Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Problem oświetlenia


sow760m

Recommended Posts

Dokładnie. Cenowo są nie do przebicia. W PL te same LEDy są nawet 4-5 razy droższe. I tak w kiepskim momencie zamówiłem, bo kurs dolara teraz wysoki trochę. Miałem je zamawiać rok temu latem i budować dwa panele, ale mi się trochę przeciągnęło :) Jeden z diód CREE a drugich ze zwykłych i zrobić jakąś uprawę porównawczą ale w końcu zdecydowałem że zbuduje 2 panele na zwykłych 3 watowych diodach. A na CREE potem. Myślałem jeszcze o tych COB, ale to też w późniejszym czasie. Mam ogólnie 4 ładne radiatory, więc będzie co robić. Teraz chcę zbudować dwa panele po max 80W każdy. Moc będziesz mógł regulować od około 10W do 40W i od 20W do 80W. W zależności jaki zasilacz będzie podłączony, 300 czy 600ma. Tak samo barwę światła, od niebieskiej, przez pomieszaną, do głównie czerwonej. Z tym że w taki naprawdę prosty sposób. No i długości fal będą dość mocno zróżnicowane. Białe 3200K i 6500K, czerwone 660nm, 640nm i 610-630nm, niebieskie 455nm, 465nm i 430nm. W sumie 8 różnych kolorów. Zobaczymy jak to będzie działało. Plus będzie jeszcze taki, że będzie można panel stosować i do bardzo małej powierzchni, np. 25x35cm przy zasilaczu 300ma, a po złączeniu dwóch paneli i podłączeniu zasilacza 600ma to myślę że obsłużą spokojnie powierzchnię 60x100 lub 70x120cm. Chociaż mogę się mylić. Ogólnie panele będą dosyć eksperymentalne. Jak te się sprawdzą to zabiorę się za taki 250W i to już na 10 kolorach diód. Może nawet 12. Projekt już czeka, ale wszystko po kolei. Pierw te dwa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+