Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

400 HPS, czy spali krzaka...?


digest

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

przy 150w lampie cooltube jest zbędne,znacznie taniej wyjdzie kupić przewód wentylacyjny+wentylator łazienkowy oraz podkręcić wentylatorki INN,OUT na 12v. Cooltube to zajebisty wynalazek,ale wyłącznie dla lamp od 400 w górę. Świetlówki wbrew pozorom też zajebiscie grzeją

Równie ważnym czynnikiem jest dopływ świeżego powietrza,jeżeli w pokoju(czy innym pomieszczeniu)będziesz miał wysoką temperaturę,wtedy wyłącznie cooltube

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie jest powiedziane nawet ze cooltube pomoze mam kolego ( utrapienei z nim ) co ma cooltuba 400w w 1m2 i ma temp 30*C na wysokosci 35-40cm i wentylacji 280m3h + 2 lazienkowe wlot tlumacze mu Ciagle ze ma za bardzo nagrzany pokoj ale sluchac nie chce tak nic Ci nie da super wetylacja jesli w samym pokoju masz 25*C aby miec chlodniej w boxie zacznij od chlodzenia pokoju.

peace

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

podbije do tematu , czy 400w w boxie 0,6x0,6x1,4 ( taki jak twój lopi) ma w ogóle jakiś sens? tj. mam lampe 400w i owego boxa i zastanawiam się czy zbierać hajsiwo na słabszego hps'a (zalecane 150w lub ponad normę 250w) czy lecieć z tym co już posiadam. ( zakładam że z chłodzeniem nie bede miał problemu )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak dla mnie sensu większego nie ma. Kupno słabszej lampy zwróci się w jednej, góra 2 uprawach. Dla porównania:

HPS 400W koszty:

weg (18/6 30dni) 100zł

flo (12/12 56dni) 120zł

suma: 220zł

HPS 150W koszty:

weg (jw) 35zł

flo (jw) 45zł

suma: 80zł

Oczywiście wyniki te moga się różnić w zależności od stawki za 1kWh, ale proporcjonalnie wyjdzie właśnie tak.

Jak widać dość spora oszczędność. Dodatkowo wymagany dużo mniejszy wentylator, który tez zjada prąd.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak dasz rade schłodzić te 400W i nie szkoda Ci kasy na prąd, to próbuj. Jednak jestem prawie pewien, że nie dasz rady tego odpowiednio schłodzić. 400W naprawde mocno grzeje i chyba tylko jakies chłodzenie wodne dałoby rade.

A czy rośliny dadzą większy plon? ciężko powiedzieć, bo powyżej jakiegoś poziomu światła, roślina i tak już nie przyjmie. Może się tez zdarzyć (nie pamiętam jak się nazywa) blokada fotosyntezy. Rośliny wyłączają proces fotosyntezy jak mają za dużo światła i w efekcie podumierają.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Stary przeanalizuj co napisał lopi i lampa, to Twój wybór, ja lecę na 400W od zawsze, ale musisz mieć ku temu warunki, jak masz mało przestrzeni i nie wysoko to se podaruj, 400 i więcej to już są tempetatury, a co za tym idzie brak wilgotności, odpowiednia wentylacja itd. :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+