Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Blueberry - Dj Short - Breeding


Gość taktrzymaj

Recommended Posts

Gość taktrzymaj

DJ Short - Blueberry


Wybierając rodziców.

Hodowle zaczynamy od wyboru rodziców, nazywanych dalej generacją P1.
Dla najlepszych rezultatów hodowlanych, jako rodziców, należy używać dobrze ustabilizowanych hybryd.
Różni breederzy mają różne standardy, co najlepiej kwalifikuje się jako P1, ja osobiście mam bardzo wysokie wymagania co do roślin które posłużą jako dawcy genów.
Dla mnie idealny P1 musi być, albo w pełni zaaklimatyzowaną w regionie z którego pochodzi landrace, albo nie więcej niż raz krzyżowany z osobnikiem bardzo podobnym lub samym sobą.

Do stworzenia Blueberry, Flo i innych użyłem trzech głównych rodziców.
Były to Hihgland Thai (zwana również Juicy Fruit Thai, pierwsze pokolenie tajskich nasion uprawianych w Pacific Northwest),
krzyżówka nazywana Purple Thai, która wywodzi się od Chocolate Thai skrzyżowanej raz z landrace Highland Oaxaca Gold oraz Afghani Indica, która została przywieziona z Afganistanu przez społeczność growerów z Californi i Oregonu.

Uprawa Highland Thai była dla mnie czystą przyjemnością, pomimo tego, że miała skłonności do hermienia.
Roślina ta rosła szybko i bujnie wypełniała całą wolną przestrzeń, na flo jednak finiszowała między 12-16 tygodniem, oraz bardzo długo indukowała.
Miała najdłuższe i najcieńsze liście ze wszystkich odmian z jakimi pracowałem.
Grube boczne rozgałęzienia, to kolejna charakterystyczna cecha tej odmiany.
Roślina tylko czasem produkowała zbite topy, zazwyczaj były one bardzo luźne, a w niektórych przypadkach, długie i cienkie pałeczki z kilkoma kwiatostanami na każdym piętrze(zwłaszcza kiedy uprawiana w hydro pod białym światłem).
Struktura ta znana jest jako "wrzecionowaty top".
Wiele z tych wrzecion we wczesnym flo, przypomina wystające nitki ze szpulki.
Każdy pojedynczy odrost, nieważne w którym miejscu by nie rósł, miał od 12 do 25 cm długości, a wiele nawet więcej.
Składały się z szeregu równo rozstawionych, co 2,5cm pięter, a na każdym z nich po kilka wielkich kwiatostanów. Każdy z nich ( chodzi o jeden kielich) miał od 1 do 2,5cm długości!!

Całkowicie pokryte słodko-owocową żywicą topy.
Ogólny kolor roślin był bardzo ciemny, kwiatostany natomiast miały jaśniejszy odcień, czasem dochodzący do zielono-żółtego.
Nigdy nie wytrzymałem, aby doprowadzić Hihgland Thai do przekwitu.
Raz spróbowałem tego z jedną rośliną i po 20 tygodniach ona nadal pompowała kwiaty jakby nigdy nie miała skończyć.
Przetrzymałem też jedna na outdoorze w szklarni do połowy grudnia, ale jedyną różnicą był efekt bardziej wchodzący w ciało.
Gotowy produkt Highland Thai jest po prostu mistrzowski.
Choć trudno się je obrabia, efekt jest wart każdego nakładu pracy.
Jest to bardzo mocne, długo trwające odurzenie, doskonale smakujące, bez usypiania cię pod koniec.
High może trwać do siedmiu godzin!
Smak i zapach jest jak całkowicie słodko-tropikalne uderzenie.
Tuttifrutti pełna gębą.

Purple Thai był inny niż reszta sativ rosnących u mnie w ogrodzie.
Była to pierwsza generacja krzyżówki Oaxaca Hihgland Gold i Chocolate Thai.
Ten cross rósł nie za wysoki i bardzo symetryczny.
Gałęzie boczne były krótsze, a jeśli był bez żadnego treningu, główny top dominował zdecydowanie nad resztą.
Purple Thai miała bardzo ciemny kolor i ujawniała wspaniały królewski fiolet przy najmniejszej ekspozycji na zimno.
Topy nie miały nic wspólnego z luźną, wrzecionowatą struktura Juicy Friut, gotowe pąki były średniej wielkości i konsystencji, raczej w stylu kompaktowego typu sativa.
Produkt końcowy był bardzo podobny do Juicy Friut, o takim samym działaniu.

Z pewnych powodów estetycznych wolałem Purple Thai od soczystych owoców Highland Thai.
Uważam że Purple dawał bardziej wartościowy i łagodniejszy efekt niż Juicy Friut.
Przy większych dawkach Juicy mogło powodować "straszną" fazę zwłaszcza w połączeniu z innymi substancjami.
Mimo podobnej mocy, Purple wydawało się przyjemniejsze w konsumpcji, wliczając w to tripowanie.
Purple Thai jako jedna z pierwszych oblewała się żywicą, pierwsze gruczoły zaobserwować można już w trzecim tygodniu kwitnienia.
Także dojrzewanie, jak na swoje pochodzenie, było stosunkowo szybkie.
Gotowa do ścinki między 10 a 12 tygodniem kwitnienia i na początku listopada outdoor.

Afghani Indica jest zdecydowanie niską rośliną o szerokich liściach i twardych, grubych łodygach.
Dojrzewa bardzo wcześnie, produkując duże, zbite pąki o ziemisto-skunkowym zapachu i działaniu silnie rozluźniającym i uspokajającym.
Sinsemilla Afghani po raz pierwszy pokazała się na rynku w 1979 roku.
Były to ogromne, zielone, śmierdzące, lepkie i zbite topy silnego zioła, pachnącego jak Skunk i powodującego narkotyczno-nokautujące odurzenie.
W tamtym okresie była to znacząca odmiana, od większości dostępnego sativowego zioła.
Odmiany Indica po nadejściu lamp MH i HPS siały spustoszenie w programach hodowlanych większości producentów marihuany.
Kilka osób utrzymuje swoje szczepy sativa dla siebie, lecz praktycznie zniknęły one z rynku.
Szybko kwitnąca i dojrzewająca, nokautująca ciało indica, zdominowała scenę cannabis po 1983 roku - to po prostu kwestia ekonomi.
Więc, są to trzy główni rodzice moich linii hodowlanych.

Krzyżówka F1.

Cross F1 jest hybrydą pomiędzy dwoma wyraźnie różniącymi się rodzicami.
F oznacza filal(dziecko).
Nie mogę zlekceważyć ile dla mnie znaczy, aby rodzice byli jak najbardziej różni genetycznie od siebie, co prowadzi do najbardziej udanych linii genetycznych.
Jeśli P1 będą wystarczająco zróżnicowane, potomstwo będzie prawdziwą hybrydą o jednolitym potencjale i znakomitej żywotności.
W krzyżówkach F1 (a zwłaszcza F2) będzie ogromna ilość wariacji, z których można wybrać poszukiwane cechy.
Najbardziej urozmaicone potomstwo powstaje po skrzyżowaniu czystej samicy sativa i czystej męskiej indica.

Blueberry (między innymi) została odkryta i ustabilizowana z crossu F1 żeńskich Juicy Fruit i Purple Thai z męskim Afghani.
Więc istnieją dwie osobne możliwe drogi do uzyskania jednego rezultatu.
Blue Velvet i Flo wywodzą się od Purple Thai, natomiast Blue Moonshine od Juicy Friut.
Mimo że ojcem wszystkich powyższych jest Afghani, a następnie krzyżówki F1 są mieszane ze sobą.
Zatem wybór rodziców jest bardzo ważny, jeżeli szukasz konkretnych cech w potomstwie.
Co dziwne w odwrotnym krzyżowaniu (żeńska Afghani Indica x męski Thai) rezultat nie był tak zadowalający.
F1 z tej krzyżówki był bardzo liściasty, co za tym idzie mniej pożądany.
Potomstwo miało również tendencję do hermienia się.
Z moich obserwacji wynika że płeć konkretnego rodzica jest bardzo ważna do udanego krzyżowania.
"Zazwyczaj" żeńska sativa przyczynia się do rodzaju aromatu jakie uzyska potomstwo, a "zazwyczaj" męska indica decyduje o jego intensywności.
Dotychczas działania według tego schematu okazywały się owocne.

Więc żeńska Thai zapylana jest męską Afghani, daje nam to ogromną ilość jednolitych w wielkości i kształcie, małych, elipsoidalnych, cętkowanych nasion.
Jedna samica jest w stanie wyprodukować tysiące takich nasion, do daje wielkie pole do eksperymentowania.
Jest to generacja F1 którą nazywam po prostu "The Cross".

Rośliny z "The Cross" rosły jednolite, średniej wysokości z wieloma bocznymi odgałęzieniami wokół głównego topa.
Produkowała duże i długie, topy wzdłuż całej gałęzi.
Uzyskać można cała paletę kolorów, zwłaszcza w krzyżówce z Purple, od jasnych, prawie żółtych centralnych kwiatostanów do czerwonych, purpurowych i niebieskich liści i kwiatów po bokach.
Dojrzewanie całej rośliny było dosyć jednolite, a okres kwitnienia waha się od 8 do 11 tygodni w indoor.
Gotowe produkt miał bardzo silnie chemiczny aromat w którym ujawniały się zapachy sosny, ginu, lukrecji i farby.
Niewiele roślin z "the Cross" wykazywało cechy hermafrodytyczne, około 1 na 25 roślin.

Krzyżówka F2

F2 jest to drugie pokolenie, po prostu skrzyżowane dwa podobne F1.
W moim F2 wyniki były bardzo skrajne.
Niemal każda z roślin wykazywała inna cechę rodziców.
Różnorodność była spektakularna. Od sativa do indica, od niskich do bardzo wysokich, ciemnych do jasnych, szybkiego do późnego dojrzewania oraz gamą smaków, zapachów i efektów działania.
Nasiona z roślin F2 były równie zróżnicowane. Duże, małe, grube i smukłe oraz okrągłe i owalne.
Wiele czasu, energii i pieniędzy wydano od tego punktu do izolowania i stabilizacji pożądanych cech.
Jest to ogromna ilość pracy pomiędzy F2 a F4 i F5.
Metoda prób i błędów jest regułą, a pewne ścieżki w pewnym momencie okazuja się daremne.
Przeciętnie ponosimy 9 porażek w drodze do osiągnięcia pełnego sukcesu.
W połączeniu z trudna sytuacją prawną w latach 80 i 90, było to bardzo trudne zadanie do wykonania.
Kosztowało to wiele poświęceń mnie, moją rodzinę i przyjaciół.
W gruncie rzeczy była to jednak zabawa i warto było móc eksperymentować z każdym możliwym materiałem badawczym.
Potem nadchodzi czas na spróbowanie gotowego produktu. Jeśli próbka przeszłą "test" (chodzi mu o zapalenie go, tak myślę), wtedy roślinę zachowywano do dalszej pracy.
Najlepsze rośliny były wykorzystywane do dalszej hodowli F3 F4 F5.
Dojrzewające rośliny zawszę ścinaliśmy, zostawiając kilka małych topków na dole, aby dać je pod zimne światło na cykl wegetacji, by wywołać ponowny wzrost i uzyskać klony.
Lubię zrobić czasami jeden backcross pomiędzy f3 i F5.
Dokładnie kiedy, gdzie i w jaki sposób podjąć ta decyzje pozostaje na teraz moją tajemnicą handlową. Tak samo jak wybór najlepszych samców hodowlanych.
Te i inne tematy zostaną omówione w kolejnych artykułach.

Wybierz najlepsze, resztę usuń.

Procedura Mendla jest dobra jeśli chodzi o groszek cukrowy, jeśli chodzi o cannabis ja wole filozofię Luthera Burbanka:
Wybierz najlepsze, odrzuć wszystkie inne. To proste zdanie, mówi wszystko.
Procedura Mendla jest przydatna przy P1 oraz F1, lecz przy F2, F3 itd. nie ogarniają złożoności możliwości do uzyskania.

Twój przyjaciel zamrażarka.

Przydatnym sprzętem podczas hodowli jest lodówka i zamrażarka.
Lodówka jest ważna dla przedłużenia żywotności nasion i pyłku. Trik do udanego zabiegu to głębokie mrożenie od -20 do -35 stopni Celsjusza, a następnie utrzymywać ziarno w spokoju.
Twarde, zamrożone obiekty są bardzo kruche, a najmniejszy wstrząs może zniszczyć istotne, delikatne struktury komórkowe w nasionach.
Należy dwukrotnie owinąć nasiona w papier a następnie włożyć do koperty bąbelkowej.
Wolę robić małe ilości nasion jednorazowa, aby uniknąć niepotrzebnego marnotrawienia ich, wyrzucając je do śmieci.
Następnie umieszczam, zawinięte w plastikową torbę w plastikowym pojemniku lub tupperware.
Teraz nasiona są gotowe do głębokiego mrożenia.
W lodówce przechowywanie powinno odbywać się w hermetycznych słoikach z brązowego szkła z dodatkiem odrobiny ryżu lub innego nietoksycznego osuszacza powietrza.
Miałem pyłek przechowywany przez kilka lat.
Pyłek musi być zamrożony natychmiast po zebraniu w możliwie najniższej wilgotności, najlepiej 0%.
Pyłek którego chcesz użyć po rozmrożeniu, musi być natychmiast rozprowadzony na żeńskich kwiatach.
Po wyjęciu z zamrażarki traci żywotność z minuty na minutę.

Słodki ogród sativa.

Polecam stworzenie oddzielnego pokoju do pracy nad breedingiem sativa.
Pomieszczenie to musi być zaprojektowane specjalnie dla zaspokojenia specyficznych potrzeb sativa.
Celem jest idealna symulacja równikowych warunków z których pochodzą te szczepy.
Niektórymi z tych warunków są: inny cykl światła niż standardowe 18/6 dla wegetacji i 12/12 dla kwitnienia. Większym kątem padania światła (ustawiając odpowiednio lampy)
kontrola wilgotności, dla odmian wyżynowych niska, al dla nizinnych wysoka.
Skład gleby i głębokość doniczek.
Cykl światła jest jednym z kluczowych czynników dla osób pragnących uprawiać piękne rośliny indoor.
18/6 weg i 12/12 flo jest najbardziej odpowiednim cyklem dla indica dominat w uprawie pod lampami.
Prawdziwie równikowe sativy, najlepszeefekty osiągają przy 13/11 dla weg i 11/13dla flo.
Różne odmiany mają inny idealny cykl więc zawsze możesz spróbować 15/9 wegi 10/14 flo. Przygotuj sie na dużo dostrajania.

Oryginał - https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=708173#post708173
Tłumaczenie - tt

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+