Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Ruch Palikota: 50 gramów marihuany dla każdego


vapor

Recommended Posts

Będzie wesoło w przyszłym tygodniu u ciekawe czy to przejdzie a co do 50 gramów to przegiął ostro . Wystarczyło by 3 gr

Pozdro

 

 

 

Ruch Palikota: 50 gramów marihuany dla każdego

Ruch Palikota w przyszłym tygodniu złoży w Sejmie projekt ustawy depenalizującej marihuanę - dowiaduje się tvn24.pl. Posłowie chcą, by legalne było posiadanie do 50 gramów narkotyku.

 

Projekt partia Palikota stworzyła razem we współpracy z Inicjatywą Wolnych Konopii. Jak przekazał nam rzecznik partii Andrzej Rozenek, dokument obecnie znajduje się u prawników partii, którzy dokonują ostatnich korekt. Gdy zakończą pracę, ustawa zostanie złożona u marszałka Sejmu. - Będzie to w przyszłym tygodniu - mówi nam Rozenek.
"Znieść karę za posiadanie"
 
Politycy RP chcą zdepenalizować marihuanę, czyli zalegalizować jej posiadanie na własny użytek, a nie produkcję i sprzedaż. Projekt zakłada, że zgodne z prawem byłoby posiadanie do 50 gramów "trawki".
 
Rzecznik partii tłumaczy, że zalegalizowanie posiadania marihuany to wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy mimo iż marihuana jest zakazana, i tak jej używają.
 
- Chcemy wprowadzić stan, który obecny jest w kilku krajach UE. Tam posiadanie marihuany jest legalne - podkreśla i dodaje, że według szacunków partii minimum 800 tysięcy Polaków żąda depenalizacji "trawki".
 
"Sadzić, palić, zalegalizować" cały czas aktualne
 
Ruch zapowiada, że depenalizacja posiadania marihuany to dopiero jej pierwszy krok. Drugim ma być całkowita legalizacja - zarówno produkowania, jak i sprzedaży "trawki".
 
- Skorzysta na tym budżet państwa, do którego będą spływać zyski ze sprzedaży - mówi Rozenek. I dodaje: - Hasło "sadzić, palić, zalegalizować" jest dla nas cały cały czas aktualne.
 
Więzienie za trawkę
 
Obecnie w Polsce za posiadanie narkotyków (w tym m.in. marihuany) grozi do trzech lat więzienia, za rozpowszechnianie do 10.
 
"Trawka" lub jej małe ilości legalne są m.in. w Czechach, Holandii, Belgii, Portugalii czy Włoszech.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Przecież musi być margines, z którego ewentualnie będzie można negocjować. Zapewne domyślnie chcą żeby przeszło 30g - tak jak zakładał projekt WK. Swoją drogą te 50g nie jest jakąś ogromną ilością, ba, nie jest nawet dużą ilością. Patrząc z perspektywy 5 krzaków to jest to śmieszna ilość.

Link to comment
Share on other sites

Tak to wygląda okiem wp.pl : Kontrowersyjny projekt w sejmie: każdemu 50g marihuany

Teraz jest coś w stylu nie ważne jak, nie ważne co, tylko aby mowić.
Moim zdaniem jest to bardzo dobry ruch ze strony RP.
Ciesze się także, że zaczynają od takiej ilości.

Mogliby także zacząć głośno mówić o uprawie. Brakuje mi tego.
Palikot jest rozważnym graczem w tej lidzie i miejmy nadzieję, że wie co robi.
Elo!

Link to comment
Share on other sites

nawet jeśli to zagrywka polityczna - ruch skazany na przegraną. To i tak ciesze się sprawa dalej jest nagłaśniana. Patrząc już najbardziej negatywnie Palikot i tak próbuje się wywiązać ze swoich obietnic czego żaden polityk z żadnej partii jak narazie nie zrobił i nadal nie robi

Link to comment
Share on other sites

Choć bardzo chciałbym się mylić koleżanki i koledzy, to i tak wiem, podobnie, jak Wy wiecie, że sejm tej kadencji raczej zbyt wiele REALNIE nie zrobi w tej sprawie. Palikot jeszcze za mało znaczy w sejmie, dla ludzi często jest kimś pokroju Leppera. Nie mniej jednak ta kadencja będzie decydująca dla większego poparcia naszego ulubionego polityka - im więcej będzie o tym mówił, tym więcej ludzi naszego pokroju zagłosuje na niego w przyszłości. Pozwólmy na razie sprawom toczyć się swoim biegiem (bo i co innego możemy zrobić :P) i poczekajmy co przyniesie przyszłość. Fajnie, że zaczyna się o tym mówić - i to od razu z grubej rury - 50 gieta to nie przelewki - jest to dobra ilość, pewnie do negocjacji pytanie brzmi tylko, czy do jakichkolwiek negocjacji dojdzie. Realistycznie rzecz biorąc tym razem rzecz nie ma prawa się udać. Choć naturalnie staram się być dobrej myśli :)

Pozdrawiam

Cracq

Link to comment
Share on other sites

hehe przejść to na pewno teraz nie przejdzie ale fajnie że zaczynają od takiej ilości ludzie nie obeznani uznają że 50g to wcale nie tak dużo bo w sumie to nie jest tak dużo hehehe melanżyk czy dwa w dobrym gronie i nie ma :)

przejdzie ta ustawa czy nie ważne że wkońcu się o tym mówi w tv w sejmie w autobusie i na budowie hehe

odkąd robi się o niej głośno słyszałem już wielu ludzi jak to się przyznają że raz tam może próbowali a zaraz wychodzi jak za łebka krzaki mieli na balkonie i inne podobne sytuacje a mówią to osoby raczej starsze po 40/50 lat hehe coś sie dzieje tylko ile nam bedzie czekać na efekty to nie wiadomo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+