Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja, budowa, pomoc w ukończeniu.


kapulater

Recommended Posts

Ogólnie to dziękuję za radę lecz takie samo ryzyko bądź nawet większe mam w domu gdzie chodzi jedynie lodówka i wieczorem na godzinę czy dwie tv bądź laptop i co któryś dzień inne sprzęty AGD/RTV. Używanie HPS zawsze podnosi pobór energii i tego zawsze można wykryć.

Ryzyko jest zawsze i tego się nie da uniknąć dopóki MJ nie jest legalna na własny użytek.

W garażu nawet bezpieczniej gdyż ludzie posiadają lodówki bądź zamrażarki tak jak i u mnie stała na rybki, grzyby itp.

 

1. Tak poza tym garażem. Coś zmieniać w tym secie ? Jakąś inną ziemię, dodatki do niej, boostery, dodatkowe nawozy, minerały, witaminy oprócz startera BioTabs.

Chcę zastosować siatkę gdyż ładnie można z niej wyciągnąć, lecz weg będzie wtedy dłuższy więc więcej rośliny będą potrzebować na flo.

 

2.  Jak myślicie lepiej wziąć taki nawilżacz http://grower.com.pl/pl/p/Nawilzacz-powietrza-Ventilution-1-membrana-0%2C25-LH-zasilacz-24V-12W/2032 i zrobić jak na filmie w pojemniku kilkunasto litrowym z wentylacją czy też zwykły z małym zbiornikiem i niepotrzebnymi bajerami ? 

 

3. Jakie są wymiary 100L zbiornika do autopot gdyż zrobił bym przyszłościowe miejsce pod niego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powoli jakoś to wszystko idzie. Na tą chwilę są słabe temp. zewnętrzne, więc w garażu przez ten czas zanotowałem temp 27/15; wet 64/43.

W następnym tygodniu ma być poprawa pogody i większe słońce, możliwe że uda się do tego czasu zmontować box-a z oświetleniem i wtedy kolejne testy klimatu będą.

 

Przy okazji rozbiórki starej pralki naszedł mnie pomysł aby wykorzystać z niej części tj. silnik z kołem pasowym, pompę, czujniki itd. aby zbudować coś na kształt systemu wertykalnego Volksgarden od OmegaGarden's.

Co o tym myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ogólnie to dziękuję za radę lecz takie samo ryzyko bądź nawet większe mam w domu gdzie chodzi jedynie lodówka i wieczorem na godzinę czy dwie tv bądź laptop i co któryś dzień inne sprzęty AGD/RTV. Używanie HPS zawsze podnosi pobór energii i tego zawsze można wykryć.

Tu się mylisz. Garaż czy piwnica NATYCHMIAST budzą podejrzenia, że coś jest nie tak, skoro zaczęło tyle żreć.

A mieszkanie- możesz być chory, możesz mieć bezrobotną drugą połowę, może w związku z tym non stop 24/7 chodzić TV i komp, mogłeś zmienić wszystkie żarówki na setki i świecić całymi wieczorami i nocami, mógł się zmienić właściciel/najemca, mogłeś zmienić taryfę, kupiłeś sobie mega prądożerny agregat do kręcenia lodów ;) etc etc etc. Powodów, dla których może się zwiększyć pobór prądu w mieszkaniu jest sporo. Powody, dla których zużycie prądu w garażu skacze z 25zł/rok na 50zł miesięcznie MOCNO CUCHNIE.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmmm temp masz 27 stopni w dzien, a 15 w nocy w garazu??

Jezeli tak to jak bedzie na dworze upal to temperatura w garazu skoczy do 50 stopni + pracujace oswietlenie dolozy pare stopni od siebie...

 

Właśnie tego się najbardziej obawiam. Od posadzki do sufitu mam 2,4m, na stan dzisiejszy podłoga jest na 10cm nogach i ścianki 2m wysokości lecz chyba ją zwiększę o rezerwowe 20cm. Zakończenie budowy i start planuję na połowę/koniec lipca, lecz jeśli temperatura w timerze dzien to noc, noc to dzień będzie nadal za wysoka start odbędzie się dopiero w sierpniu.

 

PS. Dobrze kojarzę, czym wyższy box tym lepiej z temp można sobie poradzić ?? Czy lepiej większą wentylację przy mniejszych gabarytach ??

 

Green, mam tą świadomość że coś może śmierdzieć z takim miejscem lecz to ryzyko podejmę, będzie najwyżej to jedna uprawa na rok.

Powoli z garażu robię warsztacik więc prąd to nie problem.  Bardziej martwię się o termowizję i zapach

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Temp zewnętrzna wciąż powyżej 30stC. W szafie dalej pomiary. Wentylacja jak wyżej na główny wyciąg wentylator promieniowy Prima Clima z regulacją rPM i Temp Fi 125 420m3/h 60w podlączony za filtrem przed cool tubą, wloty pasywne 2x 120mm.

W zapasie zrobione otwory 2x 120mm w suficie dla osobnej wentylacji lampy pod Dospel-a 100m3 (na tą chwilę zasłonięte)

Odpaliłem całość na 20h z timerem dzień na zewnątrz, noc w szafie. 

Temp w GB On- 34C/25Wet Off- 28/20Wet, brak nawilżacza.

Chyba trzeba przetestować osobną wentylację dla lampy i tutaj pytanie. Mogą być oba otwory w suficie szafy czy lepiej jakoś poprowadzić od dołu wlot a przewód wentylacyjny przymocować w kąt szafy aby nie przeszkadzał ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+