Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Co się dzieje z roślinkami?


Sasquatch

Recommended Posts

tak jak pisalem zmien nawozy i zacznij wylewac wode z podztawkow stosuj nawozy co 2 podlanie te nawozy ktore podalem to maja formule ph perfect i noie trzeba regulowac ph.Planton K zblokuje ci rosliny to mozna na out dawac jak krzaki maja po 2 metry i na pozne flo a nie na poczatku na wegu. I jak tobie ktos dobrze radzi to sie nie fochaj!!!Albo chcesz pomocy albo nie!!! :mur: Powiedz ku**a jak maja korzenie oddychac jak sa zalane w zupie caly czas to nie hydro gdzie pozywka i tlen sa pompowane i przelewaja sie noszac skladniki odzywcze i tlen dla korzeni w zupie to sie kisi wszystko i ch*j strzela bryle korzeniowa.

 

@ Anonimus w auto potach woda plynie i dostarcza tlen korzeniom a tu stoi w bajorku pelnym narnych nawozow i ty jeszcze masz dodatkowo air i korzenie maja czym oddychac wez wsadz w DWC i wylacz natlenianie to tez strzeli szlak korzenie wiec wiem o czym pisze.Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A kto tu focha?

Pozwolę sobie zacytować siebie z postu wyżej : "Będę wiedział żeby wypierdzielić wodę z podstawki następnym razem." Gdybym nie chciał i nie potrzebował pomocy nie zakładał bym tego wątku, co więcej nie zakładał bym tego konta, bo założyłem je specjalnie żeby poprosić o pomoc. Co do nawozów także napisałem wyżej, że zamówię pod koniec tygodnia Try Pack od BioBizz'a, więc nie wiem skąd wysunąłeś takie wnioski. Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym octem, czemu go nie używać? No i czy lać im jeszcze BioHumusa bo to jedyny organik jaki na razie posiadam?

Dzięki Panowie za pomoc  :S5: 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

@ Anonimus w auto potach woda plynie i dostarcza tlen korzeniom a tu stoi w bajorku pelnym narnych nawozow i ty jeszcze masz dodatkowo air i korzenie maja czym oddychac wez wsadz w DWC i wylacz natlenianie to tez strzeli szlak korzenie wiec wiem o czym pisze.Pozdr!

Mylisz się co do autopotów, nic nie płynie kolego. Wcześniej nie miałem airdome więc nie były napowietrzane. Autopoty napełniają podstawkę, gdy roślina osuszy podstawkę automatycznie uzupełnia ją od nowa, więc prawie cały czas jest woda na dnie, wcześniej nie miałem napowietrzania a bryła korzeniowa była ślicznie biała na samym dnie. 

Ja nie pisze że ma nie wylewać, bo po tych nawozach to jak najbardziej powinien, ale sądzenie że zło się stanie jak będzie woda w podstawce jest błędne.

:peace:

 

Sasquatch lepiej lać niewyregulowaną wodę niż wodę z octem, której wody byś się napił ? Tej o złym pH czy tą z kwasem ? :D

O biohumusie już Ci napisałem, odstaw go do kwiatków w domu lub ogródku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety odstana kranówa waha się pomiędzy 7 a 8. Jeszcze zrobię pomiary po 24 i 48 akurat jest weekend to będę miał chwilę, żeby zbadać sprawę ale na pewno jest za wysokie. Czekam na kasę i chcę zamówić tego BioBizz'a, wtedy nie będę musiał martwić się o PH. Zastanawiam się nad założeniem Fotorelacji, ale nie wiem czy jest się czy chwalić, w końcu pierwszy Grow.

:planty:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O stary, myślisz że nie wiem z czego korzystam ?  :laugh: 

 

Opis jest o całym systemie razem z airdome.

 

Cykliczność procesu nawadniania, czyli naprzemienne występowanie fazy nawadniania i napowietrzania zapewnia doskonałą kondycję systemu korzeniowego i wzrost plonowania nawet do 130%.

Producent / tłumacz nie dodał że napowietrzanie i 130% dotyczy dodatku AirDome. Czyli pompy powietrza i kopuły napowietrzającej.

 

Autopot działa jak spłuczka w kiblu, czyli opróżnia się podstawka do dna i dopiero nalewa nowej wody, żadnego napowietrzania tam nie ma.

 

Działanie masz tutaj od minuty: 1.05

 

Poza tym, mimo że mam napowietrzanie, u mnie chodzi 24h, ale u Bio chodzi tylko za dnia, więc u niego stoi woda przez całą noc bez napowietrzania. 

Cyknąć Ci fotki otwartych podstawek jak nie zapomnę przy następnym up'ie, założę się że we wszystkich będzie prawie pełno wody, czasami specjalnie zamykam na 2/4 dni dopływ wody ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+