Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

George Soros daje miliony na legalną marihuanę


Recommended Posts

Znany nie tylko z działalności stricte inwestycyjnej, ale i angażowania się w aktywność społeczną George Soros wsparł finansowo inicjatywę na rzecz legalizacji marihuany.

 

Jak donosi „The Washington Times”, w ciągu ostatnich 20 lat amerykański inwestor wsparł organizacje prolegalizacyjne kwota 80 milionów dolarów. 84-letni miliarder swoich dotacji dokonuje za pośrednictwem Fundacji Społeczeństwa Otwartego, która co roku przekazuje 4 miliony dolarów na konta Drug Pollicy Alliance. Soros wspiera też opowiadające się za legalizacją American Civil Liberties Union oraz Marijuana Policy Project.

 

 

- Nasze prawa antynarkotykowe w oczywisty sposób robią więcej szkody niż pożytku. Kryminalizacja mariuany nie przeszkodziła jej w osiągnięciu statusu najpowszechniej stosowanego narkotyku w USA i innych krajach. Skutkowało to jednak licznymi negatywnymi konsekwencjami niosącymi duże koszty – pisał Soros w październiku 2010 r. na łamach „WSJ”.

 

 

Innym znanym miliarderem, który aktywnie wspierał legalizację narkotyku był Peter B. Lewis. Zmarły w ubiegłym roku prezes Progressive Insurance co. na cel ten przekazał 40 mln dolarów.

 

 

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna jedynie w dwóch stanach – w Kolorado i Waszyngtonie. W pierwszym ze stanów tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy dostępności narkotyku z tytułu opłat i podatków władze zainkasowały 2 miliony dolarów.

 

 

Do grona tego już niebawem dołączyć mogą Oregon i Alaska, gdzie zaplanowano referendum. W stanach tych póki co marihuana dostępna jest jedynie do celów medycznych. W grupie tej znajdują się jeszcze Arizona, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Hawaje, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Rhode Island I Vermont.

 


Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+