Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Box na zioła, lampy?


Kajo

Recommended Posts

Witam. Kiedyś udało mi się wyhodować dwie roślinki, po przypale skończyłem z paleniem i hodowlą. Niestety nawyk został, buduję nowy box na zioła(bazylia, stevia itd) oraz egzotyczne kwiaty, teoria wyuczona czas na praktykę. Box ma wymiary 56x76x27(w centymetrach wysokość, szerokość, głębokość) z obliczeń wyszło mi że potrzebuję optymalnie 8000 lumenów czy 2x świetlówki TNEON 55 wat  3800 lumenów spektrum światła 2700k będą odpowiednie do tego boxa? http://www.domowauprawa.pl/sklep/oswietlenie/tneon-swietlowka-energooszczedna-55w-bloom-szczegoly

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

intuicja mi podpowiada że powinno być dobrze

zioła nie są aż tak zachłanne na światło jak konopie

jedynie zastanawia mnie czy barwa na kwitnienie będzie w tym przypadku odpowiednia

z ziół zbiera się zielone części i z tego co się orientuję jeśli zaczną kwitnąć to tracą właściwości ( przynajmniej pokrzywa, sczypior itp)

dlatego może kolor bardziej w stronę cool white

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przy cool white zieleń nie kwitnąca lepiej się krzewi

przy czym sporo ziół wręcz nie lubi zbyt mocnego światła

przemyśl co przede wszystkim będziesz sadził i jak rośnie w naturze a będziesz znał wymagania

zależy czy raczej postawisz na kwitnące zioła czy nie kwitnące

dopasuj takie gatunki których wymagania są podobne i wtedy dobierz sobie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na początek bazylia cynamonowa, cytrynowa, czerwona, potem stewia lub mięta meksykańska chociaż na nią box może być za mały. Ogólnie bazylie sadzi się marcu lub kwietniu a kwitnie w lipcu sierpniu. Chociaż w boxie nie ma to większego znaczenia, czyli licząc w 5 miesiącu zaczyna kwitnąć więc w tym czasie musiałbym ją zbierać. czyli lepsze będzie 6500k niż 2700k? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+