Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czy medyczna marihuana pomoże pacjentom z HIV?


Macky

Recommended Posts

W czasie wprowadzania ostatniej ustawy, która umożliwiła legalizację marihuany, wiele pytań dotyczyło kwestii tego, jakie naprawdę skutki medyczne posiada ten narkotyk. Na skutek przeprowadzenia dużej ilości badań medycznych, poświęconych marihuanie, wykazano jej przydatność przy wielu schorzeniach. Od pacjentów z rakiem przechodzących chemioterapię, po pacjentów zakażonych HIV, którzy przez całe życie muszą walczyć z okrutną chorobą. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad pozytywnymi skutkami zastosowania marihuany w leczeniu, przyda Ci się do rozważenia kilka dodatkowych informacji.
 
Uśmierzenie Bólu
 
Dla niektórych pacjentów z HIV, codzienny schemat leczenia obejmuje branie garściami tabletek w nadziei, na opanowanie odczuwanego przez nich bólu. Wiele z tych leków na receptę zawierają opiaty, które mogą być szkodliwe dla niektórych organów. Ponadto, podczas gdy te leki na receptę mogą pomóc w niektórych objawach, nie wydają się być tak pomocne jak substytut marihuany.
 
Dr med. Ronald J. Ellis, jest profesorem neurologii na University of California San Diego School of Medicine. Dr Ellis zbadał 28 pacjentów, którzy używali jako środka przeciwbólowego zazwyczaj opiatów na receptę i zmierzył ich rezultaty. Odkrył o 30% większą ulgę w bólu u palących marihuanę, wobec palących placebo. W przypadku gdy marihuana została połączona z lekami na receptę, postępy w redukcji bólu były jeszcze większe.
 
Ulepszona Funkcja Immunologiczna
 
Krąży wiele dowcipów o wrzucaniu czegoś na ząb po paleniu marihuany. Jednak ten stereotyp nie może być taki zły dla pacjentów, którzy cierpią z HIV. Wracając do leków wymienionych w poprzedniej części tego konspektu, wiele z nich ma negatywny wpływ na nawyki żywieniowe i uczucie głodu u pacjentów zakażonych HIV. Co więcej, system odpornościowy jako połączony z HIV jest słabszy, dlatego tym trudniejsze jest zdobycie i utrzymanie zdrowej wagi.
 
Dr Lynn Zimmer jest lekarzem i autorem książki „Marihuana Mity, Marihuana Fakty”, która przygląda się popularnym fałszywym wyobrażeniom na temat zażywania marihuany w celach medycznych. Kiedy badał on skutki zażywania marihuany przez pacjentów z HIV, okazało się, że marihuana nie wydaje się być niebezpieczna dla pacjentów z HIV, szczególnie dla komórek CD4 i CD8. Te poziomy RNA pozwoliły pacjentom, uzyskać średnio cztery lub więcej funtów w ich badaniach klinicznych.
 
Optymistyczne Perspektywy
 
Dowiedzieć się, że jesteś nosicielem wirusa HIV jest chyba czymś, czego ból możesz zrozumieć jedynie doświadczając tego. Konieczność zmiany całego życia, rozpoczęcia leczenia i powiedzenia o tym wszystkim wokół ciebie to zadania, które nigdy nie są łatwe i mogą prowadzić do mnóstwa frustracji, a nawet depresji. Choć marihuana nie może trwale wyleczyć wszystkich problemów, należy zwrócić uwagę, że może mieć pozytywny wpływ na nastrój osoby i perspektywę na przyszłość. Konopie należą obecnie do dużego przemysłu i są tworzone, testowane i dostarczane w różny sposób. Nawet jeśli nie chcesz palić, możesz znaleźć jadalną marihuanę. Z pomiędzy mieszanek sativa oraz indica, możesz również znaleźć konopie, które działają w zależności od wysokości nastroju, którego pragniesz. Zamiast skutków odrętwienia i zmatowienia, jak w przypadku opiatów i innych leków, marihuana może dać nowe życie pacjentowi z wirusem HIV.
 
Marihuana od lat przechodzi przez ustawowe debaty. Ale jako, że badania stają się coraz bardziej zaawansowane, nauka obserwuje coraz więcej efektów. Konopie okazują się być rośliną ratującą życie, a nie przestępczym narkotykiem hamującym.  Jeśli jesteś zarażonym HIV, nie w pełni zadowolonym ze swoich aktualnych recept lekarskich, należy rozważyć dodanie marihuany do programu leczenia.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+