Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Fructus


Mofeix007

Recommended Posts

Jakie właściwości ma ten nawóz i czy mogę go stosować jak tak to od którego tygodnia?
 

 

 
Fructus Uniwersalny – nawóz płynny

Nawóz  WE
 
Typ: NPK 5:4:6 z borem ( :cool:, miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn); Cu, Fe, Mn, Zn schelatowane przez EDTA.
 
SKŁADNIKI NAWOZOWE
 
Makroskładniki:
 
Azot (N): 5%
Fosfor (P2O5): 4%
Potas (K2O): 6%
+ mikroskładniki (bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk)
 
PRZEZNACZENIE
 
Do stosowania w ogrodnictwie dolistnie i doglebowo.
 
Fructus Uniwersalny jest nowoczesnym nawozem płynnym o unikalnej kompozycji makro i mikroskładników, niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, przeznaczonym do nawożenia:
 
kwiatów,
roślin zielonych,
warzyw,
krzewów i drzew ozdobnych, a także drzew i krzewów iglastych oraz owocowych.
Odpowiednio dobrany skład biopierwiastków zapewnia roślinom równomierny wzrost, obfite kwitnienie i owocowanie.
 
ZASADY STOSOWANIA
 
Rozpuścić 15 ml nawozu (poziom najdłuższej kreski na miarce) w 2 litrach wody. Rośliny doniczkowe a także rosnące w gruncie, w ogrodach przydomowych - w sezonie wegetacyjnym zaleca się podlewać co 10-14 dni odpowiednią ilością sporządzonego roztworu. Rośliny domowe doniczkowe w okresie spowolnionego wzrostu podlewać średnio raz w miesiącu. Warzywa i kwiaty uprawiane w gruncie jak i pod osłonami, krzewy i drzewa ozdobne, iglaste oraz owocowe, w okresie intensywnego wzrostu nawozić co 7-14 dni w ilościach uwzględniających ich potrzeby pokarmowe. Nawóz może być używany do oprysków, w zalecanych do tego celu stężeniach.
 
OPAKOWANIA
 
Dostępny w opakowaniach jednostkowych: 0,5 l oraz 1,0 l. Przy zakupach w ilościach hurtowych nawóz w opakowaniach o pojemności:
 
a) 0,5 l dostępny jest w zgrzewkach po 20 sztuk układanych na paletach typu EURO zawierających łącznie 800 sztuk opakowań jednostkowych,
 
:cool: 1,0 l dostępny jest w zgrzewkach po 12 sztuk układanych na paletach typu EURO zawierających łącznie 480 sztuk opakowań jednostkowych.
 
SKŁADOWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
 
W przypadku rozlania spłukać nawóz odpowiednią ilością wody. W przypadku dostania się nawozu do oczu przemyć dużą ilością wody. W przypadku połknięcia skontaktować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi. Przechowywać w temperaturze od +2°C do +30°C. Wysokość składowania: do 5 warstw w transporcie i magazynowaniu. Chronić przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.
 
JAKOŚĆ I TRADYCJA
 
FOSFAN S.A. funkcjonuje na rynku nawozowym od ponad 60 lat. Tak długi okres działalności pozwolił nam na zebranie odpowiednich doświadczeń, co w połączeniu z przygotowaniem fachowym naszych pracowników zaowocowało produkcją najwyższej jakości nawozów ogrodniczych, jakimi są renomowane i znane na terenie całego kraju nawozy Fructus. Jakość produkowanych przez nas nawozów nieustannie kontrolujemy we własnym laboratorium, a w celu uzyskania pełnego poczucia bezpieczeństwa dodatkowo poddajemy się dobrowolnej certyfikacji przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.
 
Link to comment
Share on other sites

NAWÓZ WE, roztwór nawozowy NPK 5:4:6 z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem; Cu, Fe, Mn, Zn schelatowane przez EDTA.

5:4:6 trochę bez sensu i na weg i na flo, ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w inny nawóz.

np Biohumus extra uniwersalny 7:3:3 (forte wstrzymali chyba dostawy nigdzie w moim mieście go nie ma, a extra cała gama) na wega, planton K na flo.

U mnie litr biohumus 6zł, planton 5zł... Nie wiem czy jest sens lać ten Fructus.

Na flo, biohumus extra też się przydaje, co któreś podlanie plantonem aby uzupełnić niedobór azotu którego kwitnąca roślina również potrzebuje jednak w dużo mniejszym stopniu, na koniec można przejść na dietę czysto fosforowo-potasową czyli już sam planton K.

Ostatnio kupiłem też Planton S który jak podaje producent przy stosowaniu naprzemiennie z plantonem K daje lepsze efekty, ale to zdam relację jak się te efekty ukarzą.

W każdym razie Biohumus forte o ile znajdziesz jak nie Biohumus extra UNIWERSALNY (ważne UNIWERSALNY jest cała gama biohumusów extra, uniwersalny z nich ma najlepsze proporcje azotu na wega) 1 litr = 6zł

Planton K, Planton S = paczuszka po 5zł.

Ja na Twoim miejscu bym zainwestował.

Nie lej nawozów do tak młodych roślinek, w glebie jeśli jest ona z ogrodniczego jest dużo pierwiastków które potrzebuje roślina, z czasem zostają wyczerpane lecz nie po tygodniu.

I tak nie wchłonie więcej niż ma w glebie a możesz popalić roślinkę.

Zacznij nawozić po 2 najlepiej 3 tygodniach. (biohumusem możesz lać z rozsądkiem wcześniej ale przy glebie "kupionej" mija się to z celem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+