Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Domniemanie wzrostu i co najważniejsze dojścia!


drived.drived

Recommended Posts

Witam, piszę ten post tylko po to aby upewnić się w moim wymyśle :D
W miesiącu, który obecnie jest czyli Lipiec z tego co mi wiadomo dzień trwa 16h ~~30min czyli odpowiednio długo aby sezonówki w Polsce dalej pozostały w trybie VEG. Jak wiadomo aby dana sezonówka przeszła w tryb FLO potrzebuje naświetlenia 12/12 lub odpowiednio krótszego np. 11/13, odstępstwami są odmiany półautomatyczne ale nie o to chodzi w tym wątku, więc snuję wniosek, że na upartego gdybym w dniu dzisiejszym w szklarni posadził np. Maroca lub Easy Sative ta gdy wykiełkuje załapie się jeszcze na fazę VEG i gdy będzie jeszcze mała wejdzie na FLO. Czyli plon i tak i tak by był bo to tak samo jak bym w Indoor 12/12 od seeda walił. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Od 21 czerwca każdy dzień jest krótszy więc się spiesz, niektóre rośliny już mogą się określać. 

A plonu nie ma co porównywać, w fazie weg roślina wykształca w szczególności masę korzeniową, im mniejsze korzenie tym mniejsza roślina i mniejszy plon. Im dłuższa faza wegetatywna tym większa roślina urośnie, a im większa roślina tym większy plon.

 

Tak czy inaczej nie trać czasu na myślenie tylko mocz pestki i kop dołki ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja już pierwsze męskie rwałem

mimo to podobnie jak ty dorzucam i z właśnie z pestek wychodzą

myślę że wyjdą nam mini roślinki na parę gie

 

w tym roku wysadziłem sobie w marcu na parapecie aby wcześniej zacząć

były krótkie dni i i kilka sztuk zaindukowało i zaczęło kwitnąć

były malutkie kilka pięter a kwitnące

 

najdłuższe dni około czerwca roślinę rewegują

kiedyś prawie dojrzałego skunka dałem na out i się cofnnął na veg

topy się rozłażą i zamieniają w odgałęzienia co potrafi zrobić roślinę potwora bardzo gęsto rozgałęzionego :yoda:

 

ty masz szklarnię, co pozwoli ci przetrzymać nieco dłużej, i powinno się udać

czekam z zaciekawieniem na twojego growloga

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+