Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Czy medyczne konopie pomogą astmatykom?


Vito

Recommended Posts

Jeśli cierpisz na astmę, znane Ci jest bolesne uczucie uwięzienia w Twoich kurczących się płucach. Duszność, świszczący oddech, kaszel i zawroty głowy są objawami, z którymi generalnie żyjesz codziennie lub w każdym tygodniu. Jeszcze gorsze jest uczucie paniki, że nie jesteś w stanie głęboko i swobodnie oddychać. Inhalator daje tylko minimalną, chwilową ulgę, a Ty masz dość ograniczania Twoich działań z powodu dolegliwości astmy. Może jesteś gotowy, aby spróbować nowego podejścia do traktowania swojej kondycji. Medyczna marihuana może być w stanie zapewnić ulgę, której szukasz.
 
Pomysł palenia można porzucić, jeśli czujesz zdecydowanie za krótki oddech, ale badania wykazały, że zarówno palenie jak i inhalowanie medycznych konopi może rzeczywiście zmniejszyć objawy dręczące astmatyków, a nawet może przynieść bardzo pożądaną ulgę na początku ataku astmy.
 
Historia Wykorzystania Medycznych Konopi przy Łagodzeniu Objawów Astmy
Choć pozornie wydaje się to dość nową koncepcją, ludzie w rzeczywistości używali medycznej marihuany do leczenia astmy już od setek lat. Chiński cesarz Shen Nung jest uważany za odkrywcę właściwości leczniczych konopi już 2700 lat p.n.e. , a historycy zauważyli, że Egipcjanie używali marihuany przy schorzeniach, takich jak astma i jaskra w 1213 p.n.e. Listy słynnego pisarza Marcela Prousta do jego matki ukazują, że jako przez całe życie cierpiący na astmę, w dużej mierze wykorzystywał ziele do tłumienia objawów jego częstych ataków. Nazwał on nawet dżointy "papierosami antyastmowymi ".
 
1881-01-22-sigaretti-indiani-al-cannabis
 
Jak Medyczna Marihuana Oddziałuje na Redukowanie Objawów Astmy?
Kiedy masz atak astmy, oskrzeliki w płucach kurczą się, powodując duszność i bolesny ucisk w klatce piersiowej.  THC w medycznej marihuanie okazał się skutecznym bronchodylatorem, co oznacza, że rozluźnia i rozszerza drogi oddechowe, dzięki czemu więcej tlenu swobodnie przez nie przepływa. Przyczyna tego nie jest w pełni znana, chociaż sądzi się, że oskrzeliki w płucach posiadają receptory kannabinoidowe, które mocno i korzystnie reagują na THC.
 
Najlepsze szczepy marihuany działają nie tylko jako bronchodylatory. Mogą również pomóc wyeliminować strach i niepokój, towarzyszące objawom astmy poprzez zrelaksowanie i uspokojenie twojego umysłu. Szczególnie indyjskie odmiany są wysoce skutecznym środkiem niwelującym niepokój, pojawiający się podczas ataków astmy. Krótko mówiąc, medyczna marihuana może, okazać się narzędziem całkowicie zmieniającym życie astmatyków.
 
Punkty Edukacyjne na Temat Medycznej Marihuany do Leczenia Astmy
Chociaż przeprowadzono kilka ważnych badań, świadczących o korzyściach medycznych, płynących z chwastów, to punktem zwrotnym było badanie przeprowadzone przez dr Donalda Tashkina, po raz pierwszy opublikowane w 1975 roku. Wyraźnie wskazało medyczne dowody, przemawiające za wykorzystywaniem marihuany, przez osoby cierpiące na astmę. Doktor Tashkin jest cenionym pulmonologiem, który większość swojej kariery spędził na badaniu wpływu konopi na różne dolegliwości i schorzenia.
 
Przedmiotem tego szczególnego badania było 10 mężczyzn i kobiet z typowymi objawami astmy. Ataki astmy zostały wywołane u pacjentów w kontrolowany sposób, czasami poprzez ćwiczenia, a czasem przez psychologiczną sugestię. Niektórzy członkowie grupy testowej otrzymali medyczną marihuanę w skręcie, pigułce lub w formie inhalatora, podczas gdy inni otrzymali placebo marihuany.
 
Po krótce mówiąc, wyniki badania pokazały, że członkowie grupy, którzy dostali medyczne konopie, doświadczyli niemal natychmiastowego ustąpienia skurczu dróg oddechowych oraz byli bardziej zrelaksowani i spokojni. Nie tylko, że doświadczyli głębokiej ulgi od swoich objawów, ale lecznicze skutki przyjęcia marihuany trwały znacznie dłużej, niż typowego inhalatora na astmę. Członkowie grupy testowej, którym podawano placebo nie doświadczyli takiej ulgi.
 
blog%20asma_1.jpg

 

Uprawa Marihuany do Celów Medycznych
Jakie są możliwości, aby poznać medyczną marihuanę, jako narzędzie do leczenia astmy? Najpowszechniej dostępne medyczne konopie są kosztowne i wątpliwej jakości, ale hodowanie własnych jest łatwiejsze niż myślisz. Royal Queen Seeds oferuje wysokiej jakości feminizowane nasiona marihuany, więc nie musisz się martwić o żadne niezdrowe dodatki chemiczne w twoich płucach.
 
Jesteśmy dumni z posiadania starannie wyselekcjonowanych szczepów marihuany, które są nakierowane na konkretne kwestie, dotyczące ataku astmy. Wybierz jedną z odmian jak Royal Medic lub Dance World, aby wreszcie poczuć swobodny oddech i zrelaksowanie. Aby pomóc początkującym plantatorom, prowadzimy nawet kompletne zestawy nasion, tace do kiełkowania oraz instrukcje.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+