Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pierwszy GrowBox. Co jescze do tego?


Gość

Recommended Posts

Od razu zacznę że to jest moja pierwsza poważnie zaczynająca się uprawa. Sprawa wygląda następująco, mam piwnice w bloku ni9e używaną a jak to wiadomo w piwnicach jest ciepło i nie ma wentylacji. Troszkę poczytałem po forach i postanowiłem zacząć od 4 krzaków BubleGamer do 1m krzaki w sam raz :). Z tym że nie wiem czy czegoś nie pominąłem co do rozpoczęcie projektu od zera. Cały koszt poniższych "części" obliczyłem na 650zł.

A więc tak:

Lampa HPS/MH 250W -200zł
Wyłącznik czasowy -35zł
Nasiona BubleGamer x4 -70zł
Canna Terra Professional 25L x4 -120zł
Doniczki 14l x4 -50zł 

Nawoz fazy WZROSTU -60zł NAWÓZ DO GLEBY, WZROST, BIO VEGA, 1 L
Nawoz fazy KWITNIENIA -60zł NAWÓZ DO GLEBY, KWITNIENIE, BIO FLORES, 1 LITR
Elektroniczny higrometr z termometrem -20zł
Wentylator 120mm x4 -40zł
Zasilacz 12v z regulacja x2 -20zł
Mylar -9zł za m2

Czego będę jeszcze potrzebował co do zbicia temperatury oraz zapachu? Wentylatory osiowe nie wchodzą w grę, za duży koszt.
Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Każda piwnica jest podłączona do licznika odpowiedniego mieszkania. Te gniazdka na klatce, pobieranie z nich prądu rozkłada się na wszystkie mieszkania... Ale jeżeli na koszt wszystkich mieszkańców (wieżowiec 10p) to nie będzie aż takiej wielkiej różnicy chyba co?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Każda piwnica jest podłączona do licznika odpowiedniego mieszkania. Te gniazdka na klatce, pobieranie z nich prądu rozkłada się na wszystkie mieszkania... Ale jeżeli na koszt wszystkich mieszkańców (wieżowiec 10p) to nie będzie aż takiej wielkiej różnicy chyba co?

Nie każda piwnica tu się mylisz, w 90% piwnic jest tak że za prąd na klatce i w piwnicy płaci spółdzielnia lub energetyka różnie to bywa. Dopiero w nowych blokach ale nie wszystkich jest osobna linia z mieszkania do piwnicy. Jednak jest to może 5% mieszkań, inne mają dodatkowo zamontowany osobny licznik prądu w piwnicy.

Zalerzy gdzie się podłączy

Ja się podłączyłem i jest gitara bez przypały

Trzeba wiedzieć gdzie sie podłączyć

Poczekaj jeszcze 2 miesiące i zobaczymy co z tego będzie, piwnica to wg mnie najgorsze miesjce. U ciebie nie wykryli ponieważ jest teraz rozliczanie zaliczkowe ale jak będą sprawdzać co jest nie tak to od razu znajdą. Wyżej wyjaśniłem dokładnie.

Piwnica w bloku = PRZYPAŁ

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+