Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mały box z jedną lampą.


Kajo

Recommended Posts

A co myślicie o tak małym boksie w piwnicy ? Czytałem trochę o tym i są przeróżne przypały takie jak:

-światło

-sąsiedzi

-zapach

-hałas

Jednak były to no nie łudźmy się boksy na 3-5 roślin więc byłby większy przypał, mój będzie tylko na jedną roślinkę nie na pięć.

Mam też dobry punkt strategiczny w mojej piwnicy ponieważ jest ona tuż obok wybitego okna(zabite deskami ale wieje mocno) nie jest bezpośrednio w mojej piwnicy tylko obok niej czyli krótko i przez cegły do mojej piwnicy i na korytarz nawiewa sporo świeżego powietrza które szybko maskowało by zapach, druga rzecz jest taka że moje piwnica znajduje się w osobnym korytarzu, czyli tłumacząc mamy główne drzwi stojąc do nich przodem mamy główny korytarz lecz zaraz na prawo znajdują się kraty do których mam dostęp tylko ja i 3 innych sąsiadów więc nie wszyscy sczaili by że jest tam uprawa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy dwie żarówki 22 watowe Philipsa będą dobre, były one kupione przez mojego ziomka specjalnie pod hodowle niestety porzucił projekt. Żarówki były kupione na fazę wzrostu i miał dokupić jeszcze jedną inną na fazę wegetacji ale nie wiem jaką.

I jak to będzie z zużyciem prądu ile wyniesie miesięczna podwyżka tak pi razy oko ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czy dwie żarówki 22 watowe Philipsa będą dobre, były one kupione przez mojego ziomka specjalnie pod hodowle niestety porzucił projekt. Żarówki były kupione na fazę wzrostu i miał dokupić jeszcze jedną inną na fazę wegetacji ale nie wiem jaką.

Jak teraz patrze to spektrum ma tutaj niewiele znaczenia, bo tak naprawdę nie wiadomo jakie spektrum ma świetlówka która posiadasz, to możesz zostawić te 22W lub dodać jeszcze jedną. Ale ze swojego doświadczenia wiem że świetlówki dają mało światła i muszisz dobrze ogarniać temat.

I jak to będzie z zużyciem prądu ile wyniesie miesięczna podwyżka tak pi razy oko ?

możesz sam obliczyć, ważne że musisz brać pod uwagę całe zużycie prądu czyli wentylatory itp.

http://trawka.org/kalkulator/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

dobra box już zrobiony ma on wymiary 29x38x60 (biorę się za trochę większy projekt) w boxie będę 2 roślinki White Karusia AF Fem 100% i dwie żarówki  philipsy megamany spiralne 23 waty po 1350 lm jedna, i tu moje pytanie starczy ty czy dokupić jeszcze jedną taką samą żarówkę bo z moich obliczeń wynika że potrzebuje 5500lm

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dobra box się już kończy kupić tylko lampy, domontować drzwi i będzie gotowy tylko mam mały problem ponieważ nie wiem ile powinno być luzu pomiędzy lampą a górną podstawą boxa bo u mnie jest gdzieś 1-2 cm luzy i boję się że może trochę przypalić górną podstawę. chciałem się dowiedzieć też czy wiatraczki powinny chodzić 24h czy wystarczy że będą się włączać i wyłączać jak lampy ?.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a z czego ten box jest? jak jaka sklejka czy drewno to nie ma opcji zeby swietlowka Ci to podpalila. martwilbym sie dopiero jakby to byl karton, aczkolwiek i tak raczej ciezko o podpalenie. oczywiscie w domysle mam ze pilnujesz temperatury zeby bylo 25-28. wentyle lepiej zostawiac wlaczone. mieszajacy i wylot przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+