Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

"Opracowano nowy rodzaj marihuany. Będzie legalnie dostępna?"


Recommended Posts

"Argumentem często stosowanym przez zwolenników legalizacji marihuany jest wykorzystanie jej w celach leczniczych. Choć niektóre kraje dopuszczają taką możliwość, już niedługo nie będzie powodu, by komukolwiek tego zabraniać. Izraelscy naukowcy wyhodowali odmianę konopi o nietypowych właściwościach.

Wśród zawartych w konopiach kannabinoidów najbardziej znany jest tetrahydrokannabinol (THC) – substancja dająca odurzenie, kluczowa dla osób palących dla rozrywki. Z punktu widzenia medycyny THC jest mało istotnym składnikiem. W terapii raka, choroby Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienia rozsianego kluczowy jest kannabidiol, znany jako CBD.

Niektóre kraje, choć traktują marihuanę jako substancję nielegalną, dopuszczają jej stosowanie w medycynie. Od 1993 roku jest to możliwe również w Izraelu. Jeden z oficjalnych hodowców, izraelska firma Tikkum Olam, od 2009 roku prowadziła prace nad stworzeniem odmiany najlepiej odpowiadającej celom terapeutycznym. Jak stwierdził Zack Klein, dyrektor ds. rozwoju w Tikun Olam:
Haj nie zawsze jest tym, czego pacjenci potrzebują. Czasem jest to niepożądany efekt uboczny i dla niektórych nie jest to nawet przyjemne.

Efektem badań są konopie zawierające duże stężenie CBD i śladowe ilości THC (stężenie zmniejszono z 23 proc. do mniej niż jednego procenta). Nowa odmiana konopi jest przełomem – dotychczasową alternatywą dla palenia marihuany były leki syntetyczne, np. Sativex. Nowy wynalazek sprawia, że marihuanę, która jest lekarstwem, a nie narkotykiem, można pozyskać w sposób całkowicie naturalny, bez konieczności płacenia za syntetyczne leki.

Zastanawiam się tylko, czy zwolennicy legalizacji nadal będą przytaczać w dyskusjach argument o medycznym wykorzystaniu marihuany? Jeśli ich intencje są szczere, powinni cieszyć się z odmiany, w której kosztem THC zwiększono zawartość kluczowego w terapii CBD. Sądzicie, że będą?"

źródło: gadzetomania.pl

Link to comment
Share on other sites

skonczy sie tym ze zalegalizuja mj ktora bedzie miala nie wiecej niz 1 % thc. ...lepiej to wypluć tfu tfu!

No wtedy to pół dnia trzeba będzie napierdzielać wiadra żeby się doprowadzić do stanu, który dziś jest po 1 nabiciu ...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jaka będzie tego cena, czy droższa? Dobra opcja dla leczących się a chcących prowadzić auto, albo potrzebujących trzeźwości. Jakby tylko taką zalegalizowali to by powstał nielegal i sprzedawanie prawdziwej pod postacią medycznej bez thc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Według mnie dobrze że wychodowano taką odminę marihuany poniewaz chorzy ludzie będą mogli zażywac lek który im będzie pomagac , marihuana to nie tylk narkotyk którym mozna sie nacpac lecz lekarstwo na wszystko ludzie którzy myslą inczaej daleko nie zajdą

Link to comment
Share on other sites

Super sprawa! Ja myśle, że wprowadzenie takiej odmiany miałoby kluczowe znaczenie dla liberalizacji prawa oraz postrzegania konopi jako zagrożenia przez przeciwników legalizacji. Jeśli polityczny beton zobaczyłby jak pożyteczna jest to roślina to przestałby patrzeć na konopie tylko przez pryzmat "narkomanii".

A to jest tylko jedno z nielicznych funkcji tej cudownej rośliny, które to primo wynikają z naszej tradycji nie znającej realiów konopnej prohibicji (papier, sznury, tekstylia) + naukowcy ciągle odkrywają nowe zastosowania cannabisu, nie tylko w medycynie, ale też w przemyśle, przykład:

Biodiesel z konopi

choć jest tego znacznie więcej.

IMO na tym powinno się skupić lobby prokonopne, na równi z problemem penalizacji, bo polska gospodarka potrzebuje konopi! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+