Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Maksymalizacja Plonu - Czyli Co Dodac ?


LepiSie

Recommended Posts

Już dawno nie widziałem gleby..

ciągle na hydro już za pierwszym razem widziałem ogromne różnice we wzroście zwłaszcza korzeni, przyrostu łodyg, wielkości
liści wiatrakowych.

wszystko przełożyło się zajebiście na plonie na początku jest trochę zabawy z pH i w zasadzie to jedyny poważny problem przy hydro
zwłaszcza jak się ma kranówę która zasadą i twardością dorównuje granitowi hehe

Jak już pH przestanie skakać to do boxa zaglądałem co 3 dni sprawdzić EC i pH.
Im większy zbiornik tym łatwiej utrzymywać stałe pH i rzadziej musisz to doglądać.

Jako medium wybierz keramzyt - nie trzyma może tak dobrze wilgoci ale np. wełna po kilku dniach
zamienia się w zieloną breję a kawałki spływają do zbiornika głównego a potem czyszczenie pompy.

nigdy nie wrócę do uprawy w ziemi chociaż nie wiem jak cudowna by była.

 

tak tylko robiac hydro traci sie duzo na walorach ( nie mocy )

co masz na myśli konkretnie? jakie walory?

smak, konsystencja, zapach ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym zamieniła tego BioBizza na jakiś lepszy booster. Nie lubię tej firmy - ich nawozy mają najgorszy stosunek jakość*wydajność/cena ze wszystkich mi znanych ;p Teraz używam Atami Bloombastic i naprawdę daje radę. Opinie w eter-necie też ma niezgorsze - tzn ci co nie używali mówią że to drogie gó**o, a ci co używali, mówią że warto

 

 

tak tylko robiac hydro traci sie duzo na walorach ( nie mocy )


co masz na myśli konkretnie? jakie walory?

smak, konsystencja, zapach ?

 


Też się chętnie dowiem, bo właśnie się zastanawiam nad ogarnięciem hydro ;D

Wydaje mi się że uprawa w kokosie to taki midpoint między hydro a glebą - bo już się ma całkowitą kontrolę nad tym, co roślinka je Ale skoro mówisz że trawka z hydro ma jakieś upośledzenie w walorach... To czy to samo odnosi się do kokosa?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

roznica miedzy ziemia a hydro to :
1. Medium : ziemia zawiera pokarm i skladniki wszelakie i dziala na wode jak bufor i stabilizuje ph do swych potrzeb,
gdzie w hydro kazdy nawoz musisz podawac od poczatku do gonca gdyz substraty te sa wolne od naowzow i neutralne do ph, bez wartosci bufujacych co oznacza iz ph w tym punkcie ma naprawde wielkie znaczenie,
2.Czestotliwosc podlewania jest w hydro o wiele czestrza no i od poczatku do konca podajesz nawozy,

co do tych walorow to traci w/g mnie na smaku oraz zapachu ( mi sie zdazylo ze pachnie zupełnie inaczej ) niz w ziemi, hydro( kokos rowniez ) zwykle jest chemiczne a uprawa w ziemi teraz bardziej organiczna, co do roznicy plonow miedzy hydro a ziemia to powiem tak, znam kolesia co wyciaga 600g+ z 600w z 6 roslin w ziemi a podlewa je od poczatku nasiona/klona az do ost. 3tyg kwitnienia tylko woda, potem strzela green sensation i ma 100% organiczny grow i powiem wam ze przekonal on mnie bo widzialem na wlasne oczka

Co do kokosu zastanowmy sie jakie to medium czy ziemia czy hydro ?
Bo ja powiem ze hydro gdyz zawiera wszystkie wlasciwosci mediow hydroponicznych takich jak keramzyt,perlit,welna czyli :
Jest neutralne wzgledem ph i nie posiada wlasciwosci bufujacych ph
Zakres ph jaki powinnismy 3mac kokos znajduje sie w przedziale hydro czyli 5.6-6 gdzie 5.8 jest najlepsze,
Jest wolne od nawozow i trzeba podawac nawozy juz od poczatku i pilnowac ph.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+