Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Linie wtórne ?


malolat

Recommended Posts

Siema
Mam takie ciekawe pytanko
Taki jest problem że nie ma już nigdzie tych odmian
Mam bardzo dobre ziarenka (REG F1) 10szt i chciałbym zachować ten genotyp a wiem że z pokolenia na pokolenie jakość ziaren się pogarsza.
Jeśli teraz zrobię ziarenka F2 to czy jak je zapylę ziarenkami z F1 to co wyjdzie i jak dalej krzyżować

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to się nazywa krzyżowanie wsteczne i wychodzi z tego f1 wybierz rośliny pod kątem preferowanych przez siebie parametrów np wczesne zakwitanie, duży lub mały wzrost i te ze sobą skrzyżuj. w ten sposób właśnie stabilizuje się odmiany by uwydatnić pewne dziedziczne cechy. A jeśli chodzi o to co dalej możesz spróbować dodać genów innej odmiany i stworzyć własną unikalną krzyżówkę. miłej zabawy... palenie nie uzależnia, uzależnia uprawa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pozosta.la jeszcze kwestia czy nasiona f2 ktore posiadasz pochodzą z własnej przemyslanej krzyżówki czy z samozapylenia? w przypadku samozapylenia musisz liczyc się z hermieniem i coraz większą ilością nasion w paleniu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chyba nie ma wiekszego problemu na dokupieniu kilku czy nawet jednej pestki f1,zeby wzmocnić geny tego co juz masz .?Na pewno znajdzie sie cos co doskonale sie zcrosuje ....Jak może nie być tych odmian ?Pewnie są w crossie albo u innego breedera ?O JAKIEJ ODMIANIE MOWA?
sory za bledy nie chce mi sie teraz wnikac...pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czyli kwitla od czerwca czy sieronia?.skoro w sierpniu pod kose,to chyba od czerwca.zatem jakim cudem zakwitla w czerwcu automat czy co? sprawdzone geny na ilu osonikach? moze cos wplynelo na taki wczesne indukcje.z nazwy to jakby cross eacy sativy i orange buda... znowu na fazie i znowu sory za bledyyy :mexican:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+