Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

400 HPS, czy spali krzaka...?


digest

Recommended Posts

Mam pewien problem zwiazany ze oswietleniem, otoz jestem w trakcie budowy growboxa na White Russian x Diesel Ryder o wymiarach: 30x30x60(szer,dl,wys).

Zamierzam w nim zamontowac 2 wiatraczki(wdmuchujacy,wydmychujacy), szybe pod lampe.

I teraz rodzi sie dylemat, czy kupic 2-3 zarowki energo o mocy 23W, czy skorzystac z pomocy kumpla i pozyczyc od niego HPS'a o mocy 400W?

Boje sie ze ciezko bedzie mi okielznac temperature panujaca w boxie, zaznaczam ze bedzie to moja pierwsza uprawa.

I tutaj pytanie do bardziej doswiadczonych growerow, jakiej temperatury moge sie spodziewac przy 400 HPS w tak malym boxie..?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem ci tak, ja mam boksa 45x40x80 HPS 150W, wiatrak wdmuchujący, mieszający i wydmuchujący dość dużych rozmiarów, a i tak mam problemy z temp. Polecam ci poszukać jakiegoś większego boksa i skorzystać z HPS'a, wyciągniesz pod nim na pewno lepsze roślinki niż pod świetlówkami

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jest dokladnie tak jak powiedzial Igorek. Nic dodac nic ujac. Jezeli wachasz sie miedzy swietlowkami a hps to nie ma co sie zastanawiac. Pod swietlowkami nigdy nie osiagniesz takiego wielkiego plonu i takiej dobrej jakosci jak spod hps. 150W moglbys tam wsadzic i bys nie pozalowal.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No i teraz nie wiem juz co robic :/

Jesli zastosuje 150W HPS, i zamontuje cooltube, to niewiele miejsca pozostanie mi na krzaka(tak mi sie wydaje) Chce lampe z odlbysnikiem przymocowac na stale do "sufitu" boxa, zaraz pod nia szybka i to wszystko. W tym malym pomieszczeniu jakie utworzy szyba i gorna sciana chce wmontowac jeden wiatrak(wydmuchujacy), gdzies na dole juz obok doniczki wdmuchujacy..

przejdzie takie cos?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na twoim miejscu poszedł bym na kompromis i zastosował HPS 100W, ciężko zdobyć statecznik ale jest do zdobycią

A jak nie znajdziesz to zastosój 70W do tego statecznik elektroniczny chyba na allegro są tanie i jedziesz. Jak będzie za mało światłą to możesz dodać drugą 70W w celu zwiększenia. Wtedy masz 140W

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+