Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Chcą zapisać w prawie, ile wynosi "nieznaczna" ilość narkotyku.


weeed

Recommended Posts

Walka z narkomanią w Polsce jest nieskuteczna - wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Jego twórcy proponują, by posiadanie niewielkiej ilości marihuany było w Polsce dozwolone. - To byłaby legalizacja - uważa Barbara Wilamowska z ministerstwa sprawiedliwości i wyklucza takie zmiany.

W środę Rzecznik Praw Osób Uzależnionych zaprezentował raport, który powstał na podstawie doświadczeń osób zatrzymanych za posiadania narkotyków. Jak się okazuje, choć ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii pozwala na umorzenie postępowania w przypadku posiadania niewielkiej ilości narkotyku, zatrzymani z reguły o tym nie wiedzą i o to nie wnioskują.

 

Nieznaczna ilość

 

Od ponad roku w polskim prawie istnieje przepis (art. 62A ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), który mówi, że postępowanie dotyczące posiadania "nieznacznej" ilości środków odurzających lub psychotropowych przeznaczonych na własny użytek, można umorzyć.
Jak zauważa Marek Balicki, dodanie tego artykułu było jedynie kosmetyczną zmianą, która nie zmieniła rzeczywistości w sposób zasadniczy. - Jest poprawa, ale niewielka - twierdzi.

 

Legalne 3 gramy

 

Autorzy raportu z Biura Rzecznik Praw Osób Uzależnionych, udowadniają, że najczęściej zatrzymywane osoby mają przy sobie marihuanę. Na 97 przypadków zgłoszonych rzecznikowi, 81 osób miało właśnie ten narkotyk. Ze statystyk wynika ponadto, że 38 proc. zatrzymanych miało jej mniej niż pół grama, a tylko 8 proc. więcej niż 10 gramów.

Gdyby zatem, posiadanie marihuany do 3 gramów było legalne, z 81 postępowań karnych w tej sprawie, prowadzono by jedynie 14 - uważają twórcy raportu.

Autorzy dokumentu nie widzą powodu, by marihuanę traktować jako coś bardziej szkodliwego niż papierosy czy alkohol. I przytaczają dane, które mówią, że z powodu chorób odtytoniowych w Polsce umiera rocznie nawet 70 tys. osób. Zgonów związanych z alkoholem jest od 12 do 24 tys. Tymczasem w związku z zażywaniem narkotyków w ciągu roku umiera około 200-300 osób.

 

Źródło: pseudo tvn

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+