Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Co Zmienia Nowelizacja?


weeed

Recommended Posts

Słyszymy wiele głosów typu "Ta nowelizacja nic nie zmienia! Nie ma się z czego cieszyć!". Lecz trochę zmienia:

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, a brakuje do tego już tylko podpisu Prezydenta, większość spraw o posiadanie, które obecnie kończą się wyrokami skazującymi (obojętne, czy grzywną, czy wyrokiem w zawieszeniu itd.) będzie umarzana, gdyż jak pokazują badania (min. "Karanie za posiadanie" przeprowadzone w roku 2008 przez Instytut Spraw Publicznych) większość takich spraw spełnia 3 przesłanki wymienione w Ustawie:

1)niewielka ilość (nie jest ona NA RAZIE określona, jednak jeżeli Prezydent podpisze ustawę, to wystarczy wewnętrzne rozporządzenie Prokuratora Generalnego, zamiast kolejnej batalii w parlamencie)

2)na własny użytek (nie masz przy sobie 5 "samarek" po 0,5g każda i 500zł w dziesięciozłotówkach w kieszeni oraz wagi elektronicznej)

3)niewielka szkodliwość społeczna (jest to np. marihuana, nie udowodniono Ci, że udzielałeś jej innym, nie posiadasz jej np. na terenie szkoły)

Przy umorzeniu sprawy nie poprawią się policyjne statystyki (więc przełożeni nie będą naciskali na policjantów pracujących "na ulicy") ani policjant, który wykrył przestępstwo nie otrzyma premii.

W tej sytuacji policjantom po prostu przestanie się opłacać łapać ludzi za jointa, bo będą musieli takiej osobie poświęcić dużo czasu (przeszukanie, areszt, ustalanie co to za substancja, robota papierkowa itd. itp., łącznie kilkadziesiąt godzin pracy) a szansa, że coś z tego będą mieli, będzie niewielka.

Oczywiście są różni policjanci i niektórzy nadal będą wykonywali przepisy ustawy z pełną gorliwością, ale i tak koniec końców sytuacja przeciętnego użytkownika np. marihuany znacznie się poprawi.

Jak już wspominałem, niewiele będzie też potrzeba do ustalenia "tabeli wartości granicznych" (czyli dokładnej rozpiski, ile można posiadać bez większych konsekwencji), bo wystarczy do tego wewnętrzna dyrektywa w prokuraturze. Poza naciskiem organizacji pozarządowych będą prosili o nią również sami prokuratorzy oraz sędziowie, gdyż obecny zapis przysparza im wątpliwości przy pracy.

Źródło: Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Link to comment
Share on other sites

Skąd informacja że podpisał ?

Jest news na forum ale o tym że podpisał inną nowelę o zakazie jakiś tam substancji (składników dopalaczy) i nie wiadomo z kiedy ten news, pewnie jakiś stary ktoś wstawił.

Link to comment
Share on other sites

w wyroku mam że jeżeli popełnie podobne przestępstwo umyślnie, odwiesza mi sie wyrok.

Ale przecież najpierw jest sprawa w sądzie i jeżeli ją umorzą to tak jakbym tego przestępstwa nie popełnił.

Dobrze myśle?

Link to comment
Share on other sites

nic się nie zmienia i się nie zmieni, znajdź prokuratora który nie wytoczy sprawy "groźnemu ćpunowi"

Nie zgadzam się. Uwierz mi, że w przypadku wykształconej, pracującej, niekaranej matki dwójki dzieci (to ja) prokuratura sprawę umorzy.

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji jak ja ;-) Natomiast staram się przekazać, że jest cała masa ludzi (powiedzmy moi znajomi 30+) dla których ta ustawa coś jednak zmienia (przynajmniej teoretycznie).

Oczywiście nie zmienia to faktu, że liczę na to, że za kilka lat będziemy mogli palić legalnie. A nie tylko liczyć na uprzywilejowaną pozycję matki ;-P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+