Skocz do zawartości
thc-thc

grower

GrowBox 75x55x160 HPS 150 pytania


Free

Recommended Posts

imo blizej plantow i chlodniej lepiej(z szyba), niz cieplej i dalej (bez szyby). no chyba ze co2 bys mial to moze jeszcze.

went moze byc wyzej bo konwekcja powoduje i tak ucieczke ciepla do gory. nawet bym dolorzyl jeszcze jeden jeszcze wyzej.

bo rozumiem ze zapach nie stanowi u ciebie problemu? wzmianki o filtrze nie widzialem.

i paski to normalne na zdjeciach.

ewentualnie jeszcze moglbys dac jeden mieszajacy/ruszajacy roslinami/dmuchajacy na szybe od spodu, moze jeszcze spadnie tempka.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

CO2 tylko czasem dodaje z butelkowej bimbrowni na pare dni. Dodalem teraz półke robiaca za sufit na wysokosci okolo metra (pręt do ktorego przywiazane sa kable utrzymujace szybe) wiec wydmuch jest pod nia. Zapach jest ale nietypowy jak dla zielska, mam zamiar zalozyc mate weglowa na wylocie. Na krzaki dmucha ten wtlaczajacy na dole bo nie jest maxymalnie przy ziemi tylko z 15cm nad. Wolalbym nie dodawac juz kolejnych wentylatorow, moze ten wdmuchujacy podwyzszyc a wlot bedzie pasywny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zawsze mi sie wydawalo ze z 3 przypadkow kiedy jest:

 

1. 1 wlot aktywny i 2 wyloty aktywne

2. 2 wloty aktywne i 1 wylot aktywny

3. 1 wlot pasywny 2 wyloty aktywne

 

W drugim przypadku bedzie panowala mniejsza temp bo wiecej chlodnego powietrza trafia do boxa chlodzac i krzaki i powietrze sie tam znajdujace ale wszedzie ludzie mowia o wiekszej ilosci wylotow zabierajac nawet went z wlotu na wylot. Rzeczywiscie tak jest?

 

Mam teraz 2 sadzonki dwudniowe i sie strasznie wyciagaja a sa z 10cm od szyby (=20cm od hpsa) chyba ze to przez brak barwy na weg. Anyway cos bede kombinowal z tymi wiatrakami tylko nie chcialbym dziurawic scianek na darmo :)

A przez wlot pasywny nie bedzie wydostawal sie zapach?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wlot pasywny bedzie pod mocnym wplywem wyciagaczy, zawsze mozesz z

maty weglowej (akurat wydaje mi sie ze do tego sie nada dobrze) zrobic zaslonke/filtr.

wtlaczajacy powietrze przemien w dodatkowy wyciagacz u gory. imo the best choice.

a jesli faktycznie masz ,zimne' powietrze to zadbaj o to zeby wyciagacze odprowadzaly

cieple w neutralne miejsce (wiadomka zeby nie ocieplaly zimna heheh)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+