Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Alergia, astma a Marihuana


ICEMAN

Recommended Posts

Witam!

Mam następujące pytanie.

Palę już trochę czasu ( jakieś 2 lata ) i zastanawiam się jaki to ma wpływ na moje zdrowie, a mianowicie:

Jestem alergikiem od jakiś 3 lat. Jednak potwierdzenie alergii miałem jakiś rok temu. Niestety okazało się, że nieleczona alergia może prowadzić do astmy.

W moim przypadku jest to tak: jestem alergikiem i byłem w początkowym stadium astmy, jednak na szczęście nie zdążyła się rozwinąć i w porę podjąłem odpowiednie działania.

Aktualnie jestem odczulany ( chodzę na zastrzyk co 5-6 tygodni ) oraz biorę leki na stłumienie astmy ( rozszerzenie płuc i takie tam. Dodam, że polepszyło się i udało mi się zmniejszyć dawkę leku). Około rok biorę leki i mogę wyciągnąć pewne wnioski między chorobą, a marihuaną.

Kiedy palę MJ nie muszę brać leków. Nie odczuwam żadnych skutków w oddychaniu. Jednak kiedy zapomni mi się brać leki przez jakiś czas, a w tym czasie nic nie palę to zmiany zauważam po jakiś 3 dniach, Gorzej mi się oddycha ( może nie tyle co gorzej a inaczej. Ciężko mi to wytłumaczyć ). Jednak sam już nie wiem jak to jest. Niestety palę też fajki ( jednak nie dużo, albo w cale, ponieważ staram się rzucić ). I sam już nie wiem jak to jest. Z własnych doświadczeń myślę, że MJ nie szkodzi, aż tak bardzo. Jedynie co to substancje smoliste, jednak gdybym miał specjalny odparowywacz THC to myślę, że wtedy zredukowałbym zagrożenie zdrowia do minimum. Jednakże jakiego nie posiadam.

A co wy o tym myślicie? Co ma początkowa astma do palenia? Większość mówi kategoryczne NIE, jednak natknąłem się na parę artykułów, w których było napisane, że MJ pomaga w pewnym stopniu w chorobie. ( Niestety nie pamiętam już strony, bo to dawno znalazłem ).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

moim zdaniem pomaga ale odpowiednio zażywana na twoim miejscu zastanowił bym się nad kupnem Vaporyzatora czyli takiego odparowywacza THC jest to dość drogie urządzenie ale na własnym zdrowiu się nie powinno oszczędzać a palona przez vapo ganja ma dużo lepszy smak i nie zawiera substancji smolistych które faktycznie mogą ci szkodzić

inny sposób to oczywiście spożywanie marihuany np w postaci ciastek makumby itp

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja też miałem początki astmy, brałem leki z 2lata potem, przestalem. Puzniej zaczołem popalać i musze wam powiedzieć, że jest wszystko ok, rzadko mnie bierze na kaszel, kiedyś też nie moglem za dużo biegać bo zaraz zadyszka teraz na mieciutko. Podsumowujac MJ leczy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem, to palona mj rozszerza komórki płucne, a więc działa na Twoją korzyść. Myślę, że nawet bez vapo dasz radę, ale wiadomo, że wtedy codziennie nie można palić po kilka batów, a skromnie jak już parę fifek hehe. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie vaporyzer, ale wiemy jak jest.. Przecież nie zawsze będzie go ze sobą nosić itd itd..

powrotu do zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Czyli tak jak sam sądziłem - szkodzą tylko substancje smoliste, jednak sama trawka leczy :zmiazdzony: Coś w tym jest, że jak palę to nie muszę brać leków. Za jakiś czas może uda mi się dojść do zdrowia, bo co jakiś czas zmniejszam dawki leku. A wtedy to już w ogóle się o zdrowie nie będę martwił. Jak będę mieć jakiś grubszy szmal to na pewno zaoszczędzę na Vaporyzator.

PEACE!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja mam astme zaawansowaną i alergie. Pale fajki i jaram grass 6 lat. W szlugi sie nie pchaj najlepiej o tym zapomnij bo zryjesz sobie zdrowie jak ja, za to przy konopi chyba nie ma takiej lipy... Jeśli czasem trafie dobry strain to po wielkim buchu nawet lepiej mi się oddycha i to bardzo ale musi mieć te własciwości, nie każda ganda rozszerza pluca :) I tak to, pozdrawiam i powtórze raz jeszcze nie pal fajek bo na początku zmian nie widać ale po 3 latach jak już je zauważysz to są prawie nie odwracalne .... w dodatku ciezko wyjsc z nałogu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to ja opowiem swoją historię. Fajki pale od 6 lat, MJ od trzech. Jakoś 2 lata temu miałem długotrwały kaszel i poszedłem do lekarza zajmującego się płucami, alergiami itp ( nie pamiętam określenia jego specjalizacji ). Okazało się że mam astmę, przeprowadzono mi też badania na alergię, wyszło że na trzy mam (chomik, buk i kurz). Miałem też badanie spirometryczne ( na pojemność płuc czy coś takiego. Za pierwszym razem przeszedłem z lekkimi trudnościami ( kto to miał to wie ), za drugim i za trzecim dla lekarza na kompie w programie błąd wyskakiwał tongue.png

Po stwierdzeniu astmy przez ponad rok brałem tabletki i lek wziewny (taki w sprayu). Potem wszelkie dolegliwości ustąpiły, kaszel astmatyczny pojawia się jedynie od czasu do czasu po chorobie. Fajki palę w większych ilościach, ziółka też nie żałuję, powiedzmy że mam już dosyć długi ciąg. Dolegliwości brak smile.png Tak więc co do tematu, co do fajek, to jeśli jeszcze dasz radę to lepiej rzuć, a co Marii myślę że bardziej działa na plus, niż na minus, więc sobie nie żałuj. Sorry za taki wywód, ale może komuś coś da moja wypowiedź.

Bless !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to też dołożę swoje 3 grosze

astmę mam od dziecka, ale ale rozpoznaną jakieś 2 lata temu. przez długi lata myślałem ,że uczucie oddychania "przez wkład od długopisu" to norma dopiero jak zapaliłem chociaż 2 chmurki było lepiej. sterydy wziewne mają to do siebie że po jakimś czasie przestają działać a dobra gandzia działa niezmiennie około 48 godzin przez następne 48 - 72 efekt się osłabia. po 5 dniach znów się duszę. w przypadku ostrego ataku, lub zaostrzenia w wyniku infekcji górnych dróg oddechowych, niema szans na skuteczne wprowadzenie inhalatorów wtedy MUSZĘ zajarać. Od jakiegoś czasu też rozglądam się za vapkiem. Testował ktoś może dragon vap cena nie jest zabójcza poza tym jest przenośny i napełniany gazem lub rozebraną zapalniczką za zyla. Ale nie wiem jak działa... kuśwa żeby tak dopuścili w tym popieprzonym kraju medyczne zastosowanie cannabis chociaż.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+