Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jack Herer & Chemdog - HPS 250W


rekwiem

Recommended Posts

fajnie ze masz kostki tylko czy nie trzeba lekko przykryc sionka ?? 

 

z tego co wiadomo to korzonek (kiełek )nie lubi swiatła 

 

narazie bym odposcił swiatło parapet tez odpada juz sa chłodne dni  

 

polecam za telewizor  jest cieplo wilgotno i wszystko co potrzeba jak roslinka wyjdzie dajesz pod lampe 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dodałem parę informacji odnośnie sprzętu - coś pominąłem? Muszę jeszcze dokupić nawilżacz powietrza, bo słoiki z wodą postawione na dnie boxa nic nie dają i wilgotność spada do ok. 30%.

 

Co do filtra węglowego to mam pytanie jak go zamontować - tzn. w którym miejscu instalacji i którą stroną. Górnym otworem w boxie wentylator będzie wyciągał powietrze z boxa i przewodem wyprowadzał na zewnątrz domu. Powietrze swobodnie dochodzić będzie dolnym otworem do wnętrza boxa. Tam też planowałem ustawić nawilżacz, bo do boxa się na pewno nie zmieści - co myślicie?

 

No i w dalszym ciągu nie wybrałem jeszcze docelowego podłoża - czy podłoże do hodowli Orchidei (kora) się nada? Wolałbym uniknąć ziemi po ostatniej nieudanej próbie.

 

Czy samo podłoże mam wzbogacić jeszcze jakimiś naturalnymi dodatkami typu łajno krowie etc.? Przypominam, że podlewać je będę wodą z dodatkiem nawozu BioThrive Grow i BioThrive Bloom.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, jasna sprawa że nie wolno się poddawać :) 

Masz za duże kostki, do kiełkowania są mniejsze 2x2, które później wsadzasz do tej większej. 

Wilgotność na starcie jest bardzo ważna, więc puki nie masz nawilżacza zrób tak jak Joker radzi, CFL może być na początek czyli jakiś tydzień zanim korzenie rozwinie.

Filtr zobacz jak u mnie był zamontowany, czyli: Filtr - przewód wentylacyjny - wentylator - przewód wentylacyjny

U dołu boxu masz kołnierz dolny, założysz go na nawilżacz i po problemie, ale dbaj o czystość bo w skroplonej wodzie może się grzyb rozwinąć po miesiącu.

Żadnego do orchidei czy innych kwiatów. Takie mieszanki glebowe mają nawozy chemiczne których łatwo nie wypłuczesz. Masz super zestaw a podłoże jest bardzo ważne, więc bierz dobre podłoże jak najmniej nawożone czyli jakiś light mix, np: BIOBIZZ LIGHT-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 50L Albo szukaj ziemi do warzyw.

Nawozy które masz w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na początek wielkie dzięki za rady!

 

Do sprzętu doszedł nawilżacz - ustawiony na podłodze koło boxa - nawilżone powietrze jest zasysane samoistnie do wewnątrz poprzez wyciąg wentylatora z dachu boxa. Filtr węglowy na tym etapie olałem i leży w szafie.

 

Roślinki po 3 dniach od wyjścia kiełka z nasionka - wysokość ok. 5 cm. 3 z nich już spokojnie rozwijają kolejne liście (po pierwotnych), a ostatnia coś nie może pozbyć się łupinki nasionka żeby rozwinąć liście pierwotne.

 

Rośliny oświetlane tymczasowo lampami CFL 2 x 55W przy fotoperiodzie 12/1 (tzn. 12h światła - 5,5h ciemni - 1h światła - 5,5h ciemni).

 

Od jutra planuję zmienić lampę na HPS 250W - obawiam się tylko o temperaturę, bo pomieszczenie ma słabą wentylację i pomimo wentylatora temperatura w poprzedniej hodowli wzrastała powyżej 40 stopni. Nie sądzę, żeby nawilżacz coś w tej kwestii zmienił (w pierwszej hodowli go nie było).

 

Temperatura przy CFL-kach utrzymuje się koło 26-27 stopni, a wilgotność przy minimalnych obrotach nawilżacza w granicach 70-90%.

 

Przy zmianie na HPS będę często kontrolował temperaturę i wilgotność i w razie potrzeby zapewnię lepszą wentylację pomieszczenia. Niestety ten HPS mocno grzeje.

 

Jakieś porady na początek? Błędy?

 

Wiem, że kostki za duże ale mniejszych nie było, a w tych już posadziłem i nie będę kombinował.

 

W poniedziałek jadę do ogrodniczego poszukać jakiejś sensownej ziemi do medium - mam nadzieję że mają coś sensownego w normalnych ogrodniczych w Norge.

 

1   12.09.2014

2   12.09.2014

3   12.09.2014

4   12.09.2014

 
BTW To coś na listkach pierwszych 3 roślin to łupinki sionka - chyba samemu nic z nimi nie robić? Rośliny same je zgubią? Nie mam porównania, bo w pierwszej hodowli nasionka posadziłem bezpośrednio w ziemii i kiełki wyszły już bez łupinki - tym razem jeszcze się trzyma

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+