix

 

 

Ad5. Chyba się skuszę na test BioTabs lecz czy try-pack nie jest także potrzebny bądź jakieś stymulatory/ bustery ?

Poprzednio miałem Hesi starter soil lecz wielokrotna kontrola Ph przed podlaniem to sporo roboty i straty czasu.

 

Ad6. Woda działkowa z pobliskiej rzeki wstępnie oczyszczona, nie pitna. Odstana. 

Jakiś nawilżacz. Stacja pogodowa. Ph(-) ??. 

CO2 - drożdże z wężykiem na wlocie. 

Programator mechaniczny czy elektro który lepszy?? Mam zwykły i był ok tylko jeśli braknie prądu to trzeba ustawiać, do tego pewnie będzie system 12/1 więc większe szkody niż pożytku może być. 

Ile wytrzymuje pamięć elektro bez sieci w razie problemów z energią ??

Treningi LST+siatka

 

 

Temat będzie aktualizowany o poszczególne etapy pracy nad szafeczką.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka, plan spoko, światło 250w styknie na weg. a 400w flow było by ciekawsze ;) spróbuj biotabsy, nie wydasz na mierniki ph,ec.
+ może nawóz z guano na poprawę smaku plonu 100% bio ( ok 26zł) Programator cyfrowy bym polecał przy 12/1.  nawilżacz mogę ci polecić za ok. 140 zł euro agd polskiej firmy, mój jóż dużo przeszedł choć działa dalej :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Odpuść sobie taki garaż bo zaraz wpadniesz, zużycie prądu będzie kolosalnie większe i już po pierwszym miesiącu przyślą kontrolera... Już nie raz widziałem newsy "uprawiał w garażu".

 

2. wentyl wystarczy, filtr musisz kupić bo nie zbudujesz sam... Samemu można robić filtry do pc boxa a nie na 400m3/h

 

5. potrzebny sam zestaw startowy biotabs, nic więcej, jedynie można dodać batguano

 

6. przy biotabsach nie regulujesz wody, lejesz odstaną kranówę

programatory psują się te i te, trzeba czytać instrukcje, ja stosuje wyłącznie cyfrowe... 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W jednym garażu jest główny licznik zliczający z wszystkich łącznie + szafa bezpiecznikowa dla każdego (10A automaty). W każdym dodatkowo jest osobny licznik, jakoś tydzień/dwa temu było spisywanie stanu które jest raz do roku.

Warsztatu tam nie mam jedynie niekiedy elektronarzędzia są w użytku.

Filtr węglowy mam z poprzedniej uprawy z przed dwóch lat Eco 360-480m3 jeśli się nie zapchał to jedynie filtr wstępny, w razie problemu roznituje go i wymienię węgiel.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ryzyko jest lecz dosc dobrze przemyslane powinno obejsc sie bez przypalu.

Garaz jest dziadkowy lecz polpraktycznie moj. Dziadki jedynie po kwiaty i znicze na cmentarz biora.

Pomysle informacje sa odnosnie pradu gdyz ten spis licznikow mnie sie niedotyczyl

Jest tylko oplata 25/rok.

Wstawilem wstacje meteo i za kilka dni podam pomiary.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie, po pierwszym miesiącu przyślą speca i dojdzie który garaż zużywa i ile... I nie daj boże nie będzie Ciebie akurat w garażu, wyjdzie że pusty garaż zużywa powyżej 200W więc sprawa będzie oczywista... 

Wiem bo znajomy startował w piwnicy i to tylko z 120W, miał ogromnego farta bo akurat był w piwnicy gdy kontroler sprawdzał i zdążył wyłączyć, za to przyczepił się do niego o dodatkową żarówkę 60W do oświetlenia piwnicy... 

 

Zwykła lampa 200W + osprzęt itp. da Ci rachunek około 50zł za miesiąc... http://trawka.org/kalkulator/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+