Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Konopie jako bardzo skuteczny środek przeciwbólowy po poważnej operacji chirurgi


Vito

Recommended Posts

Sama obecność marihuany wśród substancji medycznych jest co najmniej kontrowersyjnym tematem. Jej status jako substancji nielegalnej jest tematem gorących dyskusji między zwolennikami i przeciwnikami legalizacji marihuany od dziesięcioleci. Status marihuany w Stanach Zjednoczonych, jako znajdującej się w Wykazie I Substancji w Ustawie o Substancjach Kontrolowanych, co oznacza nie tylko, że jej posiadanie jest wysoce nielegalne, ale że jest sklasyfikowana razem z m.in. kokainą, heroiną i metamfetaminą. Substancje z Wykazu I są opisane jako:  a) niosą znaczne ryzyko ich nadużywania;  b ) nie mają obecnie przyjętych zastosowań medycznych w Stanach Zjednoczonych, oraz c ) nie są bezpieczne w stosowaniu pod nadzorem lekarza. Wszystkie z tych opisów są potencjalnie ważne w klasyfikacji leków i substancji, ale wiele osób twierdzi, że marihuana nie kwalifikuje się do Wykazu I.

 

US%20Drug%20Related%20Deaths%20In%202010

 

Jednym z głównych twierdzeń przeciwników legalizacji marihuany jest rzekomy brak medycznego zastosowania marihuany. Jest to bezczelne kłamstwo, propagowane razem z poglądem o rzekomej skłonności do uzależniania oraz również że marihuana działa jak "narkotyk bramy " – otwierający użytkownikowi drogę do korzystania z twardszych, cięższych ( i ewidentnie uzależniających) substancji, takich jak heroina czy kokaina. Drug Enforcement Agency ( DEA) wraz z rządem Stanów Zjednoczonych aktywnie prowadzą kampanie przeciwko legalizacji i dekryminalizacji marihuany, a także zaprzeczają jakimkolwiek korzyściom medycznego zastosowania marihuany. Kryminalizacja marihuany również posiada daleko idące konsekwencje wyrażające się w demonizacji i ucisku mniejszości rasowych oraz osób o niższym statusie społecznoekonomicznym.

 

fight_for_medical_marijuhana.jpg

 

Jednak żadne z powyższych nie ma wystarczającej siły przeciwko rozwijaniu badań i testowaniu możliwych korzyści, płynących z medycznych konopi. Pierwsze badania były obiecujące. Kanabinoidy (substancja czynna THC) mają korzystny wpływ na zwalczanie bólu, leczenie raka, pobudzenie apetytu, zwalczanie niepokoju i osłabienie. Jest bardzo trudne prowadzenie badań na temat zastosowań medycznych, nawet w Stanach Zjednoczonych, z powodu obecności na Wykazie I.  Jednakże pewne badania miały miejsce i w ogromnym stopniu ujawniły wiele korzyści, które można by odnieść z medycznej marihuany. W odpowiedzi, niektóre stany zdekryminalizowały, a nawet zalegalizowały leczniczą marihuanę. W jednym z czołowych badań, przeprowadzonym przez Imperial College London oraz Medical Research Council i opublikowanym w czasopiśmie Journal of Anesthesiology, naukowcy odkryli, że Cannador, ekstrakt z rośliny konopi, ma znaczące działanie przeciwbólowe u cierpiących na ból pooperacyjny. Ból po zabiegu pozostaje problemem w społeczności medycznej, a tradycyjne leki przeciwbólowe na receptę często mają nieprzyjemne skutki uboczne, jak również niosą mniej korzyści. Ekstrakty konopi działają na receptory kanabinoidowe w ludzkim mózgu. Kanabinoidy z marihuany pozwalają skutecznie wzmocnić zdolność organizmu do redukcji odczuwanego bólu.

 

Muraco-2004427637.jpg

 

To jest najnowsze znaczące badanie wyszczególniające tylko jedną z głównych dobroczynnych możliwości marihuany.  Jeżeli cokolwiek, to właśnie to powinno zachęcić naukowców do dalszych badać nad różnymi zastosowaniami leczniczych kanabinoidów. Dla zwolenników konopi, to profesjonalne badanie jest niezwykle przydatne do mocniejszego poparcia inicjatywy legalizacji, gdyż zapewnia bezpośrednie naukowe dowody dla wykorzystania medycznej marihuany.

 

http://www.royalqueenseeds.pl/blog-konopie-jako-bardzo-skuteczny-srodek-przeciwbolowy-po-powaznej-operacji-chirurgi-n55

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+