Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Czy można zażywać marihuanę podczas ciąży ?


Vito

Recommended Posts

Ciąża to czas, w którym szczególnie troszczysz się o swoje ciało, ponieważ w ten sposób wspierasz nowe życie. Zażywanie alkoholu, tytoniu, a nawet kawy jest nie mile widziane. Medyczna marihuana jest zupełnie innym czynnikiem, który badacze studiowali przez wiele lat. Marihuana jest po prostu uprawianą od setek lat rośliną. Nawet krzyżowane, powszechnie uprawiane odmiany medycznej marihuany nie są połączone z jakimikolwiek lekami lub substancjami chemicznymi, w przeciwieństwie do szkodliwych papierosów lub alkoholu. Czy powinno się zażywać konopi w czasie ciąży? Negatywne piętno i wypaczone wyniki w niezależnych ekspertyzach często odstraszają ludzi, pozbawiając ich korzyści, płynących z zażywania w czasie ciąży medycznej marihuany.
 
Jedzenie, inhalowanie Lub Palenie Konopi
Ponieważ wiele kobiet przechodzi nudności na początku ciąży, jedzenie ciasteczek lub brownies z dodatkiem marihuany, nie jest rozwiązaniem. Większość ciężarnych kobiet zażywających medyczną marihuanę, pali ją w skręcie lub inhaluje się jej oparami. Cząsteczka THC szybko docieraja do mózgu poprzez palenie, ponieważ prędko przedostaje się do krwiobiegu przez płuca, jak przez centrum dystrybucyjne. Z drugiej strony, konsumowanie medycznej marihuany, wymaga odczekania okresu uaktywnienia cząsteczki, ponieważ musi przejść ona przez układ trawienny, zostać wchłonięta przez ścianki jelit do krwiobiegu. Zdecydowanie zalecamy, aby nie palić w czasie ciąży! Inhalowanie jest najzdrowszą drogą zażycia medycznej marihuany.
 
medical-marijuana-edibles.jpg
 
Odżywianie Jako Najwyższy Priorytet
Medyczna marihuana zmniejsza objawy nudności i wymiotów, które są porannymi dolegliwościami dręczącymi większość ciężarnych kobiet. Zrównoważony system żywieniowy umożliwia matce odżywiać się wartościowym jedzeniem w celu odżywiania rozwijającego się dziecka. Kobiety, które dopuszczają wymioty, powoli pozbawiają płód mikroelementów i witamin niezbędnych do zdrowego rozwoju. Ciężkie poranne dolegliwości, zwane niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych, mogą stanowić zagrożenie dla życia dziecka, natomiast matkę zmusza do poszukiwania pomocy medycznej włącznie z dożylnym karmieniem w warunkach szpitalnych. Wystarczy za pomocą medycznej marihuany zwiększyć apetyt, co pozwala utrzymać pożywienie w cyklu trawienia.

 

 

shutterstock_130773587-copy_3.jpg

 

Rozwijający się Płód
Medyczna marihuana nie jest związana ze skróceniem okresu ciąży lub z problemami rozwoju wewnątrz macicy. Matki, które mają problemy w czasie ciąży, są często dotknięte kwestiami środowiskowymi, takimi jak słaba opieka zdrowotna w regionach o niskim rozwoju społeczno-ekonomicznym. Brak opieki prenatalnej i zdrowej żywności, wraz z istniejącymi wcześniej problemami zdrowotnymi, przyczynia się do powstawania problemów z rozwojem płodu. Medyczna marihuana nie jest czynnikiem powodującym jakiekolwiek nieprawidłowości, w tym zespół Downa.
 
Skutki Poporodowe
Dzieci urodzone przez pacjentki, zażywające marihuanę, nie wykazują fizycznych różnic  wobec niemowląt urodzonych przez inne matki. Czas porodu może być nieco krótszy w porównaniu do czasu porodu u matek niezażywających medycznej marihuany. Czas ten warunkowany jest genami oraz różnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak stres rodzącej matki. W jednym badaniu zaobserwowano różnice długości trwania porodu wynoszące około 20%. Obwód głowy, masa ciała i sprawność fizyczna były porównywane pomiędzy noworodkami. Jeśli chodzi o przyczyny tych różnic to długość czasu porodu wydaje się mieć niewielkie znaczenie. Po około 30 dniach życia, wszystkie dzieci wykazywały oznaki normalnego rozwoju niezależnie od wystawienia na działanie marihuany.
 
Baby_1.jpg
 
Dorastanie 
Badania rozwoju poznawczego i fizycznego zostały przeprowadzone u dzieci, wystawionych na działanie medycznej marihuany oraz w grupie kontrolnej, aby poznać czy pobudzająca roślina ma jakiekolwiek negatywne skutki. Dzieci w wieku jednego roku nie wykazywały istotnych różnic zdolnościach wynikających z uprzedniej ekspozycji na działanie medycznej marihuany. Kiedy dzieci rosły, testy były wciąż kontynuowane, aby znaleźć ewentualne skutki. Jednak naukowcy w tym momencie stanęli na rozdrożu, ponieważ inteligencja trzy czterolatków jest warunkowana przez opiekunów i środowisko. Dzieci słabo zdające testy poznawcze pochodziły zwykle z obszarów o niskim rozwoju społeczno-ekonomicznym, które nie mają dostępu do elektroniki i zabawek edukacyjnych. Medyczna marihuana nie może być jedynym powodem obniżenia zdolności poznawczych, ponieważ środowisko odgrywa kluczową rolę.

 

smoking-women.jpg

 

Ryzyko zachorowania na Raka
Badania nad rakiem wieku dziecięcego prezentują wiele wypaczonych wyników, inspirowanych piętnem marihuany. Na przykład rodzice, które mają dziecko walczące z rakiem, chcą znaleźć jednoznaczne przyczyny choroby. Przy szukaniu źródeł raka u matki, mogą wyolbrzymiać znaczenie zażywania przez nie medycznej marihuany, aby wyjaśnić tę chorobę. Jeżeli zapytać matki dzieci wolnych od raka o stosowanie przez nie medycznej marihuany, są skłonne do odpowiedzi, że nigdy nie brały. One nie chcą wyglądać na złe matki i nie odpowiadają szczerze na temat swojego użytkowania. Przyczyny nowotworów są liczne, w tym historię chorób w rodzinie, narażenie na czynniki chemiczne i wiek matki. Medyczna marihuana nie może być kwalifikowana do przyczyn raka.
 
Not%20Guilty.png
 
Przeciwnicy medycznej marihuany sprawili, że badania nad rozwojem są trudno dostępne dla uczciwych lekarzy, patrzących na konkretne odpowiedzi. Na podstawie badań na przestrzeni kilku dekad, medyczna marihuana jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Jeśli negatywna opinia i biurokratyczne przeszkody znikną w przyszłości, lekarze będą mogli przeprowadzać nowe testy dla dalszego udowadniania, że marihuana jest bezpiecznym wyborem dla ciężarnych kobiet.
 
Link to comment
Share on other sites

przesada. trzeba pamietac ze jakby nie bylo jest to substancja psychoaktywna. potrzeba by bylo tysiace badanych "obiektow" aby naprawde cokolwiek rzeczowo stwierdzic. tlumaczenie sie porannymi nudnosciami wedlug mnie to za malo zeby palic, jesc czy tez inhalowac sie konopiami w czasie w ktorym rozwija sie w nas maly czlowiek.  oczywiscie sa rowniez matki ktore podczas ciazy pala szlugi i pija alko. osobiscie nienawidze i tepie. albo kochamy swoje dziecko i potrafimy rozdzielac rzeczy wazne i niewazne, albo jestesmy idiotami. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+