Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc w ukończeniu namiotu


maciek90

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź, 

 

1. Owinę go jakimś tworzywem z materiału,

2. Wykonam otwory równolegle do ściany bocznej, czyli w sumie będzie ich 4 plus jeden mały na górze na kabel

3. Hmm, przyznam szczerze że ciężko mi określić czy to zasilacz czy żarówka - myślę, że żarówka. 

4. Ziemię już zmieszałem na sam spód dałem odrobinę keramzytu - aż tak strasznie, źle zrobiłem ? 

5. Dobrze powiedzieć, że usztywnić, ale w którym miejscu? 

6. Dziś będzie miara temperatuty od 20 do 8 rano.

7. Programator to właściwie teraz walczę nad nim i zaczynam już go odrobinę ogarniać. 

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem w kwestii kiełkowania nasionka, bo od razu położyłem go w wodę przygotowaną na waciki do demakijażu i leży przykryty w ciemni, zobaczymy czy wyjdzie, a później doczytałem, że wskazanym jest aby go najpierw w wodzie namoczyć :( 

 

1. owiń go czymś, powinno lekko wytłumić hałas. Cicho nie będzie, sprzęt dobrze wyciszony kosztuje.

2. daj po bokach z dołu jeszcze parę otworów.

3. żarówka czy zasilacz ? Magnetyczne zasilacze buczą.

4. perlit i gleba, bez keramzytu ! Keramzyt jest do hydroponiki. Mieszasz ziemię z perlitem w proporcji 3/4 ziemi i 1/4 perlitu.

5. powinieneś :)

6. zostaw na noc i zobaczysz rano jaką miały maksymalną i minimalną temperaturę. Z włączonym wyciągiem.

7. szukaj w dziale budowa growboxu, bodajże Miś wrzucił temat jak ustawić programator.

 

Rura wychodząca z boxa ma wyrzucać powietrze do góry, od doły zasysa do namiotu świeże więc nie chcesz by zasysało to samo.

Termometr postaw/zawieś gdzieś na środku boxa a nie przy zasilaczu który się grzeje.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3. sprzęt nowy czy używany ?

4. nie ale więcej nie dawaj keramzytu do gleby, wypłukałeś go przed użyciem ?

5. to Ty budujesz, ja nie wiem :)

 

 

Kiełki mogą być na wacikach, byle by miały cały czas wilgotno i ciepło.

3. Sprzęt używany jeden grow log, według poprzedniego właściciela. 

4. Dostosuję się do Twoich rad, ups nie nie wypłukałem,

5. Że ja to zbudowałem to chyba ewenement nad ewenementy, ja budowałem, wg. pomocnych kwestii kolesia, który miał mnóstwo razy hodowlę, ale teraz coś się nie odzywa i sam wszystko kończyłem. Chciałem kupić gotowy namiot ale powiedział, że nie ma sensu bo się zupełnie nie opłaca, i przylgnąłem na jego doświadczenie. No niestety są ludzie, którzy mają dwie lewe ręce, chyba ja do nich należę, ale motywuje mnie chęć stworzenia i swoich warzyw, cytryny i papryczki i może coś jeszcze :)

 

Jeżeli chodzi o powietrze wychodzące z boksa zostawię bez jakiejkolwiek rury ale nie mam jak się tam dostać a do góry nie mam jak ustawić i tylko się denerwuje,

 

Oceń otwory, montaż termometru i owinięcie wiatraka, 

 

20141022 142504

20141022 142444

20141022 142524

 
Prosiłbym o doradztwo, jakie urządzenie zastosować, aby docieplać namiot w momencie wyłączonego światła? Ktoś coś może się orientuje, dobrze by było jakieś ustrojstwo, które nie żarło by dużo prądu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

5. Że ja to zbudowałem to chyba ewenement nad ewenementy, ja budowałem, wg. pomocnych kwestii kolesia, który miał mnóstwo razy hodowlę, ale teraz coś się nie odzywa i sam wszystko kończyłem. Chciałem kupić gotowy namiot ale powiedział, że nie ma sensu bo się zupełnie nie opłaca, i przylgnąłem na jego doświadczenie. No niestety są ludzie, którzy mają dwie lewe ręce, chyba ja do nich należę, ale motywuje mnie chęć stworzenia i swoich warzyw, cytryny i papryczki i może coś jeszcze :)

Więcej nie słuchaj takich głupich rad... Namiot jak najbardziej się opłaca i dużo łatwiej by Ci to wszystko poszło, du*a a nie pomocnik z tego kolesia haha

 

 

Oceń otwory, montaż termometru i owinięcie wiatraka, 

Może być, ja bym dał jeszcze na tylnej ściance dwa otwory.

 

 

 

Prosiłbym o doradztwo, jakie urządzenie zastosować, aby docieplać namiot w momencie wyłączonego światła? Ktoś coś może się orientuje, dobrze by było jakieś ustrojstwo, które nie żarło by dużo prądu

KABEL PODGRZEWAJĄCY 6M / 0.8SQM

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wedle Twoich rad Mistrzu:)

 

Tym bardziej, że się teraz nie odzywa i sam musiałem technicznie wszystko skonstruować, czego w sumie nie uważam za zmarnowany czas, ale mogło mi to oszczędzić wiele czasu itp. 

 

W takim razie muszę zbierać na kabel podgrzewający. Ale lepiej takie coś co mało prądu ciągnie, niż grzejnik olejowy który targa 2000 W, a przecież trzeba być ekologicznym :)

 

Dziury mogę i zrobić z tyłu w sumie, tylko w sumie nie widziałem na żadnym z projektów, czy też fotografii aby namiot posiadał aż tyle otworów, czy mogę poprosić o wyjaśnienie tej idei?

 

Tylko coś mi ziarenko nie chce wykiełkować, nie wiem czemu może gdzie za dużo wody dałem, zobaczymy jutro czy coś ruszy, 

 

Dziękuję Vito za wszelką pomoc i dobre słowo i doradztwo, 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Dziury mogę i zrobić z tyłu w sumie, tylko w sumie nie widziałem na żadnym z projektów, czy też fotografii aby namiot posiadał aż tyle otworów, czy mogę poprosić o wyjaśnienie tej idei?

Ja korzystam z namiotów homeboxa, każdy ma na każdej ścianie u dołu otwory (prócz ścianki wejściowej). Im więcej otworów tym łatwiej będzie powietrze wlatywać do boxa.

 

Po to jest to forum by pomagać i promować zdrowe bio ziółko :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze, że jest ktoś wytrwały w pomocy tak jak Ty, kabel kupię postanowiłem tylko nie ten z growshopjamajca. Po prostu znalazłem taniej taki do akwarium, myślę że nie powinno być problemów z jego użyciem w zastosowaniu do ziemi, jak myślisz ?

 

To rozumiem, że sugerujesz aby jeszcze z dwie dziurki walnąć ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dwie dziurki i idealnie :)

 

Znajdź taki który nie musi być w wodzie. 

 

Kabel rozkładasz pośród doniczek, nie wkładasz go do ziemi ;)

 

Hmm myślałem właśnie, że go do doniczki włożę, ale pytanie mam czy można go do kilku doniczek włożyć? No i gdzie mam go włożyć pod podstawkę czy jak bo nie rozumiem przyznam? 

 

Znalazłem taki co o nim sądzisz? 

 

Kabel grzewczy do terrarium 6m 50W

 

Dziury zrobione i dziś wstawione kwiatki jakieś, storczyk i jakiś zielony, ale nie znam nazwy. Jutro zobaczymy temperaturę jaka się w boksie przez noc zawiąże :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+