Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Korzystne mutacje genetyczne


Bebook

Recommended Posts

Skoro jest to mutacja , to powinna być zapisana w genach dominujących, tak się przynajmniej najczęściej dzieje w przyrodzie, czyli potomkowie powinny również ją posiadać, jeżeli nie jako dominującą to na pewno jako recesywną, czyli jeżeli połączycie mutanta z inną konopką to gen się zachowa, o ile krzyżowana konopka nie będzie miała genu dominującego w tej samej parze co ten odpowiadający za mutację to dzieci będą zmutowane, a później wystarczy je krzyżować między sobą, z drugiej strony jeżeli dzieci będą miały ten gen jako recesywny, to ponowne ich skrzyżowanie między sobą powinno go ujawnić.

Pozdrawiam, mam nadzie4ję, że to info było pomocne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...

Małe sprostowanie. Gdyby mutacje były zawarte w genie z cechą dominującą to pewnie dzisiaj mieli byśmy kuśki na czole...

mutacja prawie zawsze jest zdeterminowana wieloma czynnikami genetycznymi, i przenoszona jest z genem recesywnym.

co za tym idzie, aby otrzymać zmutowane potomstwo, trzeba by skrzyżować dwa osobniki o tym samym uszkodzeniu w tym samym genie.

Wszystkie geny mają allele i jeżeli gen zmutowany jest cechą recesywną a "zdrowy" dominującą to statystycznie masz i tak tylko 25 procent szans na zmutowane potomstwo. tak na prawdę jedyną słuszną drogą było by (zakładając że mutacja nie jest wynikiem uszkodzeń mechanicznych nasionka lub siewki) sfeminizowanie planta i zapylenie drugiego mutanta z tą samą mutacją. Istnieje oczywiście możliwość zhermienia potomstwa... niestety to nie takie proste.

Najprostrzym sposobem było by zrobienie duck-foot'a z AF. DF jest ustabilizowanym mutantem ze zrośniętymi paluchami. U nas niestety nie zakwita ale gdyby go krzyżowo zapłodnić z jakimś AF potem potomstwo skrzyżować ze sobą to może wśród 100 osobników z tej drugiej krzyżówki znalazły by się takie u których recesywna cecha AF i Równie recesywna (zrośnięte liście) mogły by spotkać się w jednym bądź więcej krzakach i po jeszcze kilku pokoleniach mamy stabilny "nie wykrywalny cross"

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Mam ruderalis skunk fem od ggs przy trzecim poziomie przyrasta po małym czwartym listku z lewej strony, zas passion x r skunk od ggs tego nie posiada. Porównałem bo mają identyczne warunki,nie wiem czy te dodatkowe listki bardzo się przysłuzą,ale nie wątpliwie jest to jakaś mutacja.

Pytanie do doświatczonych,czy czesto to sie zdaza?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak pentagon czwarty listek? na pietro wyrastaja tylko dwa liscie, czasem sie zdaza ze trzy, to wtedy są równiez trzy szczyty. Raz widzialem u kolesia cztery liscie czyli czteroszczytowca ale to juz było tam tak gesto ze nie wiadomo bylo gdzie to układac.

Czasem sie tez zdaza ze te 3 liscie nie są od startu tylko sie jakby aktywują po stresie albo same rosna np na jednej tylko gałęzi albo po czasie rosło normalnie a potem rosnie 3 liscie przez p[are pieter i zas dwa na nkoniec takze rozne są zawirowania. Najkorzystniejsza to ta 3 od startu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chodziło mi o to ze listki nie są symetryczne mają po dodatkowym "palcu", czyli taka mała bzdura, która niby ma złapać coś więcej słońca.A wy zaraz tam 3 szczyty

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+