Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy growbox 220 x 130 x 170 wys.


OHO

Recommended Posts

Witam

 

Jestem w trakcie budowy swojego pierwszego growboxa. W związku z tym mam kilka pytań

 

Box jest poskładany z dosyć grubych desek. Całość zamierzam od środka wyłożyć styropianem i okryć folią podobną do mylaru. Box okładam od środka styropianem, gdyż chcę jak najbardziej odciąć go od zewnątrz - pomieszczenie w koło jest dosyć wilgotne.

 

Wymiary growboxa (po uwzględnieniu grubości styropianu): 

220 x 130 x 170 wys.

 

Z rzeczy technicznych posiadam już:

- 2 x Lampa sodowa 400W 

 

Zastanawiam się nad wentylatorem wyciągowym i wentylatorem mieszającym w środku. 

- wentylator wyciągowy:

wentylator-wyciagowy-sr-120-mm

 

-wentylator mieszający w środku

???

 

 

Jaki jeszcze sprzęt należy kupić?

 

Roślinki będą umieszczone w ziemi 5.5-6.5 PH uniwersalna

Pytanie od razu jeśli mogę zadać w tym miejscu, to jakie "odżywki" polecacie stosować?

 

Dodam na koniec, że zależy mi na możliwej cichej pracy wentylatora :)

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i dodatkowe pytania nakierowujące. 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

do żarówki potrzebujesz balastu chyba, że go masz...
wentylator się nie nadaje bo zapewne będziesz chciał podłączyć filtr w który radzę się zapopatrzyć
musisz szukać wentylatora promieniowego z duzym cisnieniem statycznym bądz kanałowego również z dużym cisnieniem 
mieszający w środku to zwykły wentylator biurkowy, zależy już od twojego upodobania musi po prostu wiać i mieszać powietrze.
jeżeli zależy ci na cichej pracy wentylatora to niestety promieniowy emituje dość duzy hałas i musisz poszukać coś z serii silent które są dużo droższe
w ziemie tez polecam zainwestowac odbije się poztywnie na roslinach, nawozy mozesz uzyc tanich badz drogich... na takich tez pojedziesz w miare spoko...
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie tematem. 

 

Grower - mówiąc balast masz na myśli statecznik? 

statecznik-metalohalogenowy-sodowy-400w

 

Wentylator kanałowy może być taki?

wentylator-osiowy-kanalowy-150mm-dospel-euro-3

 

Niestety obecnie na wygórowany cenowo sprzęt nie mogę sobie pozwolić. 

 

Sorry za pytania, ale jeszcze z taką budową do czynienia nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do takiego boxa niestety trzeba zainwestowac, jezeli nie masz kasy to odloz i poczekaj, a nie ruszaj z byle sprzętem. Wentylator za slaby na takie wymiary i lampy co masz.  Wg mnie najlepszy byłby coś kolo 450m3. Druga sprawa to musisz mieć filtr, na taka powierzchnie wejdzie sporo roślin i będzie capiło niemiłosiernie. Polecam Ci najpierw dużo poczytać, może zacząć od czegoś mniejszego typu 60x60 do 100x100 bo to co w tej chwili masz w planach wymaga niestety inwestycji grubej gotowki. Jaki sprzęt dasz taki plon będziesz zbierał. Lampe kupuje się pod rośliny, a nie przemysłową do oświetlenia ulic itd. żarówki z growshopów maja o kilka tys. lumenów więcej, do kupienia są lepsze balasty przedlużające żywotność samej żarówki. Wszystko się zwraca. W przypadku uprawy tanim kosztem i tak wywalisz jakąś kase, będziesz płacił za prąd a stosunek gram / watt będzie o wiele mniejszy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

statecznik(balast, transformator) dobry, ale nie wysokich lotów, bez zabezpieczeń pewnie przed przegrzaniem itd.
ten wentylator nie jest za silny a do tego hałaśliwy mimo wszystko... i tylko 280 [m3/h] co nie wiem czy wystarczy.
Chcesz użyć 2 lamp hps roumiem to na 100% jeden wentylator o tej mocy nie wystarczy przynajmniej coś ponad 500 m3/h

Jeżeli nie dysponujesz kasą to dozbieraj albo musisz się przemęczyć narazie bo do niego nie podłączysz filtra weglowego....
Jeżeli zapach nie gra roli tutaj to od biedy możesz kanałowy wziąć i wszystko gdzieś tam odprowadzać.
Tylko pamiętaj, że przy takich lampach każda oszczedność na sprzęcie odbija się na plonie a lampy prąd wezmą....
Więc warto pomyśleć nad ekonomią i jakością sprzętu bo to wszystko przekłada się na plon oraz również technika uprawy i wiedza.
Ale dając taka powierzchnie i tyle wat nie możesz na niczym oszczędzać tak na prawdę to jest moje zdanie. 
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki. Właśnie o takie info mi chodziło. Tak na prawdę nic nie stoi na przeszkodzie żeby boxa zmniejszyć. Myślałem o powiedzmy 4-5 krzakach. Może po prostu za dużego boxa zbudowałem :) Jeśli przy mniejszym boxie zmieszczę bez problemu taką ilość to ja jestem jak najbardziej na tak! :)

 

Jeśli zmniejszając boxa będę mógł zaoszczędzić na sprzęcie to mnie to pasuje. Proszę jednak o info co w takim razie zmniejszych przy powiedzmy boxie 100x100 i 5 pomidorach :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+