Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pediatrzy w USA potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania marihuany leczniczej o wysokim poziomie CBD do leczenia padaczki dziecięcej


Macky

Recommended Posts

Dziesięć lat minęło od czasu gdy Amerykańska Akademia Pediatrii po raz ostatni wypowiedziała się na temat możliwości przepisywania konopi terapeutycznych dzieciom, które ich potrzebują. Wtedy, wypowiedź ta była negatywna. Ale czasy się zmieniły i biorąc pod uwagę liczbę istniejących dowodów naukowych, obecnie uważa się, że należy prowadzić dalsze badania na temat stosowania konopi przez dzieci z poważnymi chorobami, takimi jak padaczka.

 

PEDIATRAS_blog_full_15_blog_full.jpg

 

Kilka dni temu, Amerykańska Akademia Pediatrii podjęła krok w kierunku przyjęcia marihuany jako medycznej alternatywy w leczeniu niektórych chorób u dzieci. Instytucja twierdzi, że należy osobno oceniać każdy przypadek i to lekarz powinien zadecydować, czy pacjent naprawdę potrzebuje marihuany, by poprawić swój stan zdrowia.
 
Z tego powodu i ze względu na zaskakujące dowody poparcia, instytucja zwróciła się do Agencji Kontroli Narkotyków, by umożliwiła naukowe badanie zastosowania terapeutycznego konopi leczniczych. Uważa się, że ​​nadszedł czas, by promować i rozwijać badania na temat ewentualnego zastosowania farmaceutycznego marihuany i określić jej zalety i ograniczenia.
 
Dzięki bardziej kompleksowym badaniom będzie możliwe m.in. obliczenie dawek potrzebnych pacjentom ze względu na ich cechy fizyczne i rodzaj choroby. Poza tym, środowiska które domagają się stosowania tego rodzaju leków wiedzą i rozumieją, że muszą być one przepisywane przez lekarzy tak, aby nie stanowiło to problemu z prawnego punktu widzenia.
 
Aby umożliwić rozwój tego typu badań klinicznych, Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca również, by rząd przekwalifikował marihuanę jako narkotyk Klasy II; jest to kategoria, która obejmuje substancje lecznicze (ale uzależniające) takie jak oksykodon, morfina i kodeina. Obecnie marihuana uznawana jest za narkotyk Klasy I, wraz z substancjami takimi jak heroina i kwas, które nie posiadają wartości leczniczej.
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+