Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Gleba z pod pokrzyw, Mikoryza, Humistar, nawozy BioBizz oraz BioSept Active.


NemixQ

Recommended Posts

Witam, jako iż udało mi się odłożyć część pieniędzy ale to mniejsza z tym, mam kilka pytań do 100% organicznej uprawy.

1) Ile g Mikoryzy powinienem dać na 1 donicę 35L? Na opakowaniu pisze, że starczy do 50 roślin, ja mam 19 więc jak dam podwójną dawkę to wystarczy czy kupić 2 paczki?

2) Kolega z forum zaproponował mi Humistar jako polepszacz podłoża. Czy mam go użyć przy kupnej glebie z nawozami BioBizz i Mikoryzą? Jeżeli tak to ile g powinienem dać na 35L donicę.

3) Czy nawozy BioBizz mogę używać z dolomitem magnezowym, mikoryza oraz humistarem?

4) Spot jest na obszarze podmokłym więc łatwo o pleśń, naturalny środek na pleśń jaki znalazłem to BioSept Active z wyciągu z grapefruita. Czy podczas jego stosowania (na Weg. liście i łodygi, na Flo topy oraz liście) nie zmieni smaku oraz zapachu materiału, zależy mi na jakości dlatego BioBizz.

5) Mam ciężki przypadek z ziemią, na 100% ją kupię, ale teraz tak z ciekawości zapytam. Ludzie mówią, że można użyć gleby wyłącznie z pod pokrzyw. Patrzcie jak u mnie to wygląda. Ta gleba raczej nie nadaje się do niczego!

 

http://trawka.org/gallery/album/1110-gleba/?view_style=large

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

1. Dajesz tyle ile producent zaleca a nie podwójne dawki

2. Nie, po co ulepszacz skoro masz dobrą glebę ? Nie przesadzaj bo to właśnie szkodzi.

3. po co ten dolomit w dobrej glebie ? Opanuj się do dobrej gleby, mikoryzy i nawozów biobizz

4. skoro naturalny środek to bez paniki

5. nie wygląda na rzyzną... wsadzaj w dziurawych workach i przeciętym dnem kupną bo na tej szkoda roboty

 

 

 

Na outdoor bierz ziemię BioBizz AllMix ale dodatkowo weź sobie jeden worek 20L LightMixa na sadzonki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A w takim razie puki nie dowiesz się co to za ziemia to nie ma co w nią pakować, najgorsze że uniwersalna... jak ostatnim razem kupiłęm uniwersalną z właśnie castoramy to przysniosłem w niej skoczygonki a w kwiatach przędziorka... Lepiej może jakąś do warzyw niż uniwersalną, przynajmniej nie będzie ostrej chemii i na wega w sam raz :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ziemia uniwersalna Hollas Aura to podłoże

organiczne, przeznaczone dla roślin o

średnich wymaganiach pokarmowych i

środowiskowych. Nadaje się do sadzenia i

przesadzania roślin rabatowych, domowych

oraz ogrodowych. Podłoże wzbogacone jest

nawozem zawierającym składniki potrzebne do

prawidłowego wzrostu roślin. Struktura

podłoża zapewnia odpowiednie właściwości

powietrzno-wodne. Produkt zapakowany w

foliowy worek, objętość 80 litrów.

Skład nawóz wieloskładnikowy z

dodatkiem mikroelementów, ziemia

Przeznaczenie do wszystkich roślin domowych,

balkonowych i ogrodowych

Opakowanie worek 80 l

Rodzaj podłoża ziemia

Zastosowanie sadzenie i przesadzanie kwiatów i

warzyw

Teraz nie wiem czy dodawać do niej ten humistar czy sama mikoryza wystarczy w donicach 35L

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+