Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Marihuana do zwalczania ebola - kannabinoidy mogą okazać się lekarstwem na wirusa


Vito

Recommended Posts

Istnieją dowody naukowe na to, że kanabinoidy, a zwłaszcza kanabidiol (CBD) wzmacniają układ immunologiczny człowiek, a jednocześnie zapewniają ochronę od infekcji wirusowych, takich jak HIV. A teraz, kiedy wirus ebola przedostał się z Afryki na cały świat, badacze desperacko szukają skutecznych metod zwalczania choroby. Czy terapia antyretrowirusowa na bazie konopi może być skutecznym sposobem walki z wirusem? Odpowiedź brzmi tak.

 

VIRUSEBOLA_blog_full_blog_cdn%5B1%5D_5_b

 

Udowodniono, że kannabinoidy mogą oddziaływać hamująco na różnego rodzaju grzyby i bakterie, a także na wirusy, w tym na wirus zapalenia wątroby typu C czy też wirus HIV. Kannabinoidy regulują odpowiedź immunologiczną organizmu na działanie infekcji za pomocą różnych mechanizmów, których brak w innego rodzaju lekarstwach, gdyż są jednym z najlepszych antyretrowirusów (specjalnych lekarstw antywirusowych do zwalczania infekcji retrowirusów) jakie występują w naturze - można je nawet uznać za nowego rodzaju antybiotyk w porównaniu do innych antymikrobów.  
 
Fakt, że wirus ebola tak szybko mutuje sprawia, że nie jest możliwe stworzenie skutecznej szczepionki, którą można by zastosować do leczenia wszystkich pacjentów. Tak więc diagnoza odmiany wirusa u każdego chorego oraz poszukiwanie wspólnego lekarstwa okazuje się nieskuteczne. Jak dotąd najbardziej zaawansowana opcja polega na leczeniu chorych Zmapp, czyli koktajlem przeciwciał będących molekułami laboratoryjnymi, które udają odpowiedź immunologiczną organizmu, produkowanym w Kentucky na bazie roślin tytoniu modyfikowanych genetycznie. Istnieje jednak inny gatunek rośliny, który ma tu wiele do powiedzenia, czyli konopie indyjskie.
 
planta_blog_cdn.jpeg
 
W Stanach Zjednoczonych pojawiły się już patenty, które wykazują działanie antywirusowe kannabinoidów przeciw tego rodzaju wirusom, które regulują układ immunologiczny i dzięki temu mogą zapewnić przeżycie chorym na HIV. To mogłoby oznaczać również przeżycie chorych zarażonych wirusem ebola. Na taką możliwość wskazuje chirurg  David B. Allen, dyrektor medyczny firmy Cannabis Sativa, Inc, w artykule na temat tego, jak kannabinoidy mogą ochronić organizm przed wirusem ebola.
 
Żeby zrozumieć w jaki sposób działają kannabinoidy, należy najpierw zrozumieć śmiertelne skutki wirusa ebola, które spowodowane są niezwyczajną odpowiedzią immunologiczną, jaką powoduje infekcja, która niszczy ochronę organizmu i niszczy organy wewnętrzne, powodując krwawienie i prowadząc do śmierci.
 
Jak wyjaśnia David B. Allen, infekcja spowodowana wirusem ebola sprawia, że komórki produkują białka, które ukrywają wirus przed układem immunologicznym, co utrudnia zniszczenie komórkowe (a przez to wirusowe) przez nasz układ immunologiczny. Ze względu na agresywność wirusa, bardzo szybko się on rozprzestrzenia, gdyż zainfekowane komórki nie bronią się przed nim; w ten sposób wirus pokonuje układ immunologiczny i niszczy komórki obronne, krążące we krwi.
 
glioma_blog_cdn.jpg
 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+