Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

serce w trakcie palenia


nikus

Recommended Posts

Witam wszystkich. Odrazu z gory przepraszam bo bylo pelno tego typu tematow ale prosze o wyrozumialosc :D. Otoz wczoraj z 4 ziomkami wyszlismy na balkon zajarac. Kucnelismy elegancko zeby nie bylo nas widac. Wczesniej nabita lufke podpalilem i sciagnelem macha. Byly moze z 2 kolejki jarania i wyszlismy z balkonu, ubralismy buty , kurtki i wyszlismy na dwor. Stanelismy w miejscu. Cala ta sytuacja wyjscia z domu trwala moze z 2 min. :) W pewnym momecie zaczelo mi bic serce , wiedzialem ze to normalne itp ale bylo cos nie tak. Po pierwsze kumple czuli sie normalnie, serce chodzilo spokojnie itp. Mi zapie******* po konkrecie szybko... Nagle serce przez 5 sekund zaczelo bic jeszcze szybciej i poczulem jakbym mdlal , czulem kazde uderzenie serca itp. Zwolnilo na jakis czas i po 10 sekundachh znow przyspieszylo, znow czulem sie jakbym mdlal. Hym , byla jeszcze jedna rzecz ale nie mam pojecia jak to opisac:P Wszystko zrobilo sie strasznie jaskrawe, tzn mialem jakby taka biel przed oczami ktora strasznie mnie razi... nie wiem , jakbym mial zacmienie tylko nie robi mi sie ciemno , a strasznie jasno... Kumple czuli sie normalnie. Ja po 3 min juz tak tego nie odczuwalem , przestraszylem sie... Potem jeszcze zjaralismy 3 lufki i bylo ok. Ale tetno nadal szybkie mialem ale nie czulem tego, nie patrzylem na to... Poprosilem ziomeczkow zeby sprawdzili jak ich pikawa "pyka" ale mowili ze normalnie... Nie wiem czym to moze byc spowodowane... Male ilosci magnezu w organizmie? Dodam ze palilem juz ,zawsze mialem duze tetno a tak naprawde nigdy o tym nie myslalem wiec to samo przychodzi , nie z mojej glowy. Wiecie czym to moze byc spowodowane?:) z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To idź do lekarza. Jak mamy wydac diagnoze??? Czasem naprawde durne pytania zadajecie. Zamiast zrobic cos madrego i isc do lekarza z takim problemem.... kliknij zielony kwadracik. Bo walacze o pestki a mozesz mi chcociaz tak pomoc. Dziekuje :P

 

Polek: Japko nie domagaj sie od niego dani Ci plusa ;) Jak uzna ze pomogles, to Ci da, jak nie to nie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Generalnie po paleniu jest tak, ze praca serca jest mocno przyspieszona. Moze zwykle nie zwracales na to az takiej uwagi, a ostatnio trafiles na mocny sort, po ktorym latwo o rozne wkretki, tym bardziej gdy czujemy ze nasze serce wali jak mlotem. Im bardziej zaczynami wtedy o tym myslec tym mocniej to odczuwamy i pozniej nie trudno o rozne nie komfortowe sytuacje. Mocna baka, przyspieszona praca serca, byc moze lekkie nie dotlenienie i problem gotowy. Oczywiscie problem nie musi koniecznie siedziec w Twojej glowie, byc moze masz jakies problemy z sercem ( czego Ci szczerze nie zycze ). Jesli problem bedzie sie powtarzal, to mozesz isc do lekarza, on powinien jakos zaradzic. Tylko pamietaj, ze tez nie mozna w ciemno we wszytsko wierzyc lekarzom. Farmaceutyka to biznes i im zalezy na przepisani Ci jak najwiekszej ilosci tabletek. Ale to nie znaczy ze nalezy ignorowac problemy, bo serce mamy tylko jedno i  bez niego nie da sie zyc.

Co do widzenia na jaskrawo, to mialem kiedys taka sytuacje:

Dawno temu to bylo, nie palilem wtedy tak czesto jak dzisiaj, raz na tydzien-dwa sobie przybuszalem. I pewnego sloencznego dnia starszy ziomek poczestowal gibonem. Byl  bardzo mocny, jakies 5-10min od zapalenia zaczelo krecic mi sie w glowie, zrobilo sie strasznie goraco i nagle bum! Zaczelem tracic wzrok, tzn caly obraz zrobil sie bardzo jasny, wrecz bialy. Nie widzialem praktycznie nic oprocz tej bieli, bylo mi strasznie goraco i z tego co pamietam chyba tez troche nie dobrze. Po jakims czasie stan ten ustal, odzysklaem wzrok i dobra faze. Nie wiem czym bylo to spowodowane, tlumacze sobie to bardzo mocnym paleniem, szczegolnie na moje doswiadczenie z paleniem ktore wtedy mialem, i wlasnie zapewne jakims lekkim niedotlenieniem. Problem powtorzyl sie jakies pol roku pozniej, ale w znacznie slabszy sposob i nigdy wiecej juz nie wrocil. Byc moze moj organizm juz przyzwyczail sie na ogromne stezenie thc i nie reaguje na nie tak jak kiedys

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po zapaleniu serce przyspiesza to normalna reakcja, ale słabiej niż po kawie, a po kawie człowiek nie ma takiej świadomości i jest to normalne.

 

Po pobudzeniu przez MJ swojego organizmu i świadomości przesłała Ci ona myśli iż zacząłeś czuć serce i je słyszeć, mało to poczułeś dyskomfort jego bicia.

Jest to normalne że po mocnym paleniu pojawiają się wyżej postawiona świadomość która otwiera mam nowe doświadczenia takie jak bicie serca, uczucie przepływu krwi, oddechu/wdechu.

 

 

Najczęstszą naturalną reakcją jest uczucie dyskomfortu prowadzącego do  omdlenia, zawrotów głowy, wymiotów, ciemnienie w oczach, świst w uszach.

 Również przy takiej sytuacji pojawia się uczucie strachu i paniki, jeżeli w nia popadniemy możemy zemdleć, a samo uczucie mdlenia jest okropne-miałam tak samo.

Przy strachu pojawia się staranie kontroli sytuacji, jak piszesz częste sprawdzanie tętna i jego brak, normalna rzecz każdy boi się śmierci.

 

Nie kontroluj tego, kontrola prowadzi do omdleń, naturalna obrona organizmu.

 

Za pewno masz obawy przed kolejnym razem, nie dziwne i będziesz już to pamiętał.

Jednak nie popadaj w skrajność bo może to prowadzić do problemów natury i fizycznej i psychicznej.

U mnie przy dużym stresie lub ekscytacji pojawia się uczucie braku oddechu, wręcz czasem jego brak, gdy nie jestem świadoma iż oddycham oddech jest normalny-psychika ludzka potrafi na serio płatać figle.

A zrobiło się właśnie tak po takiej samej sytuacji jaką tu opisujesz.

 

Jeżeli masz obawy co do swojego stanu zdrowia, zgłoś się do lekarza.

Być może również tą sytuację spowodowały zmiany temperatur powietrza (po wyjściu na dwór) oraz ciśnienia (wstawanie/kucanie), mi również zrobiło się tak po wyjściu na balkon.

 

Również palenie z "ulicy" jest zanieczyszczane strasznymi substancjami min opiatami, które mogą prowadzić do takich zmian.Unikać jak ognia.

 

Panowie, nie szydzić i nie dogadywać, to jest częsty przypadek, jeżeli podchodzicie do tego małostkowo- nie udzielajcie się.

 

 W razie czego pisz, masz wsparcie, na pewno u ludzi którzy to również przeżyli.

 

 

Życzę zdrowia, wszystkim bo chyba nie ma nic cenniejszego.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość antymef303

nikus glowe sobie zbadaj :) To jest temat od lat powtarzany :) idz prywatnie zrob ekg a ja ci powiem już na wstępie ze nic ci nie wyjdzie :) a nieprawidłowe bicie serca wkręcasz sobie na bani w glowie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja swego czasu mialem ekg robione prywatnie, tyle ze to akurat nie przez palenie mialem mocna schize z sercem i poszedlem sie zbadac. Wynik wyszedl w porzadku dzieki czemu pozniej juz na spokojniej podchodzilem do serca.

Jesli siedzi Ci w glowie ta sytuacja to tez zrob sobie np echo serca lub badanie ekg, trwa chwilke, jest bezbolesne, a wynik moze Cie przynajmniej uspokoic, ze z Twoim sercem nie dzieje sie nic niepokojacego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+