Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Proszę o kilka porad


EvilBoy

Recommended Posts

Na górnej dziurze montuje się wentylator. Na dole robisz dziurę 1, 2 lub 3 dziury, chodzi o rozmiar tych dziur. Wentylator na górze wyciąga to się robi tzw. "CUG" jak w kominie do centralnego ogrzewania. 

Lampa ciągnie tyle prądu ile ma W. 150 to 150 i nie ważne czy to LED czy HPS(sodowa). Mi się wydaję że przy HPS, będziesz miał problemy z temperaturą, jako że one wytwarzają dużo ciepła. Zostaje LED albo CFL. LEDY są drogie. 

Automat jest trudniejszy niż fotoperiod. Jak coś zepsujesz to będzie 2 miechy czekania i pracy a zbierzesz 1 worek:) 

Pomyśl o zapachu, jeżeli jest to w miejscu gdzie kręcą się ludzie lub są gdzieś za drzwiami to potrzebny będzie filtr i wentylator. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Automat jest trudniejszy niż fotoperiod"....od jakiegoś już czasu zauważyłem ,że co poniektórzy nie potrafią poprawnie określić w swoich wypowiedziach o co im dokładnie chodzi -moda jakaś dziwna czy jak?

Fotoperiod...nie będę cytował tu internetu bo przecież nie o to biega ,ale używanie odpowiednich określeń nie boli przecież.

Po tym dziwić się ,że jak się użyje określenia odmiana fotoobojętna lub pełnosezonowa to młody grower zastanawia się o czym tu się rozmawia...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...

"Automat jest trudniejszy niż fotoperiod"....od jakiegoś już czasu zauważyłem ,że co poniektórzy nie potrafią poprawnie określić w swoich wypowiedziach o co im dokładnie chodzi -moda jakaś dziwna czy jak?

Fotoperiod...nie będę cytował tu internetu bo przecież nie o to biega ,ale używanie odpowiednich określeń nie boli przecież.

Po tym dziwić się ,że jak się użyje określenia odmiana fotoobojętna lub pełnosezonowa to młody grower zastanawia się o czym tu się rozmawia...

 

Skoro już odkopałem temat ;) to pozwolę sobie wyprowadzić Cię z błędu :D

U nas mówisz sezonówka albo fotobojętna, a w krajach anglojęzycznych nazywa się to photoperiod. Młody grower to ma czytać i słuchać, a nie się zastanawiać ;)

 

Dla potwierdzenia pierwszy z brzegu link:

http://www.growweedeasy.com/auto-vs-photoperiod-easilyused

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro już odkopałeś temat to jesteśmy w Polsce i nie obchodzą mnie anglojęzyczne publikacje.

Na haszu też nie błyszczysz Maxio.

 

Nie obchodzą Cię i potem piszesz głupoty.

Co znaczy nie błyszczysz? To, że miałem spiny z użytkownikami, z kórych każdy potem został zbanowany? A może jesteś jednym z tych użytkowników?

 

Edit: Uświadomię Cie jeszcze, że może Ty jesteś w Polsce ale bardzo duża część ludzi na tych forach nie. Nie ma lepszych publikacji niż anglojęzyczne - no chyba, że nie rozumiesz tego języka to po prostu powiedz, w miarę możliwośći przaetłumaczę.

 

Skoro jednak jesteś taki upraty na teksty po Polsku to proszę:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotoperiodyzm

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

 Młody grower to ma czytać i słuchać, a nie się zastanawiać ;)

 

Młody grower ma myśleć.Traktowanie wszystkich w sposób jaki napisałeś śmierdzi komunizmem,ale za młody jesteś żeby to zrozumieć(słuchałeś tylko-nie myślałeś widocznie)

Odnośnie wywodu...zamiast automat powinno być odmiana foto obojętna potocznie zwana automatem-czyli roślina określająca się,indukująca bez wyraźnego i znaczącego skrócenia stosunku dnia do nocy czyli w tym wypadku nieszczęsny "automat"

Jeżeli chodzi o tego linka..."Okres indukcji świetlnej nazywany jest fotoperiodem"-cytat...fotoperiodem nazywamy okres indukcji świetlnej,a nie roślinę-z tego linku co podałeś.Więc jak nazwiesz roślinę która do procesu potocznie nazywanego indukcją świetlną potrzebuje znaczącej różnicy stosunku dnia do nocy?O to mi chodzi...wiem dokładnie co to jest fotoperiod-i na pewno nie jest to określenie dla rośliny.

Jak dalej uważasz,że piszę głupoty to pokłóć się z linkowaną tu przez ciebie wiki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiem wiem-nie produkuj się.

Może poczytaj co mądrzejsi co ciebie mają na ten temat do powiedzenia(pozdrawiam administrację)tylko skup się przy tym bo może komuś kiedyś będziesz mógł to wytłumaczyć w sposób prawidłowy.

http://trawka.org/topic/33594-czym-rozni-sie-automat-od-zwyklej-rosliny/

Ja bym się skłaniał ku określeniu roślina pełnosezonowa co jest oczywiście określeniem potocznym ale jednak dużo trafniejszym w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Spiąłeś się, nic nie udowodniłeś do tego zaczynasz być niemiły. Nie wiem co chcesz mi udowodnić skoro racja jest ewidentnie po mojej stronie, a to jak Ty coś rozumiesz (nie rozumiesz) to już Twój problem.

 

Nazwy sezonówka, pełnosezonowa czy też fotoobojętna są jak najbardziej poprawne z tym, że potoczne i nigdzie nie napisałem, że są nieprawidłowe - bo są!

Sam natomiast sprułeś się do osoby, która użyła poprawnej nazwy (na co ja w dość miły i humorystyczny sposób zwróciłem Ci uwagę) i piszesz jeszcze jakieś wywody na ten temat. Weź się ogarnij.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+