Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Co sądzicie o takim boxie?


mistrzu09

Recommended Posts

Witam!
Postanowiłem w tym roku po raz pierwszy zająć się indoor'em. Mam boxa zrobionego z białej płyty z czego dwie ściany tworzy ściana, pomalowana na biało :zmiazdzony:
Wymiary to
147wys x 77szer x61

zamówiłem także 2 wiatraczki komputerowe coś takiego
enermax-80mm-uctb8-tb-silence-80-cichy-trwaly-15db

Nad oświetleniem właśnie pracuje(kupiłem już oprawki do świetlówek :zmiazdzony: )
i tu moje pytanie
czy taką powierzchnie da radę oświetlać świetlówkami? bo na porządną lampę nie mam zbytnio na razie pieniędzy.
na początek chciałbym jakieś automaty, ile ich mi może się zmieścić?

W ogóle zacząłem się zastanawiać czy nie pomniejszyć boxa
Z góry dzięki za pomoc
:elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

za duza masz powierzchnie na swietlowki w sumie kupnoich wyjdzie cie drozej niz hps sa teramty w dziale gielda i mozna jakas uzywke za dobre pieniazki wyciagnac wiec mysl zebyc nei wydal kase na marno jak robic cos to raz a porzadnie

 

77x61 to musisz wsadzić CFLke 250W  do tego nie potrzebujesz juz zasilacza tylko oprawkę e40 i możesz startować na taką powierzchnie wejdzie 9 AFków.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak w bloku mieszkasz to bez filtra radzilbym nawet nie zaczynac. jak juz sie chcesz zaczac bawic w ogrodnictwo to wykosztuj sie troche na poczatku ale miej spokoj w glowie. bo jak zacznie jebaac to nie ogarniesz :) donice dla afow kup sobie 6.5 litra czarne kwadratowe. aja wymiary 20x20 wiec wejdzie Ci ich 9 i bedzie praktycznie calkowicie wykorzystana powierzchnia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To kupie tego hps, 250W będzie ok? Jak daleko go gdzieś trzymać żeby nie przysmalić roślinek bo nie zamierzam robić cool tube.
A i wracając do tej wentylacji to czy te dwa wiatraczki(80x80) plus zamierzam dokupić jeden 120x120 i na każdym taki filtr węglowy co się wkłada do okapu np. filtr-weglowy-berdsen-serii-d to zda egzamin i zapach nie będzie wyczuwalny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra nie będę się bawił w te gówna z okapów. Z tych wiatraczków pomyślałem że zrobię wentylator do środka, zrobie mały tunel drewniany i z jednej strony wiatraczek będzie wdmuchiwał z drugiej wyciągał i powstanie taka tuba :zmiazdzony: położe go w środku na doniczkach. Do tego dziurki nad doniczkami w boxie a u góry jakiś wentylator łazienkowy z filtrem węglowym. HPS z żarówką PHYTOLITE AUTOFLOWERING.
zastanawia mnie jeszcze wysokość na jakiej muszę trzymać lampy? Jak długo mam trzymać oświetlnenie(18/6?) żeby najlepiej rosły i czy drastycznie wzrosną rachunki?
Bless

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zanim wszystko kupisz dokładnie poczytaj na forum, bo jak widzę będziesz miał sporo problemów po drodze np:

1. temperatura w boxie przy zastosowaniu HPS 250W

2. wentylacja boxa aby nie było słychać na całe mieszkanie

3. dwa powyższe nie będzie tak bardzo odziaływać na sąsiadów jak zapach, jak go nie opanujesz to leżysz. W miarę jak będziesz przebywał z nimi przyzwyczaisz się jednak osoba która tam nie mieszka lub sąsiad który wie co to jest odrazu zczai co tam masz.

4. rachunek za 250W nie będzie mały np za pierwsze 30 dni będzie około 100zł, (a jest to sama lampa bez wentylatorów itp) musisz się z tym też liczyć, następne miesiące 12/12 będą kosztować około 70zł. Cała uprawa pewnie zamknie się w 500zł wraz z nawozanmi innymi rzeczami bez osprzętu.

Wszystko zależy co chcesz z tym robić, jeżeli na handel to raczej odpada (bo może być wiele wiele problemów), jak dla siebie zacznij od czegoś mniejszego tak aby mieć podstawy aby wiedzieć gdzie później coś zmienić. Dodatkowo zawsze będziesz mógł rośliny włożyć do większego boxa. Co do wysokości HPS od roślin to jest gdzieś na forum przelicznik jaka wysokość do mocy lampy. Co do 18/6 czyli weg wszystko zależy od ciebie może to być 20dni ale również 60dni, to zależy co chcesz uzyskać ale około 30dni przy odpowiednich warunkach powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+