Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Od świetlówki do "pro"


ubuzububub

Recommended Posts

chcesz zobaczyć mój setup to zapraszam do gl-ow :D

 

Ja zawsze dobierałem podobnie wentyl do filtra a w sterowniku ustawiam sobie max i min obroty wentylatora nie mniejsze niz 50% , temperaturę, wilgotność i grzanie. Jeżeli chodzi o przewody akustyczne to polecam jak cenisz sobie cisze, to załóż przed wentylatorem i za nim( są też tłumiki akystyczne takie sztywne z  blachy, które faktycznie wyciszają, ale też obniżają sprawność bardziej niż przewód akustyczny).

 

jak chcesz to mam na pogonke td 1300 jeszcze S&P (nie silent)

 

wracając do przepustnic, gdybyś chciał połączyć dwa przewody wentylacyjne przed wylotem z rooma to sam sie przekonasz że to jest potrzebne, kiedy jeden wentyl będzie chodził a drugi będzie stał to powietrze będzie się cofało zamiast wylatywać.W moim roomie mam 3 takie przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki dr.grinspoon

 

Zainwestuje wiec w te przewody akustyczne i tak mialem zamiar ale teraz jestem pewiem. Co do przepustnic to racja jesli wlasnie chce sie polaczyc dwa przewody przed wylotem. Myslalem u siebie zeby zrobic poprostu dwa osobne wyloty, jeden co pojdzie od lampy precz i drugi ten od boxa pojdzie precz osobno i w takim wypadku przepustnicy nie dam bo nie bede tych przewodow laczył. Moze jeszcze zdanie zmienie i przepustnica pojdzie. Dzieki ci zes o tym wspomniał. 

 

Wracając do tematu - inne akcesoria boxowe, mniej i bardziej potrzebne  :

 

Nawilzacze powietrza - widzialem wiele ludzi stosuje, zamiast butelk z woda itd. Raczej u mnie to tez nie bedzie potrzebne poniewaz w miejscu gdzie zyje wilgotnosc przerasta wszystko i zawsze jest w granicach 80 % - i wiecej. 

 

Odwilzacze powietrza - tutaj wiadomo odwrotnosc, jak jest za duza wilgotnosc to ten wspanialy wynalazek ja zmniejszy. Ponownie u mnie wilgotnosc byla zawsze wysoka i nawet na flo mialem 70% - 80% - nigdy zadna plesn sie nie wdala ani nic zlego sie nie wydarzyło. Krzaki rosly az milo wiec nigdy nie myslalem nad zakupem takiej rzeczy.

 

Jesli do nowego projektu mialbym wybierac to moze, moze skusze sie na taki odwilzacz powietrza bo wiadomo rozne odmiany roznie reaguja no i wypada miec na flo wilgotnosc taka jaka byc powinna. 

 

Termometr - podstawa, podstawa. Bedzie elektroniczny elegancki jak nigdy wczesniej + pomiar wilgotnosci tez. Firmy nie daje bo jest ich niesamowicie wiele i kazdy pewnie uzywa innej wiec to bez znaczenia dla mnie. 

 

Doniczki - caly czas uzywalem okrąglych. Tym razem postawie albo na kwadratowe - bo mi bardziej pasuja - albo na tzw. air poty. Widzialem nawet ktos tutaj na forum uzywal. Spodobaly mi sie ale jeszcze decyzji nie podjałem.

 

Rooolllsssyy - taki fajne coś, co bardzo ulatwia nam powieszenie lampy i regulacje jej wysokosci - pstryk, myk  i zrobione.

 

Co2 - slyszalem, czytalem, ludzie uzywają i dziala - sam nie uzywalem, moze w przyszlosci.

 

Tyle moge wymyslic, pewnie o kilku rzeczach zapomnialem albo uznalem je za zbyt oczywiste. Po dlugiej rozkminie i prawdziwej batali, dzieki pomocy uzytkownikow (dzieki, yo + dla was) moge wreszcie przystapic do wstepnego podsumowania.

 

 

 

                                              Podsumowanie

 

 

 

Box : 100x100x200 - silver albo white - jeszcze wybiore

 

Balast : Lumatek400w 

 

Reflektor : Silverstar 125/5"

 

Lampa : hps250w 

 

Wentylacja : Do lampy : Ruck125L : 350m3 + kontroler obrotow, Do boxa : taki sam + kontroler obrotow z termostatem. Do boxa polecą tez mieszające, takie najzwyklejsze ktore sie kreca w lewo i w prawo :P

 

Filtr : Rhino pro : na poczatek 500m3, jesli starczy hajsu wezme 600m3

 

Przewody akustyczne

 

Prawdopodobnie odwilzacz powietrza

 

Doniczki : tak jak napisalem wczesniej

 

Nawozy, ziemia itd - bedzie napisane w growlogu.

 

 

Opinie, sugestie i wszystko inne - jak zawsze mile widziane

 

 

Peace !

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jol wiec do do nawilzacza to ze miales zawsze wysoka wilgoc pod cfl to nie znaczy ze pod hps tez tak bedzie. Majac szybe w odblysniku bedzie wieksza wilgoc niz bez ale tak czy siak najpierw trzeba sprawdzic , to ze znowu miales wysoka wilgoc na fl I bez grzyba zdarza sie jak mieszajace wentyle sa , raz wdarla mi sie plesn I uzywam osuszacza bo skazonego ziola palic nie bede. Najczesciej wysoka wilgoc jest w nocy jak swiatlo zgaszone mimczasem siega do 99% wiec ples to latwizna , co do rur mieszkasz w uk to kupulbym rhino rurynkozak sa I nie maja najtanszego wypelnienia ktore gryzie heh

Wentylacja tyle samo m3 co filtr. ! W sumie filtr moze byc wiekszy ale to marnowanie kasy wedlug mnie. Wentyle mieszajace kup takie co montuje sie na sciance boxa nie bedzie zabierac miejsca w boxie na kwiatki hehe

 

 

No wlasnie do konca nie bylem przekonany co do filtrow. Wiekszosc mowi - im wiekszy tym lepszy. Inni mowia - tyle samo ma miec co wentyl. Tej firmy sie uczepilem Rhino i wlasnie mialem ta rozkmine ze oni maja filtry jak dla mnie - 350m3, pozniej 500m3, pozniej 600m3 i tak rozkminialem. Wiec jesli zapodam ten filtr 350m3( jak dla mnie nawet lepiej bo tanszy i hajs pojdzie w cos innego) to bedzie luz ? Tak jak mowie, sie usprawiedliwiam. Nigdy nie widzialem takich na oczy ani w rekach nie mialem, wiec pojecia mam zero - tylko z tego co przeczytałem. Jak juz mowilem opinie sa rozne. Ma byc tak zeby filtrowal i zapachu nie bylo. Idac opinia ze filtr ma byc zawsze wiekszy niz wentyl jak kupie ten 350m3 to bedzie dokladnie tyle mial co wentyl. Jak kupie ten 500m3 to juz prawie dwa razy wiekszy. Opinie rozne i skolowany jestem. Ty mowisz filtr pod wentyl - jak wielu, inni mowia - wiekszy - bedzie lepiej. Nie zrozum mnie zle ale miesza mi to w bani niezle. Rozumiem, ze odnosisz sie do swojego doswiadczenia - wentyl pod filtr - zapachu ni ma ! Jesli tak to postawie na filtr = wentyl i zobacze jak bedzie. W razie potrzeby zmienie na wiekszy.

 

Co do wentylow mieszajacych nie boje sie o miejsce bo za twoja rada poszedlem i boxa planuje wiekszego(mial byc 80x80 jest 100x100, wiecej niz swiatlo wiec sie nie boje), ze tak powiem hehe wlasnie po to co by miec miejsce na mieszajace (ktore juz mam w posiadaniu) i odwilzacze itd. 

 

Pod hpsem jeszcze nie robilem nigdy nic, wiec odwilzacz moge kupic. Drogi nie jest. Co do rur od rhino obczaje, i napisze pewnie jeszcze podsumowanie nr2 i podsumowanie nr3 eheh. Temat wiecznosc to jest.

 

Dzieki Ci

 

Pozdro joł

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie.

 

 

Sprzecior zakupiony, musze sie pochwalic i poradzic o kilka rzeczy. 

 

Bardzo sie ciesze z mojego zakupu czyli : silverstar 5' reflektor chlodzony i wentylator ruck 125 A1 - 5' moc 225 m3 - z tego co pamietam. Ten wentyl bedzie sluzyl do chlodzenia lampy. Niesamowicie zajebiscie wyglada ten reflektor nie moge sie nacieszyc nim hehe. Tutaj pare zdjec dla porownania cfl 125w  i mh 400w wlasnie w tym reflektorze. 

 

Co do wentylatora producent pisze ze ma 37 db glosnosci. Jestem w szoku poniewaz spodziewalem sie glosnosci podobnej do silnika samolotu i troche mnie martwilo. Po zakupie odrazu podkrecilem kabel, wlaczylem i na pelnej mocy jest cicho ! Zajebiscie sie z tego ciesze. Niespodzianka mila bo myslalem ze bedzie o wiele, wiele, wiele, wiele glosniej. 

 

Ogolnie chcialem sie zapytac czy mam dawac wentyl do chlodzenia lampy centralnie przy reflektorze czy moze poprostu u gory i poprowadzic rure do reflektora, to jest jakas roznica ? bedzie lepiej chlodzil jak bedzie zaraz przy reflektorze czy nie ma to wiekszego znaczenia ?

 

Zdjecia ! 

 

gallery_40204_427_1063784.jpggallery_40204_427_376468.jpggallery_40204_427_1226994.jpggallery_40204_427_1519246.jpggallery_40204_427_1220343.jpggallery_40204_427_41960.jpggallery_40204_427_1954231.jpggallery_40204_427_268858.jpg

 

 

 

Pozdro ! 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a filtr? proponuje go zamontować
Najlepiej jak dasz najpierw filtr za nim wentylator potem rura, reflektor, rura wylotowa.
Dobrze zeby nie dawac wentyla bezposrednio za reflektorem na wytłoczenie powietrza bo blisko lampy jest ono dosc cieple a wentyle nie lubia jak powietrze jest zbyt gorące.
Ile dałeś za ten reflektor?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wczesniej napisalem ze filtr pojdzie osobno. I to jest tak do lampy :  rura - wentyl - rura - reflektor - rura na zewnatrz. Do boxa : filtr - rura - wentyl - na zewnatrz.  Wentyl do lampy bedzie na wtloczenie. Reflektorek mnie kosztowal 70 funciakow, dostalem do niego gratisowo te rolsy do podwieszenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no to luzik, daj jak mówisz na wtłoczenie by wentyl nie cisnął gorącego powietrza, albo ewentualnie na końcu wylotu po za boxem ale to może zwiekszyć odrobine halas, bo jak wentyl jest zamniety to troche tam tłumi wszystko.
Fajny secik, powodzenia w montażu i uprawie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko znowu.

 

Musze sie przyznac, ze jednak te wentylatory i filtry okazaly sie moją zmorą i koszmarem. Ciagle jestem pelen niewiedzy.

 

Dzieki Chwastowi i Vito a takze innym (dzieki wielkie) ten koszmar zostal troche zlagodzony ale dalej jest jakas niepewnosc. 

 

Postaram sie sprecyzowac krotko.

 

Wentylator mial byc - 350 m3 a filter dokladnie taki sam z rhino pro 350 m3.

 

Teraz dokladnie sie przyaptrzylem ( nie wiem jak moglem to przegapic wczesniej, heh)

 

ten wentyl ktorego kupuje ma 365m3 - 125mm - 5'. 

 

a filtr od rhino pro ma 350m3 - 100mm - 4' 

 

Gdyby to byla tylko roznica pomiedzy wielkoscia 4' i 5' to nic wielkiego, bo zawsze mozna by rure oblepic dobrze i spoko ale teraz sie okazalo ze ten filtr jest mniejszy niz wentyl czyli tak jak mowi wiekszosc - zla filtracja.

 

Nie wiem juz zupelnie czy brac ten filter czy jednak przy takim obrocie spraw - filtr rhino pro - 500m3 - 125mm - 5'. Pasowałoby na wielkosc do wentyla i ogolnie ale czy te 500m3 to nie jest za duzo ? Nie wezme raczej mniejszego filtra niz wentyla bo to du*a blada.

 

Doradzcie prosze bo juz sam nie wiem a to ostatnia rzecz ktora mnie meczy - pozniej juz tylko zakupy - czyli czesc przyjemna.

 

 

Dzieki wielkie, dla kazdego rep.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+