Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany

USA ponownie sprzeciwia się stosowaniu medycznej marihuany do leczenia weteranów wojskowych


Vito

Recommended Posts

Amerykańscy weterani wojskowi od dawna domagają się, by ich lekarze mogli przepisywać im medyczną marihuanę w celu leczenia dolegliwości i stresu na które cierpią z powodu konfliktów, w których brali udział. Jednak po raz kolejny Kongres odrzucił wniosek, który mógł poprawić jakość życia niemal 22 mln kombatantów żyjących na ziemi amerykańskiej.

 

eeuu-marihuana-veteranos_blog_full_8_blo

 

W lutym tego roku, koalicja dwóch partii ustawodawców przedstawiła w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych propozycję ustawy, której celem jest, by lekarze w tych stanach w których zalegalizowano marihuanę do celów medycznych mogli przepisywać konopie weteranom wojskowym, którzy doświadczyli poważnych urazów i cierpią na choroby przewlekłe (takie jak PTSD) w wyniku działań prowadzonych dla swojego kraju. 
 
Wniosek argumentował, że weterani powinni uzyskać dostęp do marihuany, jak każdy inny potrzebujący pacjent. Jednak kilka dni temu projekt został poddany głosowaniu, a Izba zdecydowała różnicą 213 do 210 głosów, że lekarze, przynajmniej na razie, nie będą mogli przepisywać marihuany tym pacjentom, ze względu na bezpośredni zakaz Wydziału ds. Weteranów Wojennych Stanów Zjednoczonych.
 
Tom Angell, założyciel 'Marihuana Majority', organizacji utworzonej w celu podniesienia świadomości na temat potrzeby uregulowania sytuacji marihuany uważa, że decyzja Izby jest" rozczarowująca ", bo oznacza "utrzymywanie bzdurnych zasad", gdy wykazano, że medyczna marihuana pomaga w leczeniu poważnych chorób. Pomimo tego wyniku, uważa również, że 210 głosów na "tak" to dobry znak na przyszłość. "To dopiero początek wszystkich głosowań, które odbędą się w tym roku w Kongresie i mamy nadzieję wygrać dużo więcej, niż stracić." 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+