Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Co się dzieje z roślinkami?


Sasquatch

Recommended Posts

Siema  :elo:

Nasiona: 2xThink Different, Chees XXL, Roadrunner 2 wszystko od Dinafem oraz GRATIS AK47 x Lowrider 2 Oczywiście AUTOFLO
Oświetlenie:  HPS 150W Philips SON-T PRO
Box: Szafka 'z natury' biała więc nie kombinowałem 50x70x100cm
Podłoże: Substral uniwersalne + keramzyt na spodzie + perlit i dolomit

Nawozy: Biohumus, Planton K oraz Substral
Wentylacja: Mieszający wentyl biurkowy
Dodatkowe info: 

Możecie powiedzieć co się dzieje z moimi roślinkami.

Mają ok 3 może 4 dnia flo, oprócz jednej która jest młodsza i jeszcze jest w fazie weg.

Na weg lane biohumusem ok. 1/3 dawki

Parę dni temu dostały 1/3 dawki Substrala do roślin kwitnących (NPK 6-3-6) Oraz dolistnie minimalną dawkę Plantonu K i właśnie nie wiem czy z tym opryskiem to był dobry pomysł.

Temperatura w boxie Dzień ok.25-27*C Noc ok.20*C

Wilgotności nie znam 

Woda odstana o PH 6-6.5 regulowana octem.

Od paru dni mam problem z listami. Na każdej roślince wyskakują brązowe plamy. Najbardziej uschnięte wyciąłem. 

 

Zobaczcie sami:

gallery_42427_1033_179999.jpggallery_42427_1033_1982315.jpggallery_42427_1033_2050301.jpggallery_42427_1033_1981177.jpggallery_42427_1033_2028544.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mi to wyglada na przelane rosliny ale i nawozy nie te po co planton K ktory sie ciezko wyplukuje i raczej jak sie go daje to na kwitnienie zainwestuj w tanie nawozy dla tych roslin np.Micro ,grow i bloom z advanced Nutriens koszt maltch flaszek 0,5l l to koszt nawet nie 100zl i starcza ci na 3-4 grow jesli bedziesz sadzil po4 rosliny.Wylewaj wode z podztawkow by nie stala .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

SmakMaroca przelania nie widziałeś. Co do przenawożenia i braków zdecydujcie się xd

Są przenawożone czy mają deficyty bo sam nie wiem teraz. Jeśli te plamki to oznaki deficytu to czy try pack od Bio Bizz (Bio Grow, Bio Bloom i Top Max) załatwią problem? Jest to mój pierwszy Grow więc proszę o wyrozumiałość i pomoc ze strony osób, które znają się na rzeczy bo odpowiedzi "moim zdanie przelane i przenawożone, ale kup nawozy te i te...." Ludzie zdecydujcie się to co piszecie nie trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość DonOmen

:zen: witaj kolego... a wiec tak jak sam Smaku pisze.  troche przesadziles z woda, bo nie powinna stac w podstawce, a jak sie przelalo po podlaniu to ja wylej. nawozy ktore podales powinne ci w zupelnosci wystarczyc, mozesz jeszcze do tego bio heven dorzucic.anonim tez ma pewnie racje ze pierwiastkow chca swinie ale flusha bym nie robil... a wiec masz chyba odpowiedz... 

ale to jest tylko moje skromne zdanie...

  :dualbongo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fotki są zrobione świeżo po podlaniu, stąd woda w podstawce, ale przelane nie są bo wcześniej przelałem jedną roślinkę i listki jej na pare dni oklapły a te tak nie wyglądają. Będę wiedział żeby wypierdzielić wodę z podstawki następnym razem.

Wychodzi na to, że nie są przenawożone a głodne. Pod koniec tygodnia zamówię tego Try Packa, ale myślicie, że do tego czasu mogę im podać jakiś mineralny, który posiadam: Substral, albo Planton, czy lepiej do tego czasu samą wodę? 

A i czy jeszcze lać im BioHumusa? Dzisiaj leci ok.  5dzień flo. 

Dzięki za pomoc Panowie  :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:Facepalm:

 

Nawozy: Biohumus, Planton K oraz Substral

tego możesz użyć do kwiatków balkonowych, pelargonii itd. odstaw i więcej o nich nie wspominaj.

 

 

Są przenawożone czy mają deficyty bo sam nie wiem teraz.

Przenawożenie powoduje niedobór.

 

 

 troche przesadziles z woda, bo nie powinna stac w podstawce, a jak sie przelalo po podlaniu to ja wylej.

W autopotach mam prawie cały czas do 5cm wody w podstawce.

 

 

Czekaj na zestaw biobizza i nic im nie podawaj. Ja bym zrobił flusha ale to Twój ogródek i zrobisz jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

LEJ DALEJ OCET to na bank bedzie lepiej  :Facepalm:

Dodaje go ok 2ml na litr żeby zbić PH. Nie leje octu z butelki pod rośliny. Mało ludzi zmniejsza PH octem? Podaj powód dlaczego nie zmniejszać PH octem. Nie chcę wydawać milionów na jakieś preparaty do zmniejszania PH i innych pierdół.  Oglądałem wiele fotorelacji nie tylko na tej stronie i nie jeden Grower w taki sposób reguluje wodę. 

 

 

 

Gdy woda jaką mamy zamiar podlewać konopie ma nieodpowiednie pH, zostajemy zmuszeni do wyregulowania jej, bądź zmiany. Istnieje na rynku wiele preparatów, które obniżają lub podnoszą pH pożywki. Tutaj opisze opcje regulacji pH bardziej "domowymi" sposobami. Najczęściej pH wody jest za wysokie. By obniżyć pH wody wystarczy dodać odrobinę kwasku cytrynowego bądź octu. Trzeba robić to ostrożnie z pH mierzem w ręce, żeby za mocno nie zakwasić pożywki. Podwyższanie pH wody jest procesem rzadszym lecz może zaistnieć taka potrzeba. Gdy zmuszeni jesteśmy dodać więcej nawozu, który zaniży nam pH, wtedy zalecam w celu podniesienia dodanie sody oczyszczonej bądź dolomitu do wody.

Źródło wiki.#

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+