Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wybory prezydenckie a depenalizacja


berylium

Recommended Posts

Wydaje mi sie, ze niektorzy nie bardzo znaja kompetencje prezydenta... Owszem prezydent ma prawo wyjsc z inicjatywa ustawodawcza, jednak wciaz musi miec poparcie parlamentu. Jak wiemy poparcia takiego nie zdobedzie, a wynika to z prostego faktu- Polacy do takieg kroku nie dorosli!

Legalizacja i tak jest tylko kwestia czasu, Ameryka juz wybrala- kolejne stany wprowadzaja legalizacje w celach leczniczych. W Europie tez cos rusza- przyklad to Czechy, w Austrii to takze kwestia czasu bowiem poparcie spoleczenstwa jest duze. Mysle, ze nasze dzieci beda mogly juz spokojnie jarac blanty :blant:

Co do wyborow prezydenckich. Nie chce agitowac za kimkolwiek. Pamietajcie jednak, ze prezydent przede wszystkim ma nas reprezentowac! No i oczywiscie bierze odpowiedzialnosc za podpisywane ustawy, reszta jego kompetencji ma mniej odpowiedzialny wymiar (zwierzchnictwo nad armia jest czesciowe bo to rzad-rada ministrow rzadzi..).

Pamietajcie, ze zaden glos nie jest glosem zmarnowanym bo niektorzy kandydaci startuja aby "oswoic" ze swoim nazwiskiem wyborcow- jest to normalna praktyka. Od ich wyniku moze zalezec ich start "na powaznie" w przyszlych wyborach.

Osobiscie nie mam pojecia na kogo glosowac, na pewno nie bedzie to ani Kaczka ("zaliczyl mielizne niech zostanie tam i skisnie"), ani Komorowski- uwazam, ze oddanie calej wladzy jednej partii to moim zdaniem krok nierozwazny, PO choc nawiazala lepsze stosunki z innymi krajami robi kardynalne bledy w administracji- oddanie amerykanom naszych ogromnych (40% calych zloz w Europie) gazu bylo glupota na skale swiatowa!

Co do Mikke- gosc sie zachowuje jak idiota, wyborow nie wygra, ale program UPR jest naprawde kapitalny!

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Mysle, ze sa sprawy wazniejsze niz cpanie, dlatego nie bede glosowal na kogos kto mowi ze jest za legalizacja bo czy ona bedzie czy nie ja jarac bede wszedzie :)

Tak jak Sensi pisał nie ma sensu oddawac wladzy jednej partii dołanczam sie do tego. W rzadzie musi byc równowaga, spojzcie sobie na białoruś, zobaczycie wladze jednej partii. Moga zrobic wszystko, czyli w gruncie rzeczy okrasc kraj(prywatyzowac). Pamietajcie ze przy wyborach nie jest wazny wyglad prezydenta tylko jego wnetrze bo mimo wszystko on robi cos wiecej niz sie usmiecha w telewizji. Prezydent jest po to zeby vetować nieuczciwe ustawy które bedzie podsuwać większosc w sejmie. W kraju jest konstytucja. Niestety mozna ją zmieniać, potrzeba do tego partii rzadzacej ktora ma prezydenta w swoim kręgu pozostaje do tego trybunał konstytucyjny który nie stanowi zbyt duzej przeszkody. Tak wiec jesli Komorowski wygra, PO zmieni sobie konstytucje która trzyma ten ładny kraj w rydzach. Konsekwencje mozna sobie wyobrazic...

Jesli chodzi o moje zdanie bede głosował na Kaczyńskiego, bo nie chce zeby przeszła prywatyzacja słuzby zdrowia. Państwo jakby nie patrzyć jest pewnego rodzaju wspólnotą. Efekty prywatyzacji sluzby zdrowia pokazuja stany zjednoczone gdzie bez ubezpieczenia (1/3 wypłaty) wyciecie wyrostka robaczkowego kosztuje 23 tysiące dolarów. No i nic nie zrobisz, sam sobie nie wytniesz. Wyobrazcie sobie ze sa trzy firmy szpitali i przychodni które sa w zmowie cenowej i trzech panów umawia sie ze trzymamy taka cene wszyscy i koniec, klienta ma kazdy bo kazdy idzie gdzie mu blizej czyli po rowno. Małe szanse ze tych trzech panow bedzie uczciwych. Polskie swiadczenia zdrowotne i emerytalne leżą nie przez złą administracje ale przez KRUS, i to trzeba zlikwidowac. W Polsce Ludzie maja jakies pseudo pola 1ha na wsi który jest taniutki, płacą grosze na KRUS i sa ubezpieczeni, emeryture maja lepsza niz Ci co mieli blisko minimalnej wypłaty. No i klienci KRUSU pracują na lewo wiec z czego zyc tez jest. Zapewne wiele osob z tego forum płaci KRUS wiec niech sie nie bulwersuje, nie mam nic do Was, sam bym skorzystał z tego jakbym mógł, ale jako podatnik czuje sie lekko wyruchany przez system bo stawiam komuś kogo nie znam :) Zanim odpowiedzą anty fani poprosze o argumentacje chetnie tez zobacze jakies liczby.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Jesli moge sie jeszcze wlaczyc do rozmowy...

Legalizacja nie jest rzecza najwazniejsza, a jesli mialaby byc to nie tak jak chce tego Mikke. Wyjasniajac ocb, popieram lustracje, ale nie "na dziko", a tak sobie to wyobraza Mikke- ale nie ma co do niego wracac, zostalo 2ch kandydatow.

Jako, ze sie interesuje troche tym co sie dzieje na swiecie i w kraju to nakresle to co wiem o kandydatach, kto, na kogo i jak- to juz indywidualna sprawa.

Kaczor- jego wizje mozna porownac troche do Dmowskiego. W polit. zagr. chce wypromowac Polske jako lidera regionu, przedstawiciela panstw slowianskich. Uwaza, ze Polska moze najwiecej zyskac jesli nasze zdanie/ interesy beda utozsamiane ze zdaniem/interesami wszystkich krajow wschodniej europy. Do tej pory proamerykanski, ale do czasu, teraz gdy mamy Asa (gaz, ropa, wieksza niezaleznosc w polit. zagr.) raczej zmieni front. Co do polityki wewnetrznej- odwoluje sie do wartosci chrzescijanskich, jest przeciwny aborcji itp itd. Za rzadow PiSu zajebiscie wykorzystywane byly fundusze unijne, lepsza administracja. Najwieksza wada jest sposob prowadzenia polityki- szantarz, grozby, jest raczej slabym dyplomata ale wie czego chce. Calkowicie przeciwny prywatyzacji i oslabiania kluczowych sektorow gospodarki (nawet nierentownych stoczni). Chce wprowadzic 4 RP (dla mnie to troche smiesznie brzmi ale...)

Bronek- w polit. zagr. chce nawiazac dobre kontakty z sasiadami, jest proeuropejski i otwarcie to manifestuje. Wg niego Polska nie ma szans na stanie sie liderem regionu, jednak powinnismy zaciesniac wspolprace gosp z sasiadami i w ten sposob zyskiwac. W zasadzie ciezko okreslic co chce osiagnac. Obiecuje wyprowadzenie wojsk z afganistanu w 2012- czyli de facto obiecuje nic, bo nasza umowa na pobyt wojsk w tym kraju wlasnie wtedy wygasa i kazdy sie wycofa... W polit. wewn. jest za in vitro, przeciw aborcji, za parytetami dla kobiet (wlasciwie juz podpisal). Fundusze sa gorzej wydawane i administrowane ale nastroje spoleczne znacznie sie poprawily, pracedury sa troche bardziej przejrzyste i generalnie nie jest zle. Znacznym atutem Bronka jest jego podejscie do ludzi i politykow dzieki czemu zyskujemy np. Merkel poszla na wojne z Steinbach (nienawidze tej ku**y!) aby pokazac, ze jej zalezy na Polsce.

Nie wiem co tu jeszcze.. ale nie chce sie wymadrzac. Zalezy mi tylko, zeby wyborcy wiedzieli cos o kandydatach- moze akurat ktos to przeczyta... niestety wiekszosc sie nie interesuje i podejmuja "swiadomy" wybor, czyli narzucany i wykreowany przez media.

Osobiscie nie glosowalem na tych ludzi w 1szej turze, a teraz mam niezly dylemat. :peace:

PS: to PiS chce zmienic konstytucje, generalnie chodzi o niejasnosc w kompetencjach premiera i prezydenta. W Polsce oni musza sie "dogadac". W przypadku wojny lub rzadow antagonistycznych moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Prawda jest taka, że Na Jarosława K. nie powinien nikt głosować kto jest za legalizacją.

Głosuje tylko i wyłącznie za ten filmik i jego podejścia młodych ludzi do życia.

Kościół znaczy te liberalne ku**y w kapeluszach co pierdolą o dupie marynie

na mszy. Co niedziele pierdolą to samo ch*j wie komu to i na co to. Te książki co oni czytają

to zakazany owoc. Im tylko zależy na sianie jakie pobiorą na tace. Czasem się wkurwiają jak mało zarobią

i mają pretensje do nas. Kiedyś za małolata byłem ministrantem hehe tak byłem i zbierali raz dla organisty to ksiądz sie tak wkurwił bo dostał mniej przyjechał z organistą i pojechał sam. Organista wychodzi z syntezatorem a księdza nie ma. Kościół zabiłby Kaczyńskiego jakby ten zalegalizował marihuane. Ale my tutaj nie mówimy o legalizacji tylko depenalizacji. Dlatego Jarosław odpada i jego podpieczni. PO Palikot jest głupio-mądry ale bardziej mądry. Jakby chcieli to by go usunęli z tej partii. Ale tego nie robią. A pocisnął już wiele i nigdy kogoś takiego nie było. Ta partia może działać o wiele więcej w niekaranie za małę ilość niż PiS. Chyba to wiecie dlatego nie musze tego pisać ale zawsze można przypomnieć. Pamiętaj oddając głos możesz przyczynić sie do wygrania któregoś z kandydatów. Potem możesz być dumny z tego czy wybrałeś dobrze czy zle. Elo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+