Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Amerykańska propaganda konopi indyjskich


m4t3k

  

84 members have voted

 1. 1. Czy to dobrze, ?e wi?cej nastolatków pali regularnie marihuan? ni? papierosy?

  • Tak
   55
  • Nie
   8
  • Trudno powiedzie?
   21


Recommended Posts

to nie jest ani dobrze ani źle. regularne spozywanie obu tych używek nie wychodzi na zdrowie. 
 

palenie marihuany może powodować problemy z pamięcią, bierność, apatię czy brak motywacji


to jest niestety prawda. ale szlugi też szkodzą tylko w inny sposób. trzeba znaleźć granice 
 

Link to comment
Share on other sites

To że marihuana powoduje kłopoty z pamięcią to trzeba by udowodnić najpierw, chyba(ale napisali że może, więc "wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna marzeń").

Bierność to cecha charakteru, jak ktoś jest z natury flegmatyczny to trzeba go leczyć może, albo zabronić mu palić żeby nie znieruchomiał? Może jedzenie konopi nie jest aż tak szkodliwe, a może im chodziło że zaraz po wypaleniu nie ma się motywacji, a może powinni dodać że palenie marihuany może powodować dobry humor.

Link to comment
Share on other sites

Narkotyki.pl to tak zjebana i przesiąknięta graniem na emocjach propagandowa papka, że aż chce się rzygać. Gdyby powietrze było nielegalne to i na nie tam by pisano epopeje zabójczych zagrożeń.

Racja, racja. Kłamliwy i nierzetelny artykuł. Twierdzą, że od debatowania zwiększa się użycie wśród dzieci i młodzieży. Demonizują i manipulują ludźmi - tymi, którzy sobie pozwalają na to.

Ciekawe, czy za te parę lat, kiedy już ludzie zrozumieją co i jak i nastąpi dekryminalizacja, któryś przeprosi, że przez lata wprowadzał w błąd i kłamał perfidnie, nakręcał interes dilerom i grupom zorganizowanym kosztem "naszych dzieci"?

Wszyscy chcielibyśmy już być Zachodem, ale wielu w głowach ma dalej nasrane przez komunę, dlatego tkwimy mentalnie i materialnie na Wschodzie, a w cenie są pomówienia i wnikanie w czyjeś prywatne życie, donosicielstwo, zbieranie haków i trzymanie się mitów i stereotypów.

Ludzie mają już dość kłamstw i oszczerstw, oczerniania i demonizowania oraz całej tej nagonki. Mamy prawo do tego żeby żyć normalnie. Żeby skończyć z tym gównem raz na zawsze jest potrzebna połowa posłów + jeszcze jedna osoba, ale wcześniej trzeba odkręcić to, co przez lata nakładli ludziom do głowy.

Link to comment
Share on other sites


W USA jest więcej palaczy marihuany niż tytoniu

W Stanach Zjednoczonych więcej nastolatków przyznaje się do palenia marihuany niż papierosów - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie amerykańskiego instytutu ds. uzależnień od narkotyków (National Institute of Drug Abuse - NIDA).

Większa popularność tej używki wśród młodzieży wiązana jest z toczącą się debatą na temat zalegalizowania jej jako leku. W Stanach Zjednoczonych obecnie jeden na 16 uczniów szkoły średniej regularnie pali marihuanę. W ostatnich trzech latach wzrosła także liczba nastolatków, którzy nie dostrzegają zagrożenia w związku z używaniem tej używki - wynika z sondażu przeprowadzonego na grupie 46 tys. uczniów.

Spadek liczby młodzieży sięgającej po konopie indyjskie obserwowano w latach 2002-2007. Dyrektor NIDA Nora Volkow zauważa, że obecnie do uczniów dociera zupełnie inna perspektywa, w jakiej oceniają marihuanę, gdyż jako lek została ona zalegalizowana już w 14 stanach.

- Mogę bez wahania powiedzieć, że legalizowanie marihuany i nazywanie jej lekarstwem wysyła zły sygnał młodym ludziom - uważa z kolei dyrektor amerykańskiego biura ds. polityki kontroli narkotyków Gil Kerlikowske.

Eksperci do walki z uzależnieniami podkreślają, że palenie marihuany może zakłócać proces uczenia się. W grupie największego ryzyka znajduje się właśnie młodzież i osoby cierpiące na choroby psychiczne.

Nowa tendencja powinna jednak napawać wszystkich optymizmem. Jak udowodniono tytoń jest o wiele bardziej szkodliwy niż marihuana. W przeciwieństwie do niej zabija on setki tysięcy istnień i jest o wiele bardziej uzależniający.

źródło: gazeta.pl

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+