Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Kanabinoidy w marihuanie zapobiegają chorobie Alzheimera i zmniejszają jej objawy, ale nie są podawane chorym "przez niewiedzę"


Vito

Recommended Posts

Niektórzy hiszpańscy specjaliści, pionierzy w swojej dziedzinie, od 2005 roku badają liczne zastosowania jakie mogą mieć kanabinoidy w przypadku choroby Alzheimera - stosowane u ludzi mogą nie tylko zapobiegać chorobie, ale również poprawić jakość życia tych,  którzy cierpią na tę chorobę. 

 

alzheimer_blog_full.jpg

 

Najnowsze badania (‘The potential therapeutic effects of THC on Alzheimer´s disease’) opublikowane w Czasopiśmie Choroby Alzheimera (USA) sugerują, że podawanie THC, głównego składnika psychoaktywnego marihuany, może mieć potencjał leczniczy do zwalczania choroby Alzheimera.
 
Badania te wykazały w szczególności, że THC może zmniejszyć poziom pewnego rodzaju białka, które jest ściśle związane z objawami występującymi u pacjentów z tą chorobą i w ten sposób powstrzymać jej postęp. W innym badaniu opublikowanym w tym samym czasopiśmie dowiedziono, że ten składnik marihuany może działać jak naturalny mechanizm, generowany przez sam organizm do walki z chorobą. Istnieją nawet naukowcy, którzy uważają, że palenie marihuany w młodym wieku może zapobiec jej wystąpieniu.
 
Badaczka Maria L. de Ceballos, z Instituto Cajal CSIC (w Hiszpanii), od prawie 14 lat bada oddziaływanie kannabinoidów jako możliwego lekarstwa na tę chorobę.
 
Jej pierwsze badania  (‘Prevention of Alzheimer´s Disease Pathology by Cannabinoids: Neuroprotection Mediated by Blockade of Microglial Activation’), pionierskie w tej dziedzinie pochodzą z 2005 roku, a badaczka wyznała Dinafem, że jest pod wrażeniem liczby badań, oraz postępu dokonanego od tego czasu w tym zakresie.
 
Ceballos wyjaśnia, że ​​gdy człowiek cierpi na Alzheimera, jego mózg ulega stanowi zapalnemu, jest to tak zwany "neurologiczny stan zapalny" Jej badania z 2005 roku wykazały, że kannabinoidy mają właściwości przeciwzapalne, mogą więc osłabić proces, który powoduje obrzęk i ochronić neurony.
 
Ponadto wiadomo, że jedną z chorób, która sprzyja wystąpieniu Alzheimera jest cukrzyca. Obecnie badania potwierdzają, że konopie mogą pomóc regulować poziom cukru w ludzkim ciele, a szczególnie w  mózgu. "Jeśli kanabinoidy mogą zapobiec lub zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy, ryzyko choroby Alzheimera również będzie zmniejszone".
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+