Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Bongo - Shisha - Blant - Joint - Vaporizer - Pochwal się z czego palisz


GanjaFarmeR

Recommended Posts

A więc tak.Do tego będzie nam potrzebna butelka.Najlepiej 1,5L,sreberko (takie jak sie przygotowuje do butki) oraz woda.

Najpierw trzeba przygotować butelkę.Robimy przy dnie dziurkę.Nie za dużą,nie za małą.Najlepiej o średnicy papierosa lub odrobinę większą.Następnie trzeba przygotować sreberko,robimy to w ten sam sposób jak do palenia z butli.

Kiedy już wykonaliśmy tę czynności nalewamy do butelki wody.Tylko nie całą żeby palenia nie zamoczyć. tak Ok. 2cm od gwinta jednocześnie zatykając dolną dziurę aby woda się nie wylewała.Zakładamy sreberko z paleniem i jednocześnie odpalamy oraz puszczamy dziurę aby woda mogła spłynąć.Potem już tylko pozostaje zdjąć sreberko i wchłonąć jej zawartość :zmiazdzony: Prawda że proste?

Tutaj macie filmik jak to w praktyce wygląda:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 9 miesięcy temu...

Pewnego dnia po jaraniu uswiadomilem sobie, ze trzeba spobowac czegos nowego, a mianowicie chcialem zajarac z fajki wodnej! Chwilke pomyslalem i doszedlem do wnisku, ze nikt z ekipy takowej nie ma, wiec postanowilem byc 1 osoba w grupie ;D Usiadlem przed biurkiem, zastanowilem sie chwile i wykombinowalem takie oto cudo!

2w5raeg.jpg

10yi3io.jpg

28i0qir.jpg

1j3eyx.jpg

Potrzebne materialy:

-pudelko plastikowe po klockach

-pare dlugopisow

-opony z samochodzikow lego (uszczelki)

-silikon

-gumki do wlosow, bibula, farby do szyb (do ozdobienia)

Calosc jest w 100% rozkladana i swietnie sie myje. Do tej czesci na gorze wklada sie lufe z tematem. Ciagnie sie z niebieskiego "dlugopisu" (wezyk musze kupic, latwo wejdzie na dlugopis), a z tylu znajduje sie sprzeglo. Buchy ida jak marzenie, mozna ciagnac i ciagnac, na koniec po puszczeniu sprzegla wciagamy all ze srodka i cieszymy sie faza dlugi okres czasu. Poprosze o oceny mojej fajki ! ;D

Ps. Gdy jaralem z niej Orange faza trzymala mnie caly dzien, a na drugi pozostal swietny humor i dziwne uczucie ogladajac telewizje i wykonujac codzienne czynnosci ;D 8)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Zainspirowany waszymi wynalazkami, upalony MJ, naszła mnie ochota na zrobienie własnego bonga :D Porozgladalem sie po pokoju i wzialem to reki skarbonke w postaci czaszki w kapeluszu z pistoletem :razz: Pierwsze co zrobiłem to wziałem wiertarke i wywierciłem otwór w pistolecie.. oj bałem sie ze peknie ale wszystkooo poszlo git :D No to jedziemy dalej ;] wywierciłem otwór w kapeluszu. Później owinałem sreberkiem zakretke z perfumu zrobiłem dziurki wsadziłem do kapelusza, uszczelniłem ostatecznie sreberkiem i 'bongo' gotowe ^^ już wyprobowane, pali sie znakomicie ale to tez pewnie zasługa tego, ze pali sie z wlasnego sprzetu :D

Wrzuce pare fotek :arrow: :

Całość:

1i0v9h.jpg

Dym ciagnie sie z pistoletu, temat dajemy do kapelusza ;)

Kapelusz:

140yssy.jpg

Pistolet:

x0qluf.jpg

Slaba jakosc - zdjecia z fona :o

Komentujcie :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Ja wam chcę zaprezentować moje bongo, które wykonałem ze słoika, kilku miedzianych rurek, miedzianego druta, wężyka gumowego, słomek, i czubka od silikonu (ozdoby ze sznurka i plastra+ pomalowane markerami). A teraz 2 sposoby palenia:

- Można paliś trzymając w ręku cybuch:

2hwhgz7.jpg

-I można też cybuch ustawić na stojaku:

19b447.jpg

Na koniec dodam z jakich elementów się składa:

t66m8m.jpg

Mam nadzieje że się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...

No a Tutaj tak na biegu zrobione bo chcialem inaczej zapalic :ganja:

1. Butla po mleku :D:D

2. Pryzmat 15 cm

3. Kwawłek Papieru

DSC00869.jpg

No i przepraszam ze tylko jedno zdjecie ale nie chcialo mi sie robic Fotek. Wolalem zapalic

:D Acha i jakby ktos pytal cybuch w szkle ubity 2 pelne duuuuze kozuchy. A Morda najrana i Wesola <lol2> hahahhahah

Pzdr From Białystok

Smoke Everyday and Everywhere You can !!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sema, Bro! Gratuluję was z nowym forumem i na dobrym forum, dobre konstrukcje!

Mój wariant wyrobu waporyzatora na podstawie lutowniczej stacji (Chiny).

Odkąd, jak u mnie pojawił się własny ogród dużo myślałem nad objętością wykurzanego mną surowca i przychodziłem do myśli, że która by nie była trawa, szkodzę swojemu organizmowi ogromny. Zachciało się coś wymyślić, byle zmienić sytuację.
Zdecydowałem zbudować waporyzator dla zdrowego zażywania.
W sprzedaży jest duża ilość różnych konstrukcji waporyzatorow, ale ich koszt (1600-1800 Zl) mnie absolutnie nie załatwia.

Początkowe - Chiny lutownicza stacja KADA 858: (cena ~ 300 Zl)
- maly gabaryty rozmiary
- mocny i dosyć przyjemny z wyglądu metalowy korpus
- odłączana suszarka z zintegrowanym odwietrznikiem i grzaniem, sama suszarka jest zjednoczona z stacją tylko drutami, a nie grubym gumowym szlauchem.
- cyfrowe świadczenia temperatury od 100 Celsjusza do 450, 10 schodkowa regulacja szybkości przedmuchiwania, maksymalna potęga 600W.
- wierne świadczenia temperatury i pracy tena. Sprawdzono świadomie sprawnym elektronowym termometrem.

thumb_DSCI7564.jpg thumb_DSCI7565.jpg

W komplecie szły trzy nasadki, wziąłem najgrubą, do noska posunął siateczkę dla fajek i przyhamował jej blokadowym kółkiem z spinacza zgiętym.

thumb_DSCI7566.jpg thumb_DSCI7568.jpg thumb_DSCI7569.jpg

Znalazł dzwonko drzewa (drzewo jest nie smoliste, nie znam które) w spiżarni i za pomocą nożyka, wiertła i skórki wystrugał trzymaćku:

thumb_DSCI7570.jpg thumb_DSCI7574.jpg thumb_DSCI7575.jpg

Teraz kombinujemy nasadkę dla suszarki i trzymaсku, nasadka musi dosiąść do przygotowanego otworu w trzymaсku szczelnie i nie musi dyndać i dymić. Z drewnianym detalem tego domagać się całkiem nie skomplikowano, główne mieć cierpliwość:

thumb_DSCI7576.jpg thumb_DSCI7577.jpg

Pakiet z rękawa dla zapiekania (długowieczny), chociaż można wykorzystywać i jakikolwiek inny, po chłodnicy par w pakiecie chłodny, ja jakoś nawet przez worek dla śmieciu robił. Szew sklejania pakietu w moim wypadku był nie nieprzerwanym, a perforowanym, zdarzyło się spotęgować scotchem z dobrym klejem. Cygarniczka jest zrobiona z pozostałości drzewa, które poszło na wyroby trzymaсka, pakiet doń wzmacnia się kawałeczkiem gumowego szlaucha. Końce, że sterczą, obcinać nożycami. Wszystkie detale siadają szczelnie, miejsce lądowania cygarniczki na trzymanek zrobiłem do stożka, żeby nie przepuszczało parę, drzewo dosyć plastyczny materiał:

thumb_DSCI7582.jpg thumb_DSCI7583.jpg thumb_DSCI7584.jpg

thumb_DSCI7585.jpg thumb_DSCI7586.jpg thumb_DSCI7588.jpg

Ładujemy do noska nasadki MJ, zakrujemy siateczką, byle nic do suszarki nie znalazło się:

thumb_DSCI7578.jpg thumb_DSCI7587.jpg

Ustalamy temperaturę i szybkość przewiewania, potem usuwamy suszarkę z stacje i czekamy sekundy pięć, dopóki wskaźnik pokaże że temperatura jest osiągnięta. Potem trzymając system za trzymaсku, ubieramy nasadkę na suszarkę i czekamy w przybliżeniu 3-5 minut, potem najpierw odłączamy od nasadki suszarkę, potem od trzymaсku cygarniczka:

thumb_DSCI7579.jpg thumb_DSCI7581.jpg

thumb_DSCI7589.jpg thumb_DSCI7590.jpg thumb_DSCI7591.jpg

thumb_DSCI7592.jpg thumb_DSCI7593.jpg

Wdychamy.

thumb_DSCI7594.jpgthumb_DSCI7596.jpg

Owo, że pozostało po.

thumb_DSCI7597.jpg

Doskonała rzecz. Ale najpierw należy ostrożny...

Na przykład zadymiałem się parę razy w ogóle do stanu efemerycznej, do torsj i w ogóle do badtrips. Nie znam już dlaczego, ale w odmienności od standardowego sposobu palenia, z waporyzatorem zaczyna pracować wódczana zasada tłoczy zadowolenia. No, kurDa? jak jeszcze powiedzieć?

Krócej, czym więcej chapiesz, tym silniej za ciebie prze.

A kiedy prosto palisz, zapada taki moment, że prosto sadzasz, jak tytoń i nie wstawia.

Z waporyzatora wstawia zawsze, przy czym zatrzymać się rzeczywiście nieprosto :)
Palicie ładnie i bezpiecznie. Cena pytania ~ 300 Zl. Są warianty jeszcze taniej.

 

Niewielka cena za owe, że nareszcie dowiadujecie się prawdziwy smak swojego ogrodu :)

 

W Polsce takie aparaty w sprzedaży są, należy tylko niewiele poszukać. 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

To mój pierwszy post ;D

Chciałem opisać tutaj sposób zrobienia bardzo dobrego bonga zrobionego z bidonu rowerowego oraz pudełka od okularów do pływania.

Góra bonga jest przeźroczysta więc widać dymek (b. przydatne przy sprzęgle), ma bardzo fajny i odpowiedniej wielkości ustnik.

Nie tłucze się.

 

Można odłączyć górę.

 

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, dlatego wam go przedstawiam

- po malowaniu sprayami

Wymiary: 37 cm długości, pojemność - bidon 500 ml + opakowanie na okulary, ustnik - ~3,5cm średnicy

Potrzebne rzeczy:

 

 

- bidon rowerowy
- opakowanie na okulary do pływania
- lufka/jakiś cybuch
- taśma izolacyjna
- nóż/jakieś ostre narzędzie
- zapalniczka/inne źródło ognia :zjarany:
- papier ścierny (o dużej chropowatości)

Sposób zrobienia:

1. Z bidonu ściągamy górną część (odkręcamy), tak jak to robimy, aby wlać tam jakieś tajemnicze płyny (średnica otworu w bidonie powinna mieć około 5 cm).
2. Bierzemy opakowanie na okulary i zdejmujemy z niego te... zatyczki. W jednej z nich robimy dziurę nożem lub innym ostrym przyrządem (ee tak jak na zdjęciu :laugh:). Polerujemy papierem ściernym żeby nie kuło. Nakładamy zatyczkę z dziurą na opakowanie. Drugą można wywalić lub zachować jako cześć zapasową.

 

 

 

3. Teraz stronę opakowania bez zatyczki przykładamy do góry bidonu. U mnie na początku nie chciała wejść ale trochę popróbowałem, się rozciągnęło i dopasowało i teraz pasuje idealnie. W tym miejscu sklejamy taśmą, najlepiej izolacyjną jakąś.

4. Mamy już prawie gotowe bongo, teraz tylko dziura na cybuch kilka cm nad dnem i ewentualne sprzęgło. Bierzemy nasz cybuch (u mnie jest lufa i się spisuje dobrze) i podgrzewamy jego końcówkę i mocno przyciskamy do bidonu (jak nie chce się przebić to można próbować podgrzać nie cybuch a ściankę bidonu). Trochę się z tym namęczyłem, bo trzeba było kilka razy podgrzewać i mocno dociskać - wytrzymałość ścianek bidonu może przekraczać wyobrażenie przeciętnego człowieka.

Trzeba dobrze wymodelować dziurę. Cybuch powinien z trudem w nią wchodzić, a ona z kolei być pod takim kątem wyrzeźbiona, żeby po włożeniu cybuch był skierowany ~45* ku górze (podgrzewamy dziurę, wkładamy cybuch i ciśniemy za końcówkę do góry i powtarzamy do uzyskania pożądanego efektu )

 

5. Sprzęgło robimy przebijając lufką ściankę z centymetr nad dziurą na cybuch i kilka cm obok (w miejscu gdzie będzie nam się wygodnie zatykać - bierzmy takie rzeczy pod uwagę).

Myślę jednak że i bez sprzęgła się obejdzie.

6. Wystarczy teraz tylko zalać wodą i cieszyć się paleniem :bongo:

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+