Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Polscy "raperzy" - hipokryci bez zasad?


Recommended Posts

Muzyk, który ze sceny rymuje o gandzi, a po koncercie nie kiwnie palcem dla legalizacji, jest dla mnie szkodliwym hipokrytą. "Hajs się zgadza" - to niestety motto dużej części polskich hiphopowców. Artysto - śpiewasz o legalizacji, zaproś swoich fanów do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej na rzecz legalizacji marihuany. Kto nie z nami, ten przeciwko nam.
 
"Wiecie chłopaki, sponsor mi umowę wypowie...". Reklamodawcy, burmistrzowie i sołtysi dysponujący gminnymi budżetami - prorocy Mamona, którego wiernymi wyznawcami są w dużej mierze czołowi polscy hiphopowcy. To dla nich, nie dla was, gra i śpiewa sporo topowych hiphopowców, reggaeowców itp. Jako osoba odpowiedzialna za akcję Milion podpisów za legalną marihuaną codziennie otrzymuję wiadomości tego typu: "Dlaczego nie poprosicie o współpracę najbardziej znanych hip hopowców? Oni są wszyscy za!". No i tu jest pies pogrzebany. Czy są za, czy przeciw, to różnie, ale łączy ich jedno - paniczny strach przed stratą sponsora i kontraktu na koncert na festynie dożynkowym. 
 
Są wyjątki. Są artyści, którzy są z nami na dobre i na złe. Są muzycy tacy jak Metrowy, którzy poświęcają swój czas i energię, a nagrodą za zaangażowanie jest często właśnie utrata możliwości zarobkowania. Dzięki takim aktywistom jesteśmy w stanie docierać do odbiorców, edukować ich i tłumaczyć zalety legalizacji. Z pewnością jest was więcej; wyjdźcie z szafy. Pokażcie swoim fanom, że nie jest wam obojętna sprawa, o której śpiewacie. Nagrajcie 30 sekundowy filmik, w którym zapraszacie do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej na rzecz legalizacji marihuany (https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/), udostępnijcie go na Facebooku, namawiajcie ludzi na koncertach. Nie ma żadnych "ale". Nie wykpicie się swoją "apolitycznością", "nie mieszaniem się" czy czymkolwiek innym. Inicjatywa jest wolna od jakichkolwiek koneksji, powiązań i obciążeń - zrzesza wszystkich zwolenników legalizacji z całej Europy. Wybór jest prosty - albo jesteście z nami, albo przeciwko nam. Albo walczycie o legalizację, albo składacie hołd Mamonowi. 
 
Hiphopowcy-celebryci docierają do setek tysięcy osób, w dużej mierze młodych. Różowy obraz marihuany, prezentowany w ich utworach, jest bezpośrednio związany z ogromnym zainteresowaniem tą używką - często pośród osób, które z racji wieku nie powinny się nią jeszcze interesować. Pokażcie, że nie jest wam to obojętne, że popieracie legalizację - jedyne rozwiązanie, które może ograniczyć dostęp do podłej jakości marihuany dla nieletnich. Podpiszcie inicjatywę i pomóżcie nam ją promować. Pokażcie, że nie jesteście tytułowymi hipokrytami.

źródlo: http://maciejkowalski.natemat.pl/114547,polscy-raperzy-hipokryci-bez-zasad
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+