Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Fotoperoid a herm


arab

Recommended Posts

Odkopuję temat z powodu pytania: czy z pestek z tak wywołanej hermy wyrosną też właśnie takie rośliny? Na zdrowy rozum nie, bo hermienie się wynika w ogólnym przypadku z zaburzeń hormonalnych rośliny, czy przez genetykę zrobionych, czy przez "niezrozumiały" dla rośliny fotoperiod -- genów akurat to nie zmienia Ale to tylko teoria, ma ktoś może w tej kwestii doświadczenie? Chciałbym zachować jednego topa dla pestek i nie wiem, czy się opłaca...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odkopuję temat z powodu pytania: czy z pestek z tak wywołanej hermy wyrosną też właśnie takie rośliny? Na zdrowy rozum nie, bo hermienie się wynika w ogólnym przypadku z zaburzeń hormonalnych rośliny, czy przez genetykę zrobionych, czy przez "niezrozumiały" dla rośliny fotoperiod -- genów akurat to nie zmienia Ale to tylko teoria, ma ktoś może w tej kwestii doświadczenie? Chciałbym zachować jednego topa dla pestek i nie wiem, czy się opłaca...

Nie wiem, czy wszystkie pestki z takiej rośliny będą hermami ale na bank będą miały duże skłonności do hermienia i jakaś ich część będzie hermami. Jednak to tylko moja wiedza wyczytana chooooj wie gdzie i nie mam na to dowodów praktycznych ani źródeł... Niech się ktoś jeszcze wypowie.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

herm to dodatkowy chromosom wiec nie tyle zaburzenie hormonalne Ale herm hermowi nie rowny. Sa takie co na całym krzaku jest z 5 jajek, przeciwnie do tradycyjnego herma gdzie płci powinny sie dzielic na pol. Taki herm jak mu sie obetnie jajka to jest przynajmniej z wygladu jak czysta damka, a klepie nieraz lepiej jak te normalne krzaki. Taki herm lekki jak sie zapyli to powstaja kopie matki wiec beda w wiekszosci tez takie lekkie hermy czyli tania wersja fem :P Czasem sie zdaza ze zamiast tego 20% jest hermami tradycuyjnymi a reszta jest reg przynajmniej z wygladu z uspionym genem hermy, lecz cały czas ukrytym. Głupie bawienie swiatłem wtedy szybko hermi takiego krzaka. Ale nie odradzam bawienia z hermami bo mozna całkiem ciekawe rzeczy tez znalesc, od głupich bardzo pospolitych mutacji, niektorych całkiem fajnych, po zajebiste palonko...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+