Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pomoc w ukończeniu namiotu


maciek90

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piwnica jest kiepskim miejscem na uprawę, musi być dobra wymiana powietrza co przeważnie w piwnicy jest niemożliwe ale to zależy od danej piwnicy.

Jeżeli piwnica jest jedynym miejscem w którym może stać box to potrzebny będzie Ci osuszacz powietrza, przewietrz dobrze piwnicę.

Ważna będzie wilgotność w boxie więc składaj wszystko, odpalaj na próbę i sprawdzisz jakie masz wyniki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję, za cenne wskazówki, czy może ktoś ocenić montaż filtra? Takie zabezpieczenie poprzez zaciski plastikowe będzie bezpieczne, aby mi nie poleciały w przyszłości na roślinki ? 

 

dalej planuję wiatrak i z niego rurą wylot na zewnątrz namiotu, wszystko obwiąże taśmą srebrną ? Jak myślicie ? 

 

Czytałem, że powinno się wszelkie urządzenia elektryczne trzymać na zewnątrz namiotu. Wylaniem przypadkowo wody, na kable czy czegoś podobnego. A czy można umieścić zasilacz do lampy i 600 hps umieścić gdzieś w boksie. Na zewnątrz wilgotność stosunkowo duża (dziś rano patrzyłem 97%) i boję się aby coś się nie stało zasilaczowi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na opaskach plastikowych cały świat się trzyma podobno ;P sam ocen stabilność, jak trzyma się mocno to nic się nie stanie ewentualnie zabezpiecza jeszcze czyms w razie zerwania.

W boxie jak trzymasz elektryke to na gorze, jakaś polka czy cos. A zrób tak jak Vito radził kup osuszacz albo przy tej wilgoci nawet dwa takie zwykle na tabletki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Filtr gdy się zużywa nabiera wagi, zużyty filtr potrafi ważyć 3 x tyle co na starcie, dlatego ludziom spadają filtry. Poszukaj czy nie masz jakiś taśm do przypinania bagażu na samochodzie, albo od starego plecaka, bo spinki mogą puścić, przynajmniej ja bym się bał o to :) 

 

A czy można umieścić zasilacz do lampy i 600 hps umieścić gdzieś w boksie.

można ale musi być wszystko jak najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, 

 

1.Udało mi się skonstruować mój namiot, teraz proszę mi podpowiedzieć co zrobić aby wytłumić wiatrak, jednak on dobrze wyrczy ;)

 

2.Proszę zwrócić uwagę na kable może coś mądrzejszego wymyślicie. Dziury według rad Vita założyłem sztywną siatką, aby zwierzęta się nie pakowały.

 

3.Mam pytanie czy to jest charakterystyczne, że ta lampa hps 600 głośno chodzi. Obawiam się czy wszystko dobrze zostało podłączone, nie chciałbym domu spalić. 

 

4. I pytanie odnośnie ziemi czy zmieszać perlit ziemie i keramzyt w proporcjach 1/2 ziemi 2/4 keramzytu i 2/4 perlitu i wszystko wymieszac ? 

 

5. Zauważyłem, że w momencie zamykania drzwi, boks się że tak powiem rusza, no rozwalić myślę że się nie rozwalić. Czy aby nie powinienem czegoś usztywnić ? 

 

6. Jak można zauważyć temperatura przy jakichś 15 minutach wskoczyła z 16 na 24 i dalej by rosła (też ciekawe ile maksymalnie pokaże), fajnie z boksa ciepło idzie. Wilgotność też się obniża, ale interesującym jest co się będzie działo jak będzie na podwórku -25 stopni, ciekawe ile w pomieszczeniu po za boksem wtedy będzie. A to jest istotne jak się np. wyłączy lampę i wentylowanie powietrza. Sugerujecie zostawić na noc włączoną lampę z wiatrakiem, czy bez wiatraka ? I po nocy sprawdzić jaka będzie temperatura ? 

 

7. Czy ma ktoś uniwersalną wiedzę na temat obsługi programatora (wiem prymitywne pytanie) ale ni jak nie mogę go ogarnąć.

 

Proszę o konstruktywne uwagi. 

 

Zdjęcia dodane innym sposobem, takim jakim umiałem  

 

20141021 134851

20141021 201216

20141021 171034

20141021 171131

20141021 134813

 

 

 

 

post-41729-0-66419000-1413919643_thumb.j

post-41729-0-07858300-1413919680_thumb.j

post-41729-0-66169900-1413919802_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. owiń go czymś, powinno lekko wytłumić hałas. Cicho nie będzie, sprzęt dobrze wyciszony kosztuje.

2. daj po bokach z dołu jeszcze parę otworów.

3. żarówka czy zasilacz ? Magnetyczne zasilacze buczą.

4. perlit i gleba, bez keramzytu ! Keramzyt jest do hydroponiki. Mieszasz ziemię z perlitem w proporcji 3/4 ziemi i 1/4 perlitu.

5. powinieneś :)

6. zostaw na noc i zobaczysz rano jaką miały maksymalną i minimalną temperaturę. Z włączonym wyciągiem.

7. szukaj w dziale budowa growboxu, bodajże Miś wrzucił temat jak ustawić programator.

 

Rura wychodząca z boxa ma wyrzucać powietrze do góry, od doły zasysa do namiotu świeże więc nie chcesz by zasysało to samo.

Termometr postaw/zawieś gdzieś na środku boxa a nie przy zasilaczu który się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+