Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Miły, lecz kłopotliwy zapach..


sumollo

Recommended Posts

  Witam.

 

Moje pierwsze krzaczorki mają już 3 tyg. i puki co rosną jak trzeba. Problem tylko, że zaczynam czuć przyjemny, choć kłopotliwy zapach w pokoju.. Nie mam jeszcze żadnych filtrów, ale planuje zmontować własnoróbkę projektu kolegi z jednego z postów. Zastanawiam się tylko nad montażem, montować to poprostu w boksie, bezpośrednio przy otworze z wentylatorkiem wysysającym? Jakoś podłączyć, uszczelnić i to wszystko?

 

Będę wdzięczny za rady lub jakiś prosty schemat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

Zależy jakie masz warunki .

Jeśli mieszkasz w budynku wolnostojącym i nie masz przypału z rodzina to warto się zastanowić nad podłączeniem się pod kanał wentylacyjny .

Jeśli nie masz takiej możliwości to pozostaje kupić gotowy filtr lub zrobić go samemu .

W zależności od wielkości box/a i uprawy możesz zrobić filtr z sypkim węglem aktywnym ,

lub jeśli uprawa jest niewielka możesz kupić na portalu aukcyjnym maty węglowe i zrobić coś w stylu podziurkowanej puszki owiniętej tą matą .

Na portalach masz też spory wybór niedrogich wentylatorów kanałowych ( np. firmy Dospel ).

Co do schematów to masz sporo tego na forum , a warto tez skorzystać z google - grafika .

Ogólnie sprawa nie jest trudna .

Przewody wentylacyjne , opaski zaciskowe do nich , wentylator kanałowy , węgiel aktywny lub maty to najważniejsze co potrzebujesz . Dodatkowo jakaś duża puszka lub wiaderko na sam filtr . Trochę pracy i gotowe .

 

Pozdrawiam i powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Temat przenoszę do działu: Wentylacja i temperatura

 

Filtr możesz zamontować na dwa sposoby:

 

1. Filtr w boksie:

filtr -> przewód wentylacyjny -> wentylator 

filtr -> wentylator -> przewód wentylacyjny

 

2. Filtr poza boksem

wentylator -> przewód wentylacyjny -> filtr

przewód wentylacyjny -> wentylator -> filtr

 

A tu masz dwa poradniki:

Mały filtr węglowy własnej konstrukcji

Filtr węglowy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi. 

Mieszkam w bloku więc kanał went. odpada, z resztą nawet nie mam go w pokoju ;)  Właśnie taki filtr jak w temacie Mały filtr węglowy własnej konstrukcji, chcę zrobić, zastanawiałem się tylko nad schematem podłączenia, ale widze że jest banalny :) , nie chciałem przez "google" bo sie boje że mnie namierzą xD.  Chcę go podłączyć pod went. komputerowy  (12x12 cm; przepływ 67,2 m3h), filtr będzie w boksie, a went. w ściance boksa. Myślicie że da rade przeciągnąć odpowiednią ilość powietrza?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

Jeśli wentylator wymieni na godzinę 4 x tyle powietrza ile jest w boksie to powinno być ok .

Nie wiem tylko na ile przytłumi działanie takiego wentylatorka montaż filtra .

Wentylator kanałowy kupisz za około 25 zł wiec niewiele , a efekt będzie 100 % .

Stawiałbym raczej na wentylator kanałowy , ale z  komputerowymi też rośliny dają radę .

Większość osób stara się zachować dla upraw minimum profesjonalności więc musisz się przygotować że Ci od czasu do czasu wytknie jakieś mniej profesjonalne rozwiązanie B)

 

Daj trochę zdjęć i danych o uprawie . Dostaniesz lepsze wsparcie jak ludzie nacieszą oczy :trawka: 

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za rady.

 

Zdecyduje się na ten kanałowy w takim razie, a komputerowy który kupiłem posłuży do mieszania powietrza.

Tu jest link do growloga, który założyłem - http://trawka.org/topic/32707-ak47-fem-auto-cfl-6x-32w/

Jeśli macie jakieś sprawdzone modele takiego wentylatora, który będzie grać z tym boksem (filtr chciałbym montować w boksie, bespośrednio przy otworze z wmontowanym wentylkiem)  to z góry dzieki za podpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+