Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Zdjęcia rodem z filmu. Vito, Ambasadorka come here!

hermos12

Recommended Posts

Jako iż Indoor zbliża się nieubłaganie, a na zbyciu mam 300-400 zł, pomyślałem, że się wam przyczynię i kupię jakiś tani aparat cyfrowy aby zdjęcia w fotorelacji jakoś wyglądały. Znalazłem na Allegro.plaparat cyfrowy Sony w800 cybershot (jakoś tak) 20 mega pixeli z funkcją macro z 5 cm. Czy taki aparat jest wogóle czegoś wart? Jak wy w waszych fotorelacjach obrabiacie zdjęcia np. ten kieliszek z nasionami jak żywy na białym tle bez terenu, na którym stoi. Z tego co wiem pani Ambasadorka kożysta z Photoshopa, może zaserwuje jakiś tutorial? Szybko się uczę :) Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i bez przypału.

Nie polecam cyfrowych aparatów, jako że starsza lustrzanka nawet 8-10 mpx robi lepsze zjęcia niż nowe cyfrówki 16-20mpx.

Sama złapałam się w pułapkę producenta sony 330 - 20mpx gdzie jakość była fatalna i nie adekwatna do starej lustrzanki jaką mialam nikon d60.

Ten aparat chodzi już w graniach 500-600zl i uwazam ze można złapac jeszcze taniej okazje na allegro.

W uk taki aparat kosztuje ok 300zl wiec możesz poszukac na ebay.

Jako ze amatorsko często tworze swoje zdjęcia wykorzystuje wszystko co może przydać się w fotografii.

Np. białe tło często mi zastępują białe kartki do drukowania, układam je koło siebie stawiam przedmiot w widnym miejscu najlepiej w świetle dziennym i cykam.

W warunkach takich jak w boxsie, fotografuje zaraz po wyłączeniu lamp, nie stresuje to roślin choć czasem po całym dniu są już troszkę zmęczone :)

Jako tła z widokiem topa fajnie wykorzystywać materiały, ja używałam często moich ubrań np  tu mojej bluzy

gallery_27223_435_706750.jpg

tutaj jako tło wykorzystałam serwetniki świąteczne 

gallery_27223_435_144320.jpg

Inwencja twórcza po jaraniu jest spora, wystarczy pobawić się coś pozmieniać.

Odłóż kaskę i kup lustrzankę nawet tą starszą, canony mi nie podchodzą 

teraz myślę nad pentaxem K-50 a nikonem d5300

Szukaj okazji na allegro lub ebay.

Co tu mogę dodać, uwielbiam konopie i fotografuje zawsze uspawana, więc poniekąd  to mój obrzęd a jak to tam mi wychodzi sami możecie ocenić.

Pomyślę nad jakimś tutorialem, kiedyś miałam już zrobić ale nie wyszło, postaram się w przeciągu kilku miesięcy napisać poradnik fotografii konopi.

z buchem  :indiana:

To już zależy od Twojej kieszeni i upodobań, ważne aby nie miała przebiegów powyżej 20tys zdjęć, więc gdy kupujesz lustrzankę używaną zawsze proś o przebieg.

A gama aparatów jest duża, można sobie dobrać pod swoje upodobania.

Na sam początek nie warto wydawać 5kt na aparat, tylko poszukać z niższej półki i stopniowo podwyższać swoje możliwości. Lub kupić starszy model który był kilka lat wcześniej z tych z wyższej i tak zacząć przygodę z fotografią.

Konkretnych modeli cięzko mi wymienić gdyż dwa razy posiadałam nikona d60 i byłam z niego bardzo zadowolona.

Jako fotki produktowe(packshoty) nawet z zwykłym obiektywem jest spoko i nie trzeba szaleństw, dodatkowo nie kupowałam obiektywów makro tylko soczewki które kosztują kilka zł.

Także da rade za 500-600zl kupić lustrzanki z dodatkowym sprzętem :)

Jako, że troszeczkę wykonuję fotografię, tak mi się wydaję :)  to muszę zauważyć, że Nikony to jednak najprecyzyjniejsza firma produkująca sprzęt fotograficzny. Wykonuję różne zdjęcia i obserwowałem różne firmy i myślę, że Nikon to kwintesencja jakości. Jeżeli coś mi się uda stworzyć w sensie rośliny ożywionej przez św. Ducha, to podzielę się swoimi zdjęciami makro :), mam d80 18 -200 3,6 - 6,3 nikon i pierscienie makro do nich. Lampa nikon sb 800. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+